Průvodce / Asie / Thajsko

Thajsko

Proč Thajsko navštívit

Láká vás relaxovat v bílém písku, pozorovat azurové moře, pít z kokosu a žít v luxusu za pár korun? Pak je Thajsko tou pravou destinací pro vás! Nádherné pláže s jemným bílým pískem, průzračné moře a bohatý podmořský život lákají cestovatele z celého světa. 

Thajsko ale není jen o krásných plážích. Najdete zde exotická zvířata a rozmanitou přírodu, opravdu zajímavou kulturu, pohádkové chrámy a výtečnou kuchyni. Pokud na cestách rádi vyrazíte za noční zábavou, v některých částech Thajska se můžete těšit i na divoký noční život.

Před cestou

Před cestou si projděte naše skvělé a pravidelně aktualizované průvodce, ve kterých najdete vše potřebné.

Uzavřete též cestovní pojištění, zarezervujte si hotel a případně i automobil.

Průvodci

Nejoblíbenější oblasti a kde se ubytovat?

Thajsko je poměrně velkou zemí, a tak před cestou pořádně zvažte, v jaké části se ubytovat, případně se ubytujte na více místech. Pokud hledáte krásné pláže z katalogů cestovních kanceláří, můžete zamířit na jih Thajska. Velmi populární je největší thajský ostrov Phuket, provincie Krabi, nebo ostrovy Koh Lanta, Phi Phi, Koh Samui, Koh Tao, či Koh Phangan. Milovníky treků a přírody pak potěší sever Thajska - Chiang Mai, Chiang Rai, Sukhothai, Ayutthaya a další oblasti.

V okolí Bangkoku je nejpopulárnější letovisko Pattaya, vyhlášené svým nočním životem. Pokud přilétáte do Bangkoku, míříte za krásnými plážemi a nechcete přelétávat na jih Thajska, můžete zvolit ostrovy Koh Chang, Koh Kood, či méně známý Koh Mak. Den si také vyhraďte na prohlídku Bangkoku.

Nejlepší hotely

Zájezdy

Pokud cestování na vlastní pěst není nic pro vás, můžete se svěřit do rukou ověřených cestovních kanceláří. 

Letenky

Na této stránce najdete aktuální akční letenky do Thajska.

Praha

Doprava

z/na
Nejrychlejší dopravaVlakOd 15 - 45 THB / cca 10 - 30 Kč
Nejlevnější doprava
Veřejné autobusyOd 25 THB / cca 20 Kč
Nejflexibilnější dopravaPůjčení autaZarezervovat auto
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi