Průvodce / Evropa / Španělsko / Co musíte zažít

Co musíte zažít ve Španělsku

Co musíte zažít ve Španělsku

Bohatá historie zaznamenaná v nespočtu architektonických skvostů, nádherné písečné pláže, skvělé jídlo i ohnivý temperament – těmito pojmy by se dalo stručně charakterizovat Španělsko. Země, jež dlouhá léta patří mezi nejvyhledávanější destinace cestovních kanceláří i cestovatelů na vlastní pěst ze širokého repertoáru zajímavostí má co nabídnout naprosto každému.

 • 1. Koupání ve Španělsku

  Pokud jedete na pevninskou část Španělska a vaším cílem jsou nejkrásnější pláže, volte letoviska Costa Brava, Costa Blanca či Costa Del Azahar.

  Co se týče ostrovů, za krásnými plážemi se cestuje převážně na kanárskou Fuerteventuru a Gran Canarii. Velice oblíbené jsou také ostrovy Mallorca a Ibiza, které jsou kromě dlouhých písčitých pláží proslavené také bujarým nočním životem. Mimo masovou turistiku stále zůstává ostrov Menorca, který má celkem 216 km pobřeží s plážemi, jež jsou úchvatné.

  Více informací
 • 2. Třídenní okruh po středním Španělsku

  Okruh po středním Španělsku a je vhodný pro návštěvníky, jež chtějí vidět především města plná památek a architektonických skvostů, jakými jsou Madrid, El Escorial, Segovia a Toledo. Okruh je možné zvládnout během prodlouženého víkendu. Pro tento okruh je vhodné zakoupit zpáteční letenky do Madridu.

  Více informací
 • 3. Týdenní okruh po jižním Španělsku

  Tento okruh je okruhem po jižním Španělsku a kombinuje návštěvu významných španělských měst plných tradic s přírodními krásami jižního Španělska, koupáním v moři a relaxací na pláži. Okruh je uzpůsoben pro týdenní návštěvu Španělska a je vhodné pro něj zvolit zpáteční letenku do Sevilly nebo Málagy nebo kombinaci těchto letišť. Pro itinerář budeme předpokládat přílet do Sevilly.

  Více informací
 • 4. Týdenní okruh po Španělsku - Barcelona, Pyreneje, Valencie, Mallorca

  Tento okruh je vhodný pro ty, kteří chtějí navštívit překrásná španělská severovýchodní města jako je Barcelona a Valencie, vidět přírodní krásy Pyrenejí a zároveň si užít pláží a moře poblíž Barcelony i na Mallorce. Pro tento okruh je vhodné zakoupit jednosměrnou letenku do Barcelony a zpět domů letět z Mallorky, aby nedocházelo ke zbytečným a zdlouhavým přesunům. Itinerář je koncipován tak, aby se dal zvládnout i veřejnou dopravou a ubytováni jste byli jen ve dvou hotelech - jednom v Barceloně, druhý na Mallorce.

  Více informací
 • 5. Turistika ve Španělsku

  Pokud toužíte po horské turistice, ideální jsou Pyreneje v Aragonii a Katalánsku, pohoří Guadarrama severozápadně od Madridu, pohoří Tramuntana na severu Mallorcy nebo se můžete pokusit zdolat nejvyšší horu Španělska Pico del Teide nacházející se na Tenerife. Nejvíce pěších stezek naleznete na severu Španělska. Můžete se také vydat na tzv. Svatojakubskou cestu (Camino de Santiago), což je jedna z nejznámějších evropských poutních cest vedoucí k hrobu svatého Jakuba v Santiago de Compostela. Vybrat si můžete z nejrůznějších tras.

  Více informací
 • 6. Cyklistika ve Španělsku

  Cyklistika má ve Španělsku velkou tradici. Španělsko má širokou síť dobrých silnic a cyklistických stezek. Informace o nich naleznete na internetu, jen se přípravte na to, že většina stránek je pouze ve španělštině. Mezi cyklisty

  Více informací
Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 1.10.2023