Co musíte vidět na Tenerife

Co musíte vidět na Tenerife

 • 1. Mořský park Loro Parque

  Asi nejznámějším zábavním parkem na Tenerife je mořský svět Loro Parque v Puerto de la Cruz. V Loro Parque se nachází největší sbírka papoušků na světě čítající přes tři tisíce exemplářů. Prohlédnout si zde můžete i mnoho dalších zvířat či se projít dlouhým podmořským tunelem. Největším lákadlem parku jsou ale vystoupení s kosatkami, delfíny, papoušky a lachtany, které z hlediště mohou sledovat naráz až tři tisíce diváků.

  Více informací
 • 2. Lago Martiánez

  Komplex Lago Martiánez se nachází ve městě Puerto de la Cruz na ostrově Tenerife. Najdete zde umělé jezero s mořskou vodou, které je obklopené několika bazény pro děti i dospělé. V areálu se dále nachází zahrady, terasy i restaurace. Celý komplex nabízí nádherný výhled na moře a horu Teide. Pochází z dílny lanzarotského architekta Césara Manrique, který jej navrhl v polovině sedmdesátých let. Celodenní vstup pro dospělé činí 5,50 EUR, dětská vstupenka 2,50 EUR. 

  Více informací
 • 3. Drago Milenario

  Drago Milenario, nebo-li Tisíciletý drak, je nejstarší a největší strom z rodu dračinců na ostrově Tenerife. Najdete jej na severozápadě ostrova v městečku Icod de los Vinos a botanické zahradě Parque del Drago. Na výšku měří více než 18 metrů a jeho kmen má v průměru více než 20 metrů. Staří tohoto stromu je odhadováno na 800 - 1 000 let. Je jedním ze symbolů Kanárských ostrovů i celého Španělska a byl dokonce vyobrazen na bankovce bývalé španělské měny.

  Strom i další druhy rostlin si můžete prohlédnout v botanické zahradě. Vstupenky pořídíte na tomto odkazu. 

  Více informací
 • 4. Botanická zahrada

  Botanická zahrada v městečku Puerto de la Cruz se řadí k nejkrásnějším na Tenerife. Byla založena v roce 1788, tedy v dobách, kdy se na ostrov dovážely květiny z exotických krajin a zde se měly přizpůsobit evropskému klimatu. Z toho vznikl název zahrady "El Jardin de Aclimatación de la Orotava". Dnes ale zahradám nikdo neřekne jinak než-li Botanická zahrada Puerto de la Cruz. Zahrada se rozprostírá na ploše dvou hektarů a najdete zde na čtyři tisíce druhů rostlin. Těšit se můžete na sbírku původních rostlin, subtropické i tropické rostliny a ve středu parku najdete 200 let staré stromy. Zahradu můžete navštívit každý den v čase 9:00 - 18:00 hodin. 

  Více informací
 • 5. Aqualand Costa Adeje

  Oblíbený vodní park Aqualand Costa Adeje přináší zábavu pro celou rodinu. Najdete jej v San Eugenio Alto, mezi vyhlášenými letovisky Costa Adeje a Playa de las Américas. V parku se nachází nespočet vodních atrakcí od tobogánů, přes skluzavky až po línou řeku. Je rozdělen do čtyř zón, kterými jsou Family Fun, Kidzworld, Adrenaline Fun a Chill out & Play. Hlavním lákadlem parku je ale delfíní show, která se řadí k nejlepším na světě. Vstupenky do parku můžete pořídit na tomto odkazu.

  Více informací
 • 6. Tenerife Zoo Monkey Park

  Malá zoologická zahrada Monkey Park se nachází nedaleko turistického letoviska Los Cristianos na jihu ostrova. Specializuje se na primáty a vy si společnost těchto přátelských tvorů můžete užít přímo ve výběhu. Kromě primátů, jako jsou lemuři, kosmanovití nebo šimpanzi, je zde i terárium a mnoho exotických ptáků (ara, kakadu, tukani). Taktéž se můžete projít kolem rybníku s krokodýly a želvami. Zoo je unikátní v tom, že návštěvníci mohou vstoupit do výběhu některých zvířat, pohladit si je a krmit je.

  Otevírací doba je každý den od 9:30 do 16:00. Děti do 5 let mají vstupné zdarma, do 12 let platí 5 EUR a starší 12 let zaplatí 10 EUR.

  Více informací a prodej lístků online najdete zde.

  Více informací
 • 7. Auditorium na Tenerife

  Postmoderní auditorium "Adán Martín" je jednou z dominant ostrova Tenerife a nachází se v jeho hlavním městě. Autorem budovy je světově uznávaný španělský architekt a umělec Santiago Calatrava. Uvnitř se nachází velká koncertní síň, která pojme 1658 diváků, ale i menší hudební sál se 428 místy. Auditorium zároveň slouží i jako konferenční centrum a před jeho vstupem se nachází prostor pro open air vystoupení. Budova je charakteristická svou betonovou střechou ve tvaru ohnutého trojúhelníku, která oproti okolním domům skutečně vyniká. Prostory auditoria si můžete prohlédnout od pondělí do pátku v čase 10:00 - 17:00 hodin a v sobotu od 10:00 do 14:00 hodin. 

