Průvodce / Afrika / Egypt / Půjčení auta

Půjčení auta v Egyptě

Kde a jak si půjčit auto?

Rezervaci můžete provést na stránkách Rentalcars.

Kolik stojí půjčení auta?

Ceny se liší dle dle oblasti a sezony. Přesnou částku zjistíte na stránkách Rentalcars.

Jaké doklady budete potřebovat a jak zaplatit

Pro pronájem budete potřebovat cestovní pas, mezinárodní řidičský průkaz a kreditní kartu s dostatečným množstvím peněz na zálohu.

Ceny benzínu a hustota sítě čerpacích stanic

Ceny za pohonné hmoty jsou v Egyptě velmi nízké, téměř nejnižší v celém světě. Za litr benzínu zaplatíte běžně necelých 10 Kč, za litr nafty pak necelých 7 Kč.

Dopravní předpisy

Většina řidičů žádné dopravní předpisy nedodržuje a řízení je proto velmi chaotické a nebezpečné. V Egyptě se jezdí vpravo. Nejvyšší povolená rychlost v obci je 30 km / h, mimo obec 60 km / h, na dálnici 100 km / h.

Provoz na silnicích

Řidiči v Egyptě často nedodržují žádné předpisy, překračují povolenou rychlost, nedodržují bezpečnou vzdálenost, přednost zprava, vlastně skoro nic. Z tohoto důvodu je řízení v Egyptě velmi nebezpečné a vhodné jen pro velmi zkušené řidiče.

Na co si dát pozor

Při řízení auta v Egyptě si musíte dát pozor snad úplně na všechno. Doporučujeme pronájem auta dobře zvážit, protože řízení zde není nic lehkého a často je to nebezpečné. Nikdy nelze předvídat, jak se ostatní řidiči v dané situaci zachovají. Z toho plyne vysoký počet dopravních nehod a s tím spojený vysoká počet obětí na životech a zranění zahraničních turistů.

 

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 9.2.2024