Průvodce / Evropa / Bulharsko / Půjčení auta

Půjčení auta v Bulharsku

Kde a jak si půjčit auto?

Porovnat nabídky všech větších autopůjčoven můžete na stránkách Rentalcars.

Kolik stojí půjčení auta?

Je vhodné si půjčit auto na celou dobu pobytu, jelikož cena pronájmu je výhodnější pro více dnů. Za týdenní pronájem automobilu v hlavní sezoně zaplatíte zhruba od 7 000 Kč v závislosti na jeho velikosti. Obecně platí, že se vyplatí provedení včasné rezervace. Před převzetím pronajatého vozidla se ubezpečte, že součástí ceny je i pojištění vozu. Rezervaci můžete provést na stránkách Rentalcars.

auto u moře

Jaké doklady budete potřebovat a jak zaplatit

Pro pronájem budete potřebovat občanský průkaz nebo cestovní pas, řidičský průkaz a kreditní kartu s dostatečným množstvím peněz na zálohu.

Ceny benzínu a hustota sítě čerpacích stanic

Ceny za pohonné hmoty jsou v Bulharsku jsou zhruba o 5 - 10% levnější než u nás. Počet čerpacích stanic je plně dostačující.

Mýtné a dálniční poplatky

V Bulharsku jsou zde zpoplatněné dálnice i některé  silnice. U zapůjčeného auta ale budete mít ve většině případů dálniční známku v ceně.

Dopravní předpisy

V zastavěných oblastech je maximální povolená rychlost 50 km/h, na rychlostních silnicích 90 km/h a na dálnicích 130 km/h. Je povinné denní svícení.

Provoz na silnicích

Bulharští řidiči často nedodržují předpisy, překračují povolenou rychlost a nedodržují bezpečnou vzdálenost.

Na co si dát pozor

Pozor si dejte zejména na řidiče nákladních automobilů, kteří často nedodržují silniční předpisy. Dodržujte větší rozestupy a dbejte zvýšené opatrnosti.

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 29.9.2023