  Více informací
 • 8. Pláž a vyhlídka Playa de las teresita

  Pláž Las Teresitas leží na severovýchodě ostrova a mnohými je považována za nejkrásnější pláž na Tenerife. Pokrývá ji jemný bílý písek, který sem byl dovezen ze Sahary. Pláž měří přibližně 1,5 kilometru a je perfektně upravována. Proti proudům i vlnám je chráněna vlnolamy, a tak nabízí ideální koupání i pro rodiny s dětmi či neplavce. Najdete zde kompletní zázemí v podobě restaurací, barů, toalet i půjčovny lehátek a slunečníků. 

  Pláž leží přímo pod horským masivem, ze kterého si můžete užít nádherný výhled na celé pobřeží. Na vyhlídku Mirador Las Teresitas se dostanete i autobusem z města Santa Cruz de Tenerife. 

  Porovnat nabídku všech hotelů a zarezervovat si ten nejvýhodnější můžete zde.

  Více informací
 • 9. Systém lávových tunelů Cueva del Viento

  Systém lávových tunelů Cueva del Viento se nachází na severozápadě Tenerife. Se svou délkou 17 kilometrů se jedná o 6. největší systém lávových tunelů na světě a největší v Evropě. Ačkoliv se to na první pohled nezdá, tyto tunely jsou dílem přírody a byly vytvořeny proudící lávou.

  Přístupná je pouze malá část tunelového systému a navštívit jej můžete pouze za doprovodu průvodce. Nezbytnou výbavou jsou pevné boty a ideálně nějaká teplá vrstva. Uvnitř se teploty pohybují kolem 12 stupňů. 

  Více informací
 • 10. Rezervace Pico del Teide

  V samotném srdci Tenerife se nachází s 3718 metry nad mořem nejvyšší vrchol ostrova, i celého Španělska. Působivá je již jízda autem kolem lávových polí k lanovce umístěné 2000 metrů nad mořem vysoko. Poté můžete lanovkou vystoupat do 3500 metrů nebo se na vrchol vydat pěšky. Pokud chcete vystoupat na samotnou špičku Pico del Teide, musíte si v turistickém centru požádat o povolení, maximální počet turistů na vrcholu denně je totiž limitován na 150 lidí.

  Více informací
 • 11. Barranco del Infierno

  Barranco del Infierno je jedno z nejvýznamnějších poutních míst na Tenerife. Jedná se o skalnatý útvar na jihu ostrova nedaleko městečka Adeje, ze kterého vede k Barranco del Infierno několik pěších tras skrze vyprahlou krajinu až k zeleni a potokům u samotné rokle. Nejkrásnějším místem Barranco del Infierno je poté systém vodopádů ve skalním převisu La Cascada.

  Více informací
 • 12. Vesnička Masca

  Malebná horská vesnička Masca leží v údolí na severovýchodě Tenerife, obklopená strmými štíty hor a nádhernou přírodou. Vesnička se nachází v nadmořské výšce 600 metrů a vede k ní klikatá horská silnice. Většina zdejších domků slouží jako ubytování pro turisty, ale najdete zde i restaurace, kavárničky a obchůdky s řemeslnými výrobky. Velikým lákadlem je i trek soutěskou Masca, který vás z vesničky dovede na krásnou pláž. Vstup na trek je ale regulován a pokud jej plánujete absolvovat, nezapomeňte si zdarma vyřídit povolení. 

  Více informací
 • 13. Vesnička Taganana Taganana

  Vesnička Taganana je opravdovým klenotem ostrova Tenerife. Nachází se na severovýchodě ostrova přímo v parku Parque Rural de Anaga. Vesnička je jednou z prvních španělských osad ostrova a kromě krásných panoramat se zde nachází i několik významných míst. Středem vesničky je náměstí s kostelem Nuestra Señora de las Nieves a kaplí. Vaší pozornosti by neměla uniknout ani malebná historická čtvrť Portugal. Taganana je rozseta po kopcích a nabízí krásný výhled na Playa de las Teresitas i rybářskou vesničku San Andres. 

  Více informací
 • 14. Hvězdárna Teide

  Opravdovým zážitkem, nejen pro milovníky astronomie, je návštěva tenerifské observatoře v v nadmořské výšce 2 400 metrů. Zdejší kvalita ovzduší zajišťuje ideální podmínky pro pozorování nebe. Hvězdárna se tak řadí k nejlepším místům na světě, odkud můžete pozorovat noční oblohu i Slunce. Observatoř vznikla roku 1964 a dnes se rozkládá na ploše 50 hektarů.

  Hvězdárnu je možné navštívit v rámci organizovaného výletu Night Sky Star Safari. Během prohlídky se naučíte používat dalekohledy a užijete si pozorování planet, Měsíce, hvězd, galaxií a dalších objektů na noční obloze. Výlet pořídíte za cenu od 50 EUR na tomto odkazu.

  Na nejvyšší vrchol Španělska se můžete vypravit lanovkou (jízdenky zakoupíte zde). 

  Více informací
 • 15. Roques de García

  Skalní útvary Roques de García se nachází v národním parku Teide, uvnitř kaldery Las Cañadas. Najdete zde skaliska nejrůznějších tvarů, která jsou pozůstatkem prastaré skalní stěny, která kdysi oddělovala dva původní vulkány. Procházka kolem skalisek vám zabere přibližně 2 hodinky a cestou vás bude provázet nádherný výhled na vrchol sopky Teide. Uvidíte skalní útvary s názvy jako Boží prst, Katedrála, Kamenný strom a v západní části okruhu si užijete krásný výhled na pláň Llano de Ucanca. 

  Více informací
Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 13.9.2023