Průvodce / Asie / Thajsko / Jak se dostat do Thajska

Jak se dostat do Thajska

Jak se dostat do Thajska

Thajsko se nachází v Jihovýchodní Asii a prakticky jediným způsobem, jak se do této země dostanete, je letadlo. Do Thajska je možné cestovat na vlastní pěst, ale i v rámci organizovaného zájezdu od cestovní kanceláře.

Na této stránce najdete aktuální akční letenky a návod, jak na co nejlevnější letenky do Thajska.

Emirates

 

Zájezdy do Thajska

Thajsko je oblíbenou exotickou destinací, takže pokud se necítíte na cestování na vlastní pěst, můžete se svěřit do rukou některé z cestovních kanceláří. Cestovní kanceláře nabízí zájezdy do mnoha thajských destinací, a tak záleží čistě na vašich preferencích, kam v Thajsku zamíříte. Mimo sezonu můžete zájezdy zakoupit za cenu od 17 000 Kč / osoba. V sezoně se pak ceny pohybují od 21 000 Kč / osoba.

Letecky do Thajska

Celkově se v Thajsku nachází 32 letišť, ale pouze některá jsou využívána pro mezinárodní přepravu. Nejčastěji je pro cestující z Evropy vstupní branou letiště v Bangkoku (BKK) nebo na ostrově Phuket (HKT). 

Z Prahy si bohužel do Thajska nezaletíte žádným přímým letem a cestou vás čeká minimálně jeden přestup. S přestupem se vám cesta z Prahy může vyšplhat až na 16 hodin. Běžná cena letenek se pohybuje od 13 000 Kč, ale v akcích můžete letenky sehnat i levněji. 

Pokud se rozhodnete cestovat přímým letem z některého z okolních či jiných evropských letišť, cesta vám zabere přibližně 11 hodin. Přímým letem si můžete do Bangkoku zaletět například z Vídně, Frankfurtu, Amsterdamu nebo Paříže.

Na této stránce najdete aktuálně nejlevnější letenky do Thajska a návod, jak na letenkách co nejvíce ušetřit.

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 30.9.2023