Průvodce / Afrika / Egypt / Co musíte zažít

Co musíte zažít v Egyptě a tipy na výlety

Co musíte zažít v Egyptě

 • 1. Koupání v Egyptě

  Egypt se pyšní neskutečně rozsáhlým množstvím nádherných pláží s tyrkysově průzračnou vodou a čarovným podmořským světem. Úplně nejlepší období ke koupání v této exotické destinaci je od června do října, a to díky velmi příjemným teplotám vzduchu i moře. Velkou výhodou Egypta je však skutečnost, že se zde nemusíte obávat ani koupání v zimě. Mezi turisticky nejoblíbenější pláže rozhodně patří Sharm el Lui, Sharm el Naga, Marsa Mubarak, Abu Dabbab a Sahl Hasheesh.

  Více informací
 • 2. Šnorchlování v Egypě

  Mnoho turistů se za krásami podmořského světa vydává právě do Egypta, který ke šnorchlování i potápění nabízí úchvatné pobřeží Rudého moře. Nejen, že jsou jeho vody průzračně čisté a patří mezi nejteplejší moře na světě, ale najdete v něm obrovské množství různých druhů ryb i nádherných korálů. Ať už zde budete šnorchlovat sami při pobřeží, nebo se vydáte na výlet lodí, pokaždé vás čeká úžasný zážitek. Šnorchlovat je v některých oblastech možné po celý rok. Vyhlášenými místy pro šnorchlování i potápění jsou Marsa Alam, Sharm El Sheikh nebo Hurghada.

  Více informací
 • 3. Potápění v Egypě

  Egypt a Rudé moře jsou právem označovány za potápěčský ráj. Rozlehlé útesy s množstvím pestrých korálů i ryb, skvělá viditelnost i teplota moře, která neklesá pod 20 °C, to vše vám zajistí jedinečný zážitek. Na své si tu přijde zkušený potápěč i začátečník, který si pro své začátky může vybrat z množství certifikovaných potápěčských center. Největší výběr nabízí letoviska jako Hurghada a Sharm El Sheikh nebo Marsa Alam. Vydat se do Egypta za potápěním můžete po celý rok.

  Více informací
 • 4. Nákupy v Egyptě

  Egypt je vyhlášený rozsáhlými tržištěm s vyhlášenými řemeslnými produkty jako keramikou, textilem, kůží, šperky či třeba kořením. Za nákupy je však třeba vyjet z turistických letovisek do větších měst, ideálně do Káhiry nebo Luxoru. Právě zde si totiž můžete vyzkoušet také pro severní Afriku a orient typické smlouvání.

  Více informací
Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 9.2.2024