Průvodce / Asie / Thajsko / Ubytování v Thajsku

Kde se ubytovat v Thajsku?

Nejoblíbenější oblasti v Thajsku

  • Vstupní branou do Thajska je pro většinu cestovatelů hlavní město Bangkok, ve kterém můžete navštívit královský palác a plovoucí trh.
  • Milovníci poznávání míří i na sever země, do města Chiang Mai, v jehož okolí se nachází velké množství chrámů.
  • Vyrážíte-li za noční zábavou, můžete navštívit živé letovisko Pattaya.
  • Toužíte-li po odpočinku na krásných thajských plážích, zamiřte na ostrovy v Thajském zálivu. Mezi nejnavštěvovanější ostrovy patří Phuket, Phi Phi a Ko Samui.
  • Pokud se nechcete přesouvat na jih Thajska a hledáte krásné pláže v okolí Bangkoku, doporučujeme ostrov Koh Chang. To doporučujeme i rodinám s dětmi.

Bangkok (hlavní město)

Bangkok je pro většinu cestovatelů vstupní branou do Thajska. Najdete zde královský palác, buddhistické chrámy, plovoucí trh, nespočet street food marketů a restaurací. Pokud do Thajska vyrážíte za noční zábavou, kluby a bary v Bangkoku vás rozhodně nezklamou. 

Grand palace and Wat phra keaw at sunset at Bangkok

Chiang Mai (více než 300 chrámů)

Slavná provincie Chiang Mai a stejnojmenné město lákají cestovatele z celého světa na velké množství krásných buddhistických chrámů. Městu je taktéž přezdíváno "ráj digitálních nomádů". V okolí města můžete navštívit i národní park. 

Doi Inthanon. Chiang Mai

Pattaya (divoký noční život)

Pattayu najdete na východním pobřeží thajského zálivu. Město je proslulé divokým nočním životem a najdete zde nespočet barů, klubů i restaurací. Pokud raději poznáváte, můžete v Pattaye navštívit působivou stavbu Svatyně Pravdy (Sanctuary of Truth).

Pattaya, Thajsko

Koh Chang (krásný ostrov blízko Bangkoku)

Koh Chang je asi nejlepší volbou, pokud přiletíte do Bangkoku, chcete si užít krásné pláže, ale nechcete přelétávat na jih Thajska.

Klong prao beach, koh chang

 

Phuket (poznávání + zábava)

Největší ostrov Thajska je zároveň jedním z nejvyhledávanějších míst v zemi. Pokud chcete spojit odpočinek na krásných plážích s bělostným pískem a návštěvu historických památek s živým nočním životem, Phuket je to pravé místo pro vás. Zároveň je výborným výchozím bodem pro návštěvu ostrovů Phi Phi či zátoky Phang-Nga. 

Phuket, Thajsko

Ostatní thajské ostrovy (pláže jako z katalogu)

Nádherné písečné pláže jako z katalogu najdete na thajských ostrovech. Thajsko čítá více než 700 ostrovů a ostrůvků. Mezi nejoblíbenější patří ostrovy Ko Phi Phi, Ko Samui, Ko Lanta a Ko Phangan. Ostrovy jsou ideální pokud do Thajska vyrážíte za relaxem nebo šnorchlováním.

Jaké jsou ceny ubytování v Thajsku?

Ceny ubytování v Thajsku jsou velmi příznivé. Liší se dle místa pobytu a sezony. U pláží je ubytování přirozeně dražší než dál od nich a v hlavní sezoně jsou ceny vyšší než mimo sezonu. Zároveň také záleží, co od svého pobytu očekáváte. 

Pokud jste dobrodružnější povahy, můžete se ubytovat v hostelu, ve kterém seženete ubytování od 150 Kč / noc. V hotelech střední třídy se pak můžete ubytovat za přibližně 400 Kč/ noc.

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 30.9.2023