Průvodce / Afrika / Egypt / Ubytování

Kde se ubytovat v Egyptě?

Při výběru ubytování v Egyptě můžete vybírat z velkého množství nabídek. Záleží jen na vás, zda si chcete užít plážovou dovolenou nebo poznávací dovolenou blízko známých historických památek. Vybírat můžete z celé škály hotelů, resortů či apartmánů.

Hurghada (rušné turistické letovisko)

Hurghada se nachází na pobřeží Rudého moře. V létě do Hurghady míří velké množství turistů. Jedná se o vhodnou destinací pro rodiny s dětmi, vstup do moře je totiž většinou velmi pozvolný. Na své si zde přijdou i milovníci nočního života. V Hurghadě najdete velké množství barů a diskoték. Díky příjemným teplotám po celý rok je Hurghada ideálním místem pro odpočinek u moře i v zimě.

Soma bay, Hurghada, Egypt.jpg

Sharm El Sheikh (letovisko s bohatým podmořským světem)

Letovisko Sharm El Sheikh je vhodným místem pro všechny milovníky potápění a šnorchlování. Dlouhé písečné pláže, omývané křišťálově čistou vodou Rudého moře, kde najdete barevné korálové útesy s množstvím exotických ryb. Sharm El Sheikh je zkrátka rájem pro všechny potápěče.

El Maya bay, Sharm El Sheikh

Káhira (hlavní město)

Káhira je hlavním městem Egypta a zároveň největším městem v celé Africe. Hlavní město najdete poblíž řeky Nilu. V Káhiře najdete nespočet mešit a kostelů. Při cestě do Káhiry rozhodně nesmíte vynechat Egyptské muzeum, kde najdete hrobku krále Tutanchamona. Velmi oblíbenou turistickou atrakcí je věž na ostrově Al-Gazíra ve tvaru lotosu. Vynechat nesmíte ani nejslavnější orientální bazar - tržiště Khan al-Khalili.

Panorama Káhira

Gíza (kolébka pyramid)

Gíza je předměstím Káhiry a místem, kde najdete tajemné hrobky egyptských faraonů. Asi nejznámější pyramidou je Cheopsova pyramida, dále pak Chefrenova pyramida nebo Menkaureova pyramida. Opomenuta nesmí být ani i Sfinga, která má podobu lva s obličejem krále, a pravděpodobně zobrazovala faraona Chefrena.

Gíza, Egypt

Luxor (historické a kulturní bohatsví Egypta)

Luxor je největším turistickým centrem Egypta, kde najdete obrovské množství historických památek. Luxor se nachází v oblasti, kde dříve leželo hlavní město Egypta – Théby. Jedná se o město paláců. Za návštěvu rozhodně stojí Amonův chrám, či Muzeum Luxor.

Luxor, Egypt

Jaké jsou ceny ubytování v Egyptě?

Egypt patří mezi levné destinace, ceny ubytování jsou velice příznivé. Liší se však dle místa pobytu a sezóny. U pláží je ubytování přirozeně dražší, než dál od nich. Porovnat všechny možnosti ubytování můžete zde..

Zájezdy do Egypta

Ceny zájezdů do Egypta se pohybují od 5 000 do 25 000 Kč. V případě, že s koupí zájezdu počkáte na poslední chvíli, můžete ušetřit nemalou částku. Egypt je místem, kde si můžete dovolenou u moře užít během celého roku. Teploty jsou příjemné i v zimě. Nejvýhodnější zájezdy pořídíte mimo hlavní sezónu - na jaře a na podzim, kdy ceny rapidně klesají.

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 9.2.2024