Kde se ubytovat v Bulharsku?

Bulharsko je každoročně vyhledáváno mnoha turisty. Mezi turisticky nejoblíbenější oblasti v Bulharsku patří Burgas a Slunečné pobřeží. Do těchto lokalit v létě míří velké množství turistů. Mezi oblíbené turistické destinace dále patří Nesebar, Primorsko či třeba Zlaté písky.

Jestliže se vydáte do hlavního města Bulharska - Sofie, budete mile překvapeni dostupností přírody. Sofie se nachází na úpatí pohoří Vitoša a je kulturním střediskem země. Najdete zde několik muzeí, kostelů či známou katedrálu svatého Alexandra Něvského. Pohoří Vitosha je významným střediskem zimních sportů a turistiky vůbec. Nachází se zde velké množství turistických tras a často vyhledávané vodopády Boyana. Pohoří Vitosha je dobře dostupné příměstskými dopravními linkami. V jarních měsících zde potkáte velké množství turistů. V zimních měsících jsou vodopády zamrzlé a pohoří je pokryté sněhem.

Mezi turisty je vyhledáváno i pohoří Rila, které najdete v jihozápadní části Bulharska na rozhraní oblastí Kjustendil, Sofie a Blagoevgrad. V pohoří Rila najdete Klášter Rila, který je symbolem Bulharska. Památka je zapsaná na seznamu památek UNESCO.

Dalším turisticky oblíbeným místem je Národní park Pirin, který se nachází na jihozápadě Bulharska ve stejnojmenném pohoří Pirin.

Sofie (hlavní město)

V Sofii nečekejte příliš velké množství památek. Stihnete je v rychlosti projít během jednoho dne. Co je na hlavním městě zajímavé, tak jeho poloha. Sofie se totiž nachází na úpatí pohoří Vitosha a majestátné hory jsou tak přímo "za rohem". 

Sofie

Varna (plážové letovisko)

Varna je třetím největším bulharským městem a zároveň jedním z nejvýznamnějších kulturních center. Najdete zde krásné pláže, historické památky ale rovněž se jedná o místo, které nabízí zajímavé kulturní zážitky.

Balchik Palace

Slunečné pobřeží (pro milovníky nočního života)

Slunečné pobřeží je místem, kde se rozhodně nudit nebudete. Najdete zde velké množství restaurací, klubů, diskoték a barů. Místní promenáda je lemována kavárnami, různými podniky a tradičními stánky se suvenýry. Ve městě potkáte pouliční umělce, muzikanty a baviče, což navodí atmosféru pohodové dovolené. Letovisko je vyhlášené nočním životem - jedná se o místo, kde to v hlavní sezóně opravdu žije. 

Zlaté Písky,Varna,Bulharsko

Bansko (lyžování)

Jestliže patříte mezi milovníky lyžování, tak i pro vás bude Bulharsko vhodnou destinací. Bansko leží 160 km od Sofie, v bulharském pohoří Pirin. V posledních letech zde došlo k rozsáhlým rekonstrukcím. Dnes zde najdete 75 km lyžařských tratí.

Bansko

Pro milovníky historie

Jestliže máte rádi historické památky, pak vás jistě zaujmou města jako Plovdiv, Kazanlak and Koprivštica.

Jaké jsou ceny ubytování v Bulharsku?

Při výběru ubytování v Bulharsku můžete vybírat z velkého množství nabídek. Záleží jen na vás, zda si chcete užít plážovou dovolenou, dovolenou v horách nebo poznávací dovolenou blízko známých historických památek. Vybírat můžete z celé škály hotelů, resortů, apartmánů, soukromých vilek či samostatných nebo i sdílených pokojů.

Bulharsko patří mezi levné destinace, ceny ubytování jsou velice příznivé. Liší se však dle místa pobytu a sezóny. U pláží je ubytování přirozeně dražší, než dál od nich a v hlavní sezoně jsou ceny vyšší než mimo sezonu.

Porovnat všechny možnosti ubytování můžete zde >

Zájezdy do Bulharska

Ceny zájezdů do Bulharska se pohybují od 6 000 do 30 000 Kč. Ceny vždy záleží na tom, zda zvolíte zájezdy All Inclusive v luxusních resortech nebo dovolenou v apartmánu bez stravy. Nejvýhodnější zájezdy pořídíte mimo hlavní sezónu - na jaře a na podzim, kdy ceny rapidně klesají. 

Zájezdy do Bulharska můžete vyhledat na této stránce.

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 23.5.2024