Svátky a události na Gran Canarii

Festivaly a jiné oslavy na Gran Canarii

Ostrov Gran Canaria je španělským ostrovem, takže převažují křesťanské tradice. Více o svátcích a oslavách ve Španělsku najdete v průvodci po Španělsku.

Místní oslavy často vychází z náboženských svátků. Asi nejznámější oslavou je Fiesta del Carmen, která se slaví 16. července. Carmen je patronkou všech rybářů a námořníků. V tento den na moře vyplouvají bohatě zdobené lodě, místní se oblékají do tradičních kanárských oděvů a užívají si bujarých oslav.

Velmi proslulé jsou karnevaly probíhající na Kanárských ostrovech. V těchto dnech se ulice mění v jednu velkou party. Návštěvníci se převlékají do extravagantních kostýmů a každý rok se volí královna karnevalu. V červnu se v Maspalomas koná Maspalomas International Carnival. V červenci se v hlavním městě Las Palmas koná Las Palmas de Gran Canaria Carnival. V Las Palmas se také konala první populární soutěž Drag Queen. Tento karneval, s každoročně jiným tématem, se obvykle koná v únoru či v březnu a trvá až 14 dní. 

Ostrov Gran Canaria patří mezi "Gay Friendly" destinace. V květnu se v Maspalomas koná festival Gay Pride Maspalomas. Více informací o této akci najdete zde.

Velké oblibě se těší také hudební festival Gran Canaria SUM, který se koná v září v Las Palmas. 

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 13.9.2023