Doprava na ostrovy

Dopravu na jednotlivé ostrovy z Male konzultujte se svým ubytovacím zařízením. Nejrychlejším způsobem, jak cestovat mezi jednotlivými ostrovy, je letecká doprava. Využít ale můžete i soukromé rychlolodě nebo pomalejší veřejné trajekty.

Frekvence spojů se liší ostrov od ostrova a ovlivňuje je i den v týdnu - jízdní řád je tak rozumné zjistit předem. 

Mapu a jízdní řády  trajektů naleznete zde.

Taxi na Male

V hlavním městě Male můžete cestovat taxíky. Cena po městě by se měla pohybovat okolo 1 USD (bez ohledu na vzdálenost). 

Lodní doprava

Jednou z možností, jak cestovat mezi jednotlivými ostrovy jsou rychlolodě (speedboat). Jejich cena se pohybuje v rámci desítek až stovek dolarů (dle vzdálenosti a domluvy). Čím více osob na rychlolodi jede, tím bude cena na osobu levnější. Tento způsob dopravy je nutné rezervovat předem a většinou jej zajišťují hotelové rezorty. Rychlolodě nemají pevně stanovené jízdní řády a tak vám zavezou kamkoliv budete chtít. 

Nejlevnější, ale nejpomalejší variantou je pak ferry, nebo-li trajekt. Tyto velké lodě vás mezi ostrovy přepraví za pár korun. Pokud cestujete mezi jednotlivými atoly, všechny trajekty vyráží z hlavního města Male. Provoz trajektů je závislý na počasí. Jízdní řády včetně orientačních cen si můžete prohlédnout zde

lod maledivy

Letecká doprava

Nejrychlejším způsobem, jak se mezi jednotlivými ostrovy přepravit, je letecká doprava. K přepravě do hotelového resortu můžete využít hydroplány. Cena začíná na přibližně 150 USD za osobu a letenky je potřeba zajistit několik dní předem. 

Vnitrostátní lety zajišťují letecké společnosti Flyme a Maldivian Airlines. 

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 28.9.2023