Průvodce / Asie / Maledivy / Ubytování

Ubytování na Maledivách

Kde se ubytovat na Maledivách?

Maledivy zahrnují tisíce ostrovů a ostrůvků, které jsou dostupné hydroplánem, rychlolodí nebo trajektem. Na Maledivách můžete navštívit menší lokální ostrovy, ale i ostrovy s luxusními 5* resorty. 

Pokud vám po příletu nenavazuje trajekt na "váš" ostrov, nebo je naopak pro vás pohodlnější strávit poslední noc u letiště (např. kvůli brzkému odletu), doporučujeme umělý ostrov Hulhumale, který se nachází hned vedle letiště a dostanete se sem snadno jak taxi, tak veřejnou dopravou. Ceny ubytování začínají na 1500 Kč za noc pro 2 osoby.

Hlavní město Male

Hlavní město Male je úplným opakem poklidných ostrovů a ostrůvků. Najdete zde rušné ulice, tržnice, obchody i bistra. Místní obchody a obchůdky vybízí k nákupům, především díky několikanásobně levnějším cenám než na okolních ostrovech. Navštívit zde můžete muzeum, rybí trh a Sultánův park. Město zdobí krásná mešita, kterou si nemuslimové mohou prohlédnout pouze zvenku.

Ubytovat se zde má smysl pouze po příletu či naopak před odletem, pokud vám z nějakého důvodu Hulhumale nevyhovuje. Na malém ostrově žije přes 100 tisíc obyvatel.

Male

Ostrov Huraa

Pokud se chystáte na Maledivách strávit pouze krátkou dobu, vydejte se na ostrov Huraa. Ten se nachází nedaleko od letiště a je tak ideální destinací pro krátké návštěvy. Na ostrově se nachází několik rezortů za přijatelné ceny. Huraa je také ideálním výchozím bodem pro nejrůznější výlety. Na ostrově najdete několik restaurací a obchůdků se suvenýry. Na své si přijdou i milovníci potápění a šnorchlování. 

Huraa, Maledivy

Ostrov Omadhoo

Ostrov Omadhoo leží na atolu Ari a je známý svým bohatým podmořským životem. Nabízí krásnou písečnou pláž a korálový útes. Na ostrově žije zhruba tisíc obyvatel a najdete zde obchůdek se suvenýry, několik obchůdků s potravinami a potápěčské centrum. Ostrov má ideální polohu pro pozorování žraloků obrovských a mant. Omadhoo stále patří mezi turisty méně vyhledávané destinace, a tak zde můžete prožít autentické zážitky. 

Omadhoo

Ostrov Dhigurah

Krásný zelený ostrov Dhigurah láká na jednu z nejkrásnějších maledivských pláží. Díky blízkosti korálového útesu si na své přijdou milovníci šnorchlování. Během celého roku je v okolí ostrova možné pozorovat manty, želvy a žraloky obrovské. Ostrov je součástí jižního Ari Atolu a najdete zde několik menších obchůdků s potravinami a suvenýry. 

Dhigurah

Jaké jsou ceny ubytování v Maledivy?

Rozdíl ceny pobytu v hotelovém resortu a na lokálním ostrově je řádově v desetitisících. Kromě dražších rezortů je možné sehnat i levné ubytování na místních ostrovech. K dispozici je jich celá řada, ale mezi nejpopulárnější patří Maafushi a Huraa. Maafushi je více turistické, je tam již celá řada hotelů a vyšší ceny.

Hotel si můžete zarezervovat přes stránky Booking. Pozor na to, že téměř žádné ubytovaní v ceně nezahrnuje pobytovou daň ve výši 12%, enviromentální poplatek nebo poplatek za služby v ubytování asi 10%.

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 28.9.2023