Kde se najíst v Egyptě jako místní?

Jestliže se chcete stravovat jako místní, rozhodně navštivte místní fast food GAD, kde najdete všechny egyptské speciality. Jedná se o místo, kam Egypťané chodí na snídaně, obědy, večeře i svačinky během dne.

Egyptská kuchyně a co musíte ochutnat

Egyptská kuchyně nabízí typická arabská jídla, která jsou často silně kořeněná. Jelikož Egypt patří mezi muslimské země, tak je zde zakázána konzumace vepřového masa. Základem všech pokrmů je rýže, pšenice a zelenina. Z masa je nejoblíbenější skopové a jehněčí, dále pak drůbež a ryby.

Egyptským národním pokrmem je koshari, což je mix rýže, luštěnin a těstovin v rajčatové omáčce s opraženou cibulkou.

Dalším tradičním jídlem, podávaným zejména k snídani je foul (nebo ful), což jsou rozmačkané vařené fazole v koření s olejem, česnekem a citronovou šťávou. Jestliže vás zajímá, jak vypadá typická egyptská snídaně, tak je to foul podávaný s pečivem, fíkovým džemem popř. ještě s bílým jogurtem. 

Dále určitě ochutnejte falafel, což jsou smažené placičky z cizrny. Asi každý zná arabský chléb pita, který je zde podáván téměř ke všemu, seženete jej i plněný s různými náplněmi. Dalším typickým egyptským pokrmem jsou zelné či vinné listy plněné mletým masem, bramborami, paprikou nebo cuketou s rýží tzv. Mahší.  

Problémem celého Egypta je úroveň hygieny, která pro turisty nemusí být plně vyhovující, proto si při konzumaci jídla mimo hotelové komplexy pečlivě vybírejte místa, kde se najíte. Vodu kupujte výhradně v supermarketech. Pozor si dávejte i na led v nápojích či na zmrzliny.

Ceny v restauracích

Egypt patří mezi levné destinace. Ve skromnější restauraci zaplatíte za jídlo kolem 60 EGP. V luxusnějších restauracích zaplatíte za jídlo o 3 chodech kolem 150 EGP.

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 30.5.2024