Co musíte vidět na Gran Canarii

Co musíte vidět na Gran Canarii

Ostrov je pln kontrastů, na jihu můžete obdivovat mohutné písečné duny, ve vnitrozemí unikátní čedičová skaliska a na severu zase mohutné útesy nad bouřlivým mořem.

Dovolenou si zde užijí jak lidé, kteří preferují relaxování na pláži, tak příznivci aktivní dovolené. Každý den zde můžete poznat jiné místo, dozvědět se něco víc o zdejší kultuře, nasát jedinečnou atmosféru. Lákavé jsou jak kaňony, pouštní duny a divoká příroda, tak pralesy. K vidění jsou též vesničky původního obyvatelstva, které se převážně živí zemědělstvím. Na pravém středu ostrova Gran Canaria je k vidění ručně rytý monument s Ježíšem Kristem na kříži hojně navštěvovaný turisty. I proto v okolí naleznete velké množství restaurací a obchůdků se suvenýry. Sestoupíte-li dolů, narazíte na vesničku Tejeda. Zde je k vidění úchvatná scenérie i výhled na řadu archeologických nálezů, jeskyní a skalních maleb.

V blízkosti se též nalézá velice zvláštní a jedinečný skalní útvar, který vytvarovala eroze. Jeho jméno je Roque Nublo a místními je považován za posvátné místo. Velice zvláštní atmosféru zde potom může vyvolávat ponuré počasí, které vrcholku hory dovolí zabalit se do mlhy a mraků.

Pokud se chcete vydat spíše do víru města, určitě navštivte tzv. „malé Benátky“ – přístav Puerto de Mogán. Svou přezdívku získalo díky kanálům, které městem protékají a množství malebných můstků, které připomínají italské Benátky. Odpočinout si zde můžete na krásné pláži či se můžete projít na trh. Užít si můžete i výletní plavby, nebo výlet ponorkou.

Nejoblíbenějším resortem ostrova je Maspalomas. Toto středisko ocení především rodiče s dětmi, protože zde můžete navštívit aquapark Aqualand Maspalomas. Za návštěvu zde též stojí pouštní duny a vůbec celé pobřeží.

Kdybyste se přece jenom začali nudit, můžete navštívit park Holiday World, westernové městečko Sioux City či malou zoo Palmitos Parque.

 • 1. Duny Maspalomas

  Duny Maspalomas se nachází nedaleko oblíbeného stejnojmenného letoviska a patří k nejkrásnějším místům na Gran Canarii. Táhnou se v délce několika kilometrů a společně s oceánem utváří nádherné panorama. Místu bývá přezdíváno "malá Sahara" a při jeho návštěvě si opravdu budete připadat jak na nekonečné poušti. V některých místech dosahují výšky až 10 metrů a i když se jedná o chráněné území, jejich návštěvu si můžete užít naplno. Nedaleko se nachází oblíbené pláže Playa del Inglés a Playa de Maspalomas, na kterých můžete návštěvu dun zakončit. 

  Více informací
 • 2. Poema del Mar Aquarium

  Pokud se zajímáte o podmořský svět, určitě byste měli do svého itineráře zařadit návštěvu akvária Poema del Mar ve městě Las Palmas. Jedná se o největší mořské akvárium v Evropě, které bylo otevřeno v roce 2017. Setkáte se zde s více než 350 různými druhy mořských živočichů ve 35 různých ekosystémech. V rámci prohlídkové trasy prozkoumáte mořské živočichy všech kontinentů. Uvidíte chobotnice, medúzy, klauny očkaté, kanice, želvy a další mořské živočichy. Konečnou zastávkou pro vás bude obrovské akvárium se žraloky, které patří k největším na světě. 

  Vstupenky můžete v předstihu pořídit na tomto odkazu.

  Více informací
 • 3. Palmitos Park

  Palmitos park se řadí mezi nejoblíbenější atrakce ostrova Gran Canaria. Rozprostírá se na ploše dvaceti hektarů a najdete zde delfinárium, akvárium, malou zoo i botanickou zahradu. Velmi oblíbené jsou delfíní show, vystoupení s dravci a show s papoušky, které se konají několikrát denně. Park zahrnuje i pavilon tropických rostlin se stovkami druhů motýlů. Ve zdejší zoologické zahradě můžete vidět varana kamodského, wallaby, opičky, surikaty a další zvířata.

  Park je otevřen každý den od 10:00 do 17:00 hodin. Pokud nemáte půjčené auto, k parku se dostanete i hromadnou dopravou z oblíbených letovisek (Maspalomas, Playa del Inglés,..). Vstupenku můžete pořídit v předstihu na tomto odkazu.

