Nejkrásnější pláže ve Španělsku

Nejkrásnější pláže ve Španělsku

Playa de las Catedrales
Tato pláž je považována za nejkrásnější španělskou pláž vůbec. Nachází se na pobřeží Kantábrie poblíž města Ribadeo v Galicii. Playa de las Catedrales dokonce patří k přírodním památkám galicijského regionu. Pláž je opravdu nádherná, lemovaná zajímavými skvostnými skalními oblouky a unikátními útvary. Mořská voda je průzračná a vhodná ke koupání.

Playa de las Catedrales

Playa de ses Illetes
Playa de ses Illetes je považována nejen za jednu z nejkrásnějších španělských pláží, ale i za jednu z nejkrásnějších pláží světa. Tato pláž se nachází na ostrově Formantera, který je nejmenším z Baleárských ostrovů. Playa de ses Illetes je kouzelná úzká pláž, která vybíhá do moře a je obklopena azurovou vodou ze dvou stran.

Playa de ses Illetes

La Concha
La Concha je městskou pláží v San Sebastianu. Jde o jednu z nejhezčích městských pláží ve Španělsku i celé Evropě. La Concha je delší než 1 km a rozprostírá se u městské promenády, která je plná výborných restaurací s mořskými plody. Jestliže hledáte hezkou a zároveň skvěle dostupnou pláž z města, je La Concha vhodná právě pro vás.

La graciosa island

Playa de Bolonia
Playa de Bolonia je jedinečnou pláží na pobřeží Costa de la Luz v Andalusii. Její jedinečnost tkví v přítomnosti písečných dun s bílo-zlatým pískem, které byly vyhlášeny za přírodní památku a jsou skvělou turistickou atrakcí. Playa de Bolonia je dlouhá pláž kolem 4 km a díky této délce je možné najít soukromé místečko i přes velké množství turistů.

Playa de Bolonia

Playa de Cofete
Playa de Cofete je nádhernou pláží španělského ostrova Fuerteventura. Pláž je velice dlouhá, měří asi 10 km a obklopují ji skaliska a divoké pobřeží. Voda je divoká, takže není vhodná pro koupání rodin s dětmi. Díky tomu tady najdete naprosté soukromí a nebudete potřebovat ani plavky. Pláž je vhodná pro cestovatele toužící po nedotčené kráse a soukromí.

Playa de Cofete

Další překrásnou pláží je i divoká pláž Playa Monsul, která je považována ze nejkrásnější ve Španělsku. Najdete ji v Andalusii a těšit se můžete na jemný písek a lemování ostrými útesy.

Za zmínku stojí i panenská Playa de Torimbia v destinaci Torimbia, která své návštěvníky láká na úchvatně modré moře.

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 23.5.2024