Průvodce / Evropa / Bulharsko / Co musíte zažít

Co musíte zažít v Bulharsku

Co musíte zažít v Bulharsku

Bulharsko patří se mezi nejnavštěvovanější letní destinace především kvůli krásným písečným plážím, nedotčeným pohořím, unikátním byzantským památkám a levným službám.

 • 1. Itinerář týdenního okruhu po pobřeží Bulharska

  Tento itinerář je vhodný pro ty z vás, kteří míří na bulharské pobřeží a chtějí ho během své týdenní (či delší) dovolené dobře poznat. Výchozím místem je město Varna či Burgas, kde se nachází mezinárodní letiště. Pokud poletíte do Varny, je vhodné zakoupit zpáteční letenku domů z Burgasu, abyste si zbytečně nezajížděli a naopak. Pro tento itinerář budeme předpokládat přílet do Varny a odlet z Burgasu, nicméně obě města jsou od sebe vzdálena zhruba 2 hodiny jízdy a tak záleží spíš na tom, kam budou levnější letenky. Na této stránce najdete nejlevnější letenky do Burgasu, zde do Varny.

  Více informací
 • 2. Šnorchlování v Bulharsku

  Pokud milujete vodní sporty, určitě vás potěší, že i Bulharsko nabízí ideální podmínky pro šnorchlování. Zdejší podmořský život se sice nemůže rovnat jiným destinacím, ale i tak bude příjemným zpestřením vaší dovolené. Za šnorchlováním můžete vyrazit po vlastní ose nebo se vydat na organizovaný výlet lodí. 

  Více informací
 • 3. Plavba po řece Ropotamo a pozorování želv

  Zajímavým výletem je plavba po řece Ropotamo, která leží jen několik kilometrů od letoviska Primorsko. V řece Ropotamo žije hojná populace několika druhů želv. Ústí řeky Ropotamo je chráněnou přírodní rezervací s unikátními ekosystémy močálů. Nacházejí se zde také písečné duny, leknínové jezírko a další zajímavosti. Ropotamo bylo v minulosti loveckým revírem.

  Více informací
 • 4. Lyžování v Bulharsku

  Pod pojmem Bulharsko si většina lidí představí plážovou pohodu a slunce. Bulharsko ale nabízí nádhernou přírodu a vysoké hory, které lákají na ideální podmínky pro zimní sporty. Nejlepší lyžařská střediska najdete v pohoří Pirin, Rila a Rhodorpy. Lyžařská sezona v Bulharsku trvá od prosince do konce dubna. 

  Více informací
 • 5. Potápění v Bulharsku

  Bulharsko nepatří mezi typické potápěčské destinace, ale pokud tento sport na cestách vyhledáváte, najdete zde hned několik zajímavých míst. V okolí přístavních měst se nachází několik vraků lodí, ponorek či pozůstatky starověkého římského přístavu. V Bulharsku najdete i široký výběr potápěčských škol a kurzů. 