Kde se ubytovat ve Španělsku?

Španělsko je evropskou turistickou velmocí a pro cestovní ruch je tato země velmi dobře vybavena. Naleznete zde nespočet hotelů, apartmánů, penzionů i ubytování v soukromí a proto záleží pouze na vašich preferencích a rozpočtu.

Barcelona (koupání a památky)

Barcelona je hlavní město Katalánska a druhé největší město Španělska. Město láká na množství secesních památek slavného architekta Antonia Gaudího, který navrhl skvosty jako Sagrada Familia, Park Guell, Casa Mila či Casa Battló. Neméně zajímavá je také stará Gotická čtvrť s množstvím kostelů a kamenných domů. Z široké škály muzeí pak jistě stojí za to navštívit Museum Picasso mapující celý život slavného katalánského rodáka.

Je to město plné skvostné architektury, fotbalu a zábavy, kterou díky perfektní poloze doplňuje i možnost odpočinku u moře.

park Guell 2, Barcelona

Málaga (koupání a poznávání)

Málaga je přístavním městem v oblasti Andalusie, kam velmi často míří cesty turistů, jež chtějí spojit pobytovou dovolenou u moře s ruchem velkoměsta. Obdivovat zde můžete i památky a umění. Za návštěvu rozhodně stojí Picassovo muzeum, katedrála, nebo pevnost Alcazaba.

Malaga

Madrid (památky)

Madrid je hlavním městem Španělska a představuje centrum celé země. Ačkoli se nachází ve vnitrozemí a nemůže tak nabídnout písečné pláže a odpočinek u moře, i tak bychom ho při návštěvě Španělska neměli vynechat. Odměnou vám budou nezapomenutelné zážitky, kterými je toto pulzující město doslova prošpikováno. Čas si určitě vyhraďte na návštěvu Museo del Prado, procházku po hlavní třídě Gran Via, nebo katedrálu Panny Marie Almudenské.

Gran Via, Madrid

Mallorca, Menorca a Ibiza (koupání a památky)

Baleárské ostrovy jsou rájem pro všechny milovníky odpočinkové dovolené. Najdete zde vše od příjemných hotelů, přes velké aquaparky až po diskotéky a restaurace se živou hudbou. Pro turisty je zde vybudováno perfektní zázemí a tato destinace je tak velmi vhodná i pro rodiny s dětmi.

Mallorca_Cala Agulla

Jaký z Baleárských ostrovů zvolit?

  • Mallorca je největší ostrov Baleár. Ostrov nabízí velice rušný noční život, zajímavé památky v Palma de Mallorca i nádherné pláže nacházející se podél celého pobřeží.
  • Menorca je druhý největší ostrov Baleárského souostroví. Ostrov je oblíbený pro svoji nádhernou přírodu a zajímavé skalnaté i písečné pláže.
  • Ostrov Ibiza je proslavený bujarým nočním životem, převážně v letních měsících je celý ostrov jedna velká diskotéka.
  • Formentera je menší ostrov typický panenskou přírodou a bohatým nočním životem ve středisku Es Pujols.

Kanárské ostrovy (koupaní a příroda)

Kanárské ostrovy lákají především na nespoutanou krajinu, za kterou ve většině případů vděčí sopečné činnosti. Na mnoha ostrovech najdete pláže s černým pískem, které se pro svoji jedinečnost dostávají do katalogů mnoha cestovních kanceláří. Nejpopulárnější z Kanárských ostrovů jsou Gran Canaria, Tenerife, Fuerteventura a Lanzarote.

Morro Jable Matorral pláže Jandia na Pajara, Fuerteventura

Jaké jsou ceny ubytování ve Španělsku?

Ceny ubytování se velmi liší od navštívené destinace, kategorie ubytovacího zařízení i sezony. Pokud budete hledat low cost možnosti, jak strávit svoji dovolenou, doporučujeme využít k návštěvě Španělska vedlejší sezónu a porozhlédnout se mimo centra měst.

Obecně lze najít ubytování v hlavní sezoně za cenu od 800 - 1 000 Kč/noc pro 2 osoby. Za průměrný hotel pak zaplatíte zhruba 2 000 Kč.

Kde rezervovat nejvýhodnější ubytování ve Španělsku?

Nejjednodušší cestou, jak vyhledat a rezervovat to nejlepší ubytování, je portál Booking. Najdete zde tisíce možností, včetně hodnocení hostů a reálných fotografií. Díky zprostředkovatelskému portálu také získáte nejen výhodnou cenu, ale i podporu v případě řešení problémů.

Kempování ve Španělsku

Využít můžete i kempy, nebo zvolit vlastní ubytování v obytném přívěsu nebo karavanu. Kempování mimo kempy je ve Španělsku zakázáno. I přes to ale mnoho cestovatelů takto bez problému stráví celou svoji dovolenou a Španělé je tolerují. Velmi totiž záleží na tom, jak se chováte, zda nejste hluční, či po vás nezůstávají odpadky. Na mnoha místech je proto možné kempovat takzvaně na divoko bez dalších nákladů, ale pro jistotu vždy mějte záložní plán. Přehled kempů ve Španělsku naleznete například zde.

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 23.5.2024