  Více informací
 • 4. Aqualand Maspalomas

  Aqualand v letovisku Maspalomas je největším na Gran Canarii a nabízí zábavu pro celou rodinu. Najdete zde více než 40 vodních atrakcí, včetně brouzdaliště pro nejmenší. Park je rozdělen do čtyř zón: Adrenaline Fun, Family Fun, Kidzworld a Chill Out & Play. V areálu najdete i zázemí v podobě restaurací a občerstvení.Vstupenky do aquaparku můžete zakoupit na tomto odkazu

  Více informací
 • 5. Botanická zahrada Jardin Canario Viera y Clavijo

  Botanická zahrada Jardin Canario Viera y Clavijo se nachází v městečku Tafira nedaleko města Las Palmas na severovýchodě Gran Canaria. Otevřena byla v roce 1952 a nese jméno významného kanárského přírodovědce. Uvnitř si můžete prohlédnout více než 500 druhů endemických květin i rostlin Kanárských ostrovů, Madeiry, Kapverd i Azorských ostrovů. Otevírací dobu najdete na oficiálním webu zahrady.

  Více informací
 • 6. Bufadero de la Garita

  Bufadero de la Garita se nachází na východním pobřeží ostrova Gran Canaria v letovisku La Garita. Jedná se o pozoruhodný přírodní úkaz, ke kterému se sjíždí turisté i fotografové z celého ostrova. Jedná se o přírodní bazének vytvořený sopečnou činností. Ten se pomocí dvou děr a burácejících vln naplňuje mořskou vodou. Z povzdálí tak můžete sledovat neuvěřitelnou sílu Atlantského oceánu. 

  Do letoviska se dostanete půjčeným autem nebo hromadnou dopravou z města Las Palmas. 

  Více informací
 • 7. Vyhlídka Mirador del Balcón

  Visutá vyhlídka Mirador del Balcón nabízí působivý výhled na divoké útesy ostrova Gran Canaria. Najdete ji na severozápadě ostrova, přímo u klikaté silnice GC-200, která bývala hlavní okružní trasou na ostrově. Jedná se o nově zrekonstruovanou prosklenou vyhlídkovou plošinu, která vyčnívá nad 500 metrů vysokým útesem a nabízí tak nádherné výhledy na okolí.

  K vyhlídce nejezdí žádná hromadná doprava a je možné ji navštívit pouze zapůjčeným autem. Přímo u vyhlídky se nachází parkoviště. 

  Více informací
 • 8. Údolí Fataga

  Údolí Fataga se řadí k nejkrásnějším místům na ostrově Gran Canaria a rozhodně byste jej měli zařadit do svého itineráře. Údolí se táhne z letoviska Maspalomas v délce 15 kilometrů a nabízí úchvatné přírodní scenérie. Někteří toto údolí nazývají Grand Canyonem ostrova Gran Canaria, jiní mu přezdívají "Údolí palem". Během klikaté jízdy se nezapomeňte zastavit na vyhlídce Degollada de las Yeguas, ze které budete mít nádherný výhled na pobřeží Maspalomas a rokli s proslulými palmovými háji. Na konci údolí najdete stejnojmennou vesničku s tradiční architekturou, která je oblíbeným cílem turistů. 

  Více informací
 • 9. Zábavní park Sioux City Park San AUGUSTIN

  Zábavu pro celou rodinu představuje park ve stylu divokého západu, který se nachází na jihu ostrova Gran Canarie. Původně byl park Sioux City postaven jako kulisa k westernovému filmu a dnes funguje jako tematický park. Potkáte zde kovboje, bandity i šerifa. Nechybí zde ani Saloon, ve kterém můžete sdílet stůl právě s místním šerifem. V přilehlé ZOO pak najdete tarantule, chřestýše i speciální druh kajmana. Otevírací dobu a výši vstupného najdete na oficiálním webu.

  Více informací
 • 10. Přírodní park Tamadaba

  Přírodní park Tamadaba se řadí k nejkrásnějším a nejdivočejším místům na Gran Canarii. Na ploše více než 7500 hektarů se rozprostírají kaňony, svahy, útesy a rozsáhlé lesy. Park je biosférickou rezervací zapsanou na seznamu UNESCO. Pokud plánujete do Tamadaby vyrazit za turistikou, najdete zde hned několik značených turistických tras. Navštívit můžete i nejvyšší vrchol rezervace, který se tyčí do výšky 1 440 metrů nad mořem a nabízí nádherný výhled na pobřeží. V parku najdete i krásnou divokou pláž Playa de Guayedra. 

