Počasí v Egyptě a nejlepší doba k návštěvě

Kdy Egypt navštívit?

Egypt můžete díky příjemným teplotám navštívit celoročně.

Nejideálnější doba pro návštěvu Egypta je od října do března, kdy se teploty ve stínu pohybují kolem 25 stupňů a moře je vyhřáté na teplotu kolem 23 stupňů. V létě mohou někomu vadit velmi vysoké teploty někdy přesahující i 40 stupňů.

Dešťové přeháňky jsou po celý rok minimální a odehrávají se většinou v noci.

Počasí v Egyptě

Egypt se nachází v subtropickém pásmu severní Afriky, kde vládne velmi suché pouštní klima s mírnou zimou a velmi teplým létem. Mimo středomořské pobřeží a oblast delty Nilu panuje v Egyptě suché a horké klima téměř po celý rok.

Teplota moře je vhodná ke koupání po celý rok. Teplota vody ani v zimních měsících neklesá pod 20 °C, což je teplota ideální pro plážové lenošení. V letních měsících teploty šplhají až k 28 °C.

Hlavní sezóna

Za hlavní sezónu je považováno období od října do dubna, kdy se teploty pohybují okolo 25 – 30 °C, v létě mohou teploty přesahovat 40 °C. I tak však do Egypta míří v létě značné množství turistů.

Vedlejší sezóna

Za vedlejší sezónu jsou v Egyptě považovány letní měsíce, kdy je opravdu velké horko (až 45°C) a cestovní kanceláře v tomto období nabízejí zájezdy za velmi výhodné ceny.

Počasí v Egyptě jednotlivých měsících

Počasí v Egyptě v lednu

Počasí v lednu je poněkud chladnější, teplota vzduchu se pohybuje mezi 15 a 20 °C. Teplota moře v lednu klesá k 22 °C, což je ale stále pro občasné koupání v moři ideální.

Počasí v Egyptě v únoru

V únoru je počasí v Egyptě podobné jako v lednu, teplota moře je však o něco nižší, běžně se pohybuje kolem 20 až 21 °C.

Počasí v Egyptě v březnu

V březnu jsou průměrné denní teploty kolem 15 a 25 °C a teplota vody začíná šplhat k 22 °C.

Počasí v Egyptě v dubnu

V dubnu je počasí v Egyptě pro koupání v moři naprosto ideální. Teploty vzduchu se pohybují kolem 20 až 29 °C a teplota vody dosahuje příjemných 24 °C.

Počasí v Egyptě v květnu

V květnu je počasí teplé a slunečné, teploty běžně dosahují 30 °C. Teplota moře je vyhřátá na příjemných 25 °C.

Počasí v Egyptě v červnu

Teploty vzduchu se pohybují mezi 24 až 35 °C. Teplota moře stoupá a dosahuje 26 °C.

Počasí v červenci a srpnu v Egyptě

Počasí v letních měsících je horké. Teploty se běžně pohybují kolem 35 °C, není však výjimkou, že teploty přesahují hranici 40 °C. Teplotního maxima dosahuje i teplota moře, která se pohybuje v průměru kolem 28 °C.

Počasí v září v Egyptě

I v září je počasí v Egyptě velice teplé. Teploty vzduchu se přes den pohybují mezi 24 a 33 °C. Teplé je i moře, které bývá vyhřáté na 27 °C.

Počasí v Egyptě v říjnu

V říjnu začínají postupně teploty vzduchu klesat. Průměrné denní teploty se pohybují mezi 21 a 29 °C. Období je vhodné pro vodní radovánky. Teplota vody se totiž stále pohybuje kolem 26 °C.

Počasí v Egyptě v listopadu

Teplota vody stále dosahuje 25 °C a denní teploty se pohybují mezi 16 a 26 °C. Listopad je rovněž vhodným měsícem pro koupání.

Počasí v Egyptě v prosinci

Počasí v prosinci je v Egyptě velice příjemné, teploty pravidelně přesahují hranici 20 °C a díky moři vyhřátému na 24 °C se lze bez problémů smočit v moři.

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 30.5.2024