Průvodce / Evropa / Španělsko / Nejkrásnější pláže

Nejkrásnější pláže ve Španělsku

Nejkrásnější pláže ve Španělsku

Playa de las Catedrales
Tato pláž je považována za nejkrásnější španělskou pláž vůbec. Nachází se na pobřeží Kantábrie poblíž města Ribadeo v Galicii. Playa de las Catedrales dokonce patří k přírodním památkám galicijského regionu. Pláž je opravdu nádherná, lemovaná zajímavými skvostnými skalními oblouky a unikátními útvary. Mořská voda je průzračná a vhodná ke koupání.

Playa de las Catedrales

Playa de ses Illetes
Playa de ses Illetes je považována nejen za jednu z nejkrásnějších španělských pláží, ale i za jednu z nejkrásnějších pláží světa. Tato pláž se nachází na ostrově Formantera, který je nejmenším z Baleárských ostrovů. Playa de ses Illetes je kouzelná úzká pláž, která vybíhá do moře a je obklopena azurovou vodou ze dvou stran.

Playa de ses Illetes

La Concha
La Concha je městskou pláží v San Sebastianu. Jde o jednu z nejhezčích městských pláží ve Španělsku i celé Evropě. La Concha je delší než 1 km a rozprostírá se u městské promenády, která je plná výborných restaurací s mořskými plody. Jestliže hledáte hezkou a zároveň skvěle dostupnou pláž z města, je La Concha vhodná právě pro vás.

La graciosa island

Playa de Bolonia
Playa de Bolonia je jedinečnou pláží na pobřeží Costa de la Luz v Andalusii. Její jedinečnost tkví v přítomnosti písečných dun s bílo-zlatým pískem, které byly vyhlášeny za přírodní památku a jsou skvělou turistickou atrakcí. Playa de Bolonia je dlouhá pláž kolem 4 km a díky této délce je možné najít soukromé místečko i přes velké množství turistů.

Playa de Bolonia

Playa de Cofete
Playa de Cofete je nádhernou pláží španělského ostrova Fuerteventura. Pláž je velice dlouhá, měří asi 10 km a obklopují ji skaliska a divoké pobřeží. Voda je divoká, takže není vhodná pro koupání rodin s dětmi. Díky tomu tady najdete naprosté soukromí a nebudete potřebovat ani plavky. Pláž je vhodná pro cestovatele toužící po nedotčené kráse a soukromí.

Playa de Cofete

Další překrásnou pláží je i divoká pláž Playa Monsul, která je považována ze nejkrásnější ve Španělsku. Najdete ji v Andalusii a těšit se můžete na jemný písek a lemování ostrými útesy.

Za zmínku stojí i panenská Playa de Torimbia v destinaci Torimbia, která své návštěvníky láká na úchvatně modré moře.

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 1.10.2023