  Více informací
 • 11. Krokodýlí park Cocodrilo Park Gran Canaria

  Park Cocodrilo se nachází na jihovýchodě ostrova Gran Canaria, poblíž města Agüimes. Tento ZOO park se pyšní jednou z největších sbírek aligátorů v Evropě. Kromě krokodýlů zde najdete dalších 500 druhů zvířat, mezi které patří surikaty, želvy, ještěrky, mývalové, ptáci, jeleni, tygři i opice. Těšit se můžete na zajímavou krokodýlí show, během které se na vlastní oči přesvědčíte, jakou mají krokodýli sílu. Vstupenky můžete pořídit na tomto odkazu. Dospělí se do parku podívají za cenu 9,90 EUR, děti za cenu 6,90 EUR. Veškerý výtěžek ze vstupného putuje na péči o zvířata.

  Více informací
 • 12. Jeskyně Valerón

  Valerónský klášter, nazývaný také jeskyně Valerón, se řadí mezi nejvýznamnější archeologická naleziště na ostrově Gran Canaria. Leží na severu ostrova, nedaleko od městečka Santa María de Guía. Najdete zde 298 jeskynních obydlí, která jsou vytesána do skály v osmi patrech. Místo bylo obýváno od 1. století před naším letopočtem přibližně do 15. století našeho letopočtu. 

  Otevírací dobu a výši vstupného si můžete zkontrolovat na oficiálním webu. 

  Více informací
 • 13. Národní park Inagua

  V přírodní rezervaci Inagua na ostrově Gran Canaria objevíte jedny z nejlépe zachovaných borových lesů na Kanárských ostrovech. Zdejší lesy jsou  hlavním útočištěm hned několika druhů ptactva, mezi které patří například pěnkava modravá. Park se nachází v nadmořské výšce nad 1 000 metrů a některé jeho vrcholy dosahují výšky i 1 400 metrů nad mořem. Najdete zde rokle, útesy, svahy a turistické stezky s nádhernými výhledy. Oblast přírodní rezervace zahrnuje obce Tejeda, Mogán a San Nicolás de Tolentino.

  Více informací
 • 14. Roque Nublo to Bentaiga

  Roque Nublo a Roque Bentayga jsou skalními útvary na Gran Canarii. Oba se nachází nedaleko obce Tejeda a vzdušnou čarou je od sebe dělí přibližně 5 kilometrů. 

  Roque Nublo je 67 metrů vysoký vulkanický útvar, který se tyčí na kopcích nad vesničkou Tejeda a patří mezi symboly Gran Canarie. S celkovou nadmořskou výškou 1 813 metrů je třetím nejvyšším bodem na celém ostrově a nabízí nádherné výhledy na okolní masivy. Z parkoviště se k němu dostanete přibližně 1,5 kilometru dlouhou stezkou. 

  Opodál se tyčí další zajímavý skalní útvar s krásnými výhledy, kterým je Roque Bentayga. Ten se rovněž vypíná na skalním masivu do celkové výšky 1 414 metrů. Ke skále se od parkoviště dostanete krátkou procházkou (cca 750 metrů v jednom směru). 

  Více informací
 • 15. Cactualdea Park

  Cactualdea Park je největším parkem svého druhu v Evropě. Nachází se na západě ostrova Gran Canaria v Aldea de San Nicolás. Kaktusárium ukrývá více než 1000 druhů pouštních rostlin z různých koutů světa. Celou zahradou vás provede upravená kamenná stezka. V závěru prohlídky se můžete občerstvit ve zdejší restauraci. Vstupenka pro dospělou osobu stojí 8,50 EUR, děti ve věku od 10 do 16 let zaplatí 4 EUR (do 10 let zdarma). 

  Více informací
 • 16. Údolí Barranco de Guayadeque

  Barranco de Guayadeque je největší soutěskou na ostrově Gran Canaria. Údolí se táhne v délce 10 kilometrů od městečka Agüimes a obklopují jej 200 metrů vysoké skalní stěny. V minulosti se jednalo o jedno z nejdůležitějších sídel původních obyvatel Gran Canarie. Přírodní jeskyně jsou rozesety podél celého údolí. Některé z nich byly ponechány jako historický objekt, jiné byly upraveny jako ubytovací zařízení, restaurace či obchůdky se suvenýry. 

  Údolí je přístupné pouze autem a žádná hromadná doprava k němu nezajíždí. 

  Více informací
 • 17. Caldera de Tejeda

  Caldera de Tejeda se řadí mezi nejúchvatnější místa na ostrově Gran Canaria. Jedná se o oblast vulkanického původu se strmými skalami a roklemi, na jejímž dně se nachází vesnička Tejeda. Na skalách pak vyčnívají monolity Roque Nublo a Roque Bentayga. Tato oblast je ideální na jednodenní i vícedenní výlety. V okolí vesničky se nachází několik značených stezek.

  Více informací
Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 13.9.2023