Počasí na Maledivách a nejlepší doba k návštěvě

Kdy Maledivy navštívit?

Počasí pro návštěvu je vhodné prakticky po celý rok, ale hlavní sezóna je tu od prosince do dubna. Střídá se zde období dešťů a období sucha. Deště panují od května do října, často to však není překážkou pro návštěvu, většinou se totiž jedná o krátké přeháňky nebo noční bouřky. Nejtepleji bývá v březnu. Moře má celoročně teplotu kolem 27°C, teploty se pohybují klem 30 - 32 stupňů. V mimo sezóně ušetříte za ubytování až polovinu ceny.

Hlavní sezona

Nejvhodnější termíny pro koupání a plážovou pohodu jsou od listopadu do dubna. Nejteplejší počasí bývá během března a dubna.

Vedlejší sezona

Jako mimo sezona se na Maledivách označuje období mezi květnem a listopadem. Teploty vzduchu i vody jsou neměnné, ale mohou se objevit nárazové deště nebo silnější vítr. Můžete se setkat s několika deštivými dny, ale většinou k přeháňkám dochází po setmění a během noci. Obloha může být během dne zatažená, ale klima je příjemné a ceny jsou na zlomku hlavní sezony. Pro mnoho turistů je to zajímavější volba než úmorná vedra.

V tomto období je zde menší návštěvnost a to se odráží i na cenách za ubytovací zařízení, jež jsou podstatně nižší, než v hlavní sezóně.

Pokud si můžete termín vybrat, zvolte si ideálně období mimo Ramadán.

Termíny Ramadánu

Ramadán v roce 2024od 11. března do 9. dubna
Ramadán v roce 2025od 1. března do 30. března
Ramadán v roce 2026od 18. února do 19. března

Počasí na Maledivách během roku

Počasí v lednu

První měsíc roku se vyznačuje teplým počasím bez deště a větrných dní a teplota se pohybuje kolem 30 °C. Začátek roku je jedním z nejoblíbenějších období pro návštěvu Malediv. 

Počasí v únoru

Únor bývá označován jako nejlepší měsíc pro návštěvu. S deštěm se setkáte málo, a to pouze během večera. Úhrn srážek nepřesahuje 70 mm. 

Počasí v březnu

Podobné počasí můžete očekávat i během března. Březen je navíc nejteplejším měsícem roku. 

Počasí v dubnu

V dubnu jsou teploty na Maledivách nejvyšší a dosahují i 35 °C. Ke konci měsíce už ale mohou být srážky četnější a vydatnější, zpravidla se ale prší k večeru nebo v noci. 

Počasí v květnu

Počátkem května začíná počasí ovlivňovat jihozápadní monzun Hulhangu. Turisty tak mohou překvapit častější večerní srážky a zamračená obloha během dne, výjimkou nejsou ani bouřky. Slunce sice svítí, ale podstatně méně. 

Počasí v červnu

V letních měsících se začíná ve větším množství tvořit plankton, což ovlivňuje viditelnost při potápění. Srážky jsou časté a vydatné. Teploty se ale pohybují kolem 30 °C. 

Počasí v červenci

Teploty v červenci jsou o pár stupňů nižší a sotva dosahují 30 °C. 

Počasí v srpnu

Počasí v srpnu je nápadně podobné červenci. Déšť, vítr, zatažená obloha a přes ně vykukující slunce. Teplota vody i vzduchu je ale příjemná a dosahuje průměrných hodnot. 

Počasí v září

V září se teploty pohybují těsně pod hranicí 30 °C, vítr zlehka ustává. Počet deštivých dnů klesá.

Počasí v říjnu

Počasí v říjnu je stále ovlivněno jihozápadním monzunem. Srážky jsou slabší, ale stále poměrně časté.

Počasí v listopadu

Listopad je na Maledivách velmi proměnlivý, střídá se teplo, déšť a vítr. Vliv půlročního monzunu ale ustupuje a rozvířený plankton v moři láká velké množství želv, žraloků a rejnoků. Teploty stoupají ke 32 °C. 

Počasí v prosinci

Počasí je v prosinci klidnější než v předchozích měsících. Slunce, teplo (teploty kolem 33 °C), večerní srážky a lehký větřík. Na konci roku začíná zhruba čtyřměsíční období, kdy jsou Maledivy turisty nejvyhledávanější.

Teplota moře na Maledivách

Teplota vody se na Maledivách drží po většinu roku na stejných hodnotách, a to kolem 28 °C. 

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 28.9.2023