Průvodce / Asie / Maledivy / Jídlo a pití

Jídlo a pití na Maledivách

Kde se najíst na Maledivách

Pokud se chcete stravovat jako místní obyvatelé, zajděte do některého z pouličních bister. V bistrech můžete ochutnat typickou maledivskou kuchyni za přívětivé ceny. Místní čaj můžete vyzkoušet v čajovnách, které jsou označeny jako tea shop nebo café. V hotelových resortech je často servírována mezinárodní kuchyně. 

Maledivská kuchyně a co musíte ochutnat

Základem maledivského jídelníčku jsou pokrmy z ryb a plodů moře. Oblíbenou surovinou je tuňák, který se zde podává na všechny možné způsoby. Přílohou bývá rýže nebo placky. Maledivská kuchyně je ovlivněna hlavně kuchyní indickou, srílanskou a arabskou.

Velká jídla (snídaně, oběd a večeře) jsou označována jako "Long Eats". K těmto jídlům se  obvykle podávají rybí polévky, knedlíčky z rybího masa nebo ostré rybí kari servírované s rýží. Maledivské svačinky jsou označovány jako "Short eats" a zahrnují slané i sladké jednohubky. Z typických jídel by vám nemělo uniknout Kulhimas - tuňák v ostré omáčce, Mas Riha - rybí curry, nebo Garudhiya, což je rybí polévka. 

Z ovoce určitě ochutnejte zdejší mini banány, sladké mango nebo chlebovník. 

Oblíbeným nápojem je zde čaj, který můžete vyzkoušet v místních čajovnách. Tradičním nápojem je míza z kokosové palmy (raa), kterou charakterizuje aromatická vůně. Mějte na paměti, že Maledivy jsou ostrovní zemí a s alkoholickými nápoji se tak setkáte pouze v turistických resortech. 

Ceny v restauracích

S nejpřívětivějšími cenami z celého souostroví se setkáte v hlavním městě Malé a na lokálních ostrovech. Tam se ceny v restauracích přibližují cenám v ČR.  V ostrovních resortech mohou být ceny za jídlo několikanásobně vyšší. Menu v restauraci vás vyjde na 15 - 30 USD. V pouličních bistrech za porci jídla zaplatíte přibližně 6 USD. 

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 28.9.2023