Průvodce / Evropa / Španělsko / Půjčení auta

Půjčení auta ve Španělsku

Kolik stojí půjčení auta?

Ceny za pronájem vozidla se liší dle destinace a období, kdy Španělsko navštívíte. Například týdenní pronájem menšího vozu v hlavní sezóně vás na ostrově Fuerteventura vyjde na 4 500 - 5 000 Kč. V Barceloně za tentýž týden ale zaplatíte už přes 8 500 Kč. Cena zpravidla zahrnuje pojištění vozidla pro případ nehody, nebo poškození. Vždy se ale informujte, jaká je výše vaší spoluúčasti.

  • Pro nejlepší ceny prozkoumejte nabídku portálu Rentalcars.

Jaké doklady budete potřebovat a jak zaplatit

Většina pronajímatelů požaduje k rezervaci automobilu kreditní kartu, na které si alokuje předem stanovenou vratnou zálohu. Dále budete potřebovat platný řidičský průkaz, který nebude mladší než jeden rok.

auto u moře

Ceny benzínu a hustota sítě čerpacích stanic

Ceny pohonných hmot ve Španělsku se pohybují na evropském průměru. Zpravidla zde natankujete o něco levněji než například v Itálii, nebo ve Francii.

Dopravní předpisy

Na dálnicích se mohou řidiči pohybovat maximální rychlostí 120 km/hod, na rychlostních komunikacích 100 km/hod, mimo obec 90 km/hod a v obci je tento limit 50 km/hod.

Tolerance alkoholu v krvi je ve Španělsku 0,5 promile, začínající řidiči s praxí kratší než 2 roky a řidiči z povolání mají povoleno pouze 0,3 promile.

Součástí povinné výbavy je reflexní vesta a 2 ks výstražných trojúhelníků.

Provoz na silnicích

Provoz na silnicích je ve Španělsku vcelku organizovaný. O něco horší situace je ve větších městech, kde se pohodlněji přepravíte hromadnou dopravou.

Na co si dát pozor

Pozor si dejte na to, že ve Španělsku, na rozdíl od mnoha jiných zemí, často neplatí systém - „půjčím s plnou nádrží, vrátím s plnou nádrží“, ale mnoho půjčoven má v podmínkách vrácení s prázdnou nádrží. Pro jistotu se vždy předem informujte.

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 1.10.2023