Průvodce / Asie / Maledivy / Maledivy bez cestovky

Jak na dovolenou v Maledivy bez cestovky?

Pokud nejste vyznavači hromadných cest a raději si svou dovolenou plánujete sami, přinášíme vám několik tipů, jak na vlasní pěst procestovat Maledivy. 

Nákup letenek

Nejvýhodnější letenky na Maledivy můžete vyhledat na této stránce. Na ostrovy se dostanete s minimálně jedním přestupem a na cestě strávíte 14 - 18 hodin. Na Maledivy se můžete vydat se společnostmi Qatar Airways, Flydubai, Lufthansa, Turkish Airlines nebo Emirates. 

Rezervace ubytování

Rezervaci ubytování můžete provést v předstihu skrze stránky Booking. Maledivy nabízí širokou škálu ubytovacích možností, od luxusních hotelových resortů, přes menší hotely až po ubytování v soukromí. 

Sjednání pojištění online

Před cestou určitě nepodceňte ani kvalitní cestovní pojištění. Lékařská péče je na menších ostrovech kapacitně omezená, ale spousta hotelů nabízí nějaké vlastní zdravotnické zařízení. Pokud budete potřebovat vyhledat lékařskou péči, nezapomeňte vše nahlásit na asistenční linku vámi vybrané pojišťovny. Online srovnání cestovního pojištění naleznete zde.

Doprava a transfery

Mezi jednotlivými ostrovy se můžete dopravovat letecky nebo lodí. Rychlým, ale poměrně nákladným způsobem jsou soukromé rychlolodě. Méně nákladné, ale zdlouhavé, jsou veřejné trajekty. 

Letecká doprava je zajišťována v rámci vnitrostátních letů nebo hydroplány. Detailní informace se dozvíte v kapitole "Doprava"

Co vidět a zažít

Maledivy lákají na nádherné pláže s bělostným pískem. Dovolená na Maledivách je synonymem luxusu a těšit se můžete na vysokou úroveň nabízených služeb. Nadšení budou zejména milovníci potápění a šnorchlování, kteří zde mohou pozorovat rozmanitý podmořský svět. Maledivy nabízí i příznivé podmínky pro nejrůznější vodní sporty. 

Na co si dát pozor

Maledivy jsou vcelku bezpečnou zemí a žádná velká rizika zde nehrozí. Nezapomeňte pít pouze balenou vodu, jelikož voda z kohoutku není pitná. Hlavním náboženstvím země je islám, a tak byste mimo hotelové rezorty určitě neměli nosit vyzývavé oblečení. 

Co dělat, pokud mi nenavazuje spoj na ostrov?

Pokud vám spoj z Male ujede a další jede až další den, budete muset s největší pravděpodobností přespat na na letištním ostrově Hulhumalé. Alternativou je jen speedboat, která se cenově příliš nevyplatí. Ale nezoufejte, Hulhumalé je zcela uměle vytvořený, ale zajímavý ostrov. Z letiště na Hulhumale jezdí v pravidelných intervalech autobus za pár korun.

Po příjezdu na Male si ho můžete prohlédnout. Zajděte si nakoupit do supermarketu a nakupte si zásoby (pokud máte čas). Na Huraa je odjezd ferry kousek od místa, kde vás vylodí trajekt/ferry z letiště. Na ostatní ostrovy se zeptejte. Ptejte se vždy několika lidí, místní vám rádi poradí, i když vůbec netuší správnou odpověď.

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 18.4.2023