Průvodce / Afrika / Egypt

Egypt

Proč Egypt navštívit

Láká vás země faraonů, velbloudů a pyramid? Užijte si ničím nerušený odpočinek na širokých písčitých plážích, omývaných vodami Rudého a Středozemního moře. Po celý rok zde panují příjemné teploty, což tvoří ideální podmínky pro koupání a potápění. Egypt se pyšní bohatým podmořským světem, o jehož kráse se můžete přesvědčit na vlastní oči. 

Kromě klasické plážové dovolené Egypt nabízí i velké množství starobylých památek. Jestliže patříte mezi milovníky historie, rozhodně si nesmíte nechat ujít pyramidy v Gíze, Luxor či památky starověkého města Aby v Asuánu. Velkým zážitkem je výlet do pouštních beduínských vesnic kde můžete nakouknout do typického života beduínů. Své kouzlo má i plavba po Nilu, během které si vychutnáte památky jedné z nejstarších lidských civilizací z paluby lodi.

Egypt patří mezi cenově dostupnější země. Dovolenou v Egyptě tak můžete pořídit za "pár korun". Vydejte se do Egypta i vy a přesvědčte se sami!

Před cestou

Před cestou si projděte naše skvělé a pravidelně aktualizované průvodce, ve kterých najdete vše potřebné.

Uzavřete též cestovní pojištění a projděte si nabídku levných zájezdů do Egypta, či ubytování.

Průvodci

Nejoblíbenější oblasti a kde se ubytovat?

Mezi turisticky nejvyhledávanější oblasti v Egyptě patří letovisko Hurghada, Sharm El Sheikh a Marsa Alam. Další, velmi oblíbenou lokalitou, je oblast hlavního města - Káhira. Často vyhledávanými historickými oblastmi jsou Luxor, Gíza, Alexandrie nebo Asuán.

Více informací najdete v kapitole průvodce "Ubytování v Egyptě".

Nejlepší hotely (naše doporučení)

Zájezdy do Egypta

Letenky do Egypta

Praha
Letiště Káhira

Doprava

z/na

Nejlepší volbou dopravy je Uber. Na letišti máte přístup k wifi zdarma na 30 minut.

Pokud cestujete do Egypta s cestovní kanceláří, nemusíte se o nic starat. Zájezdy do Egypta naleznete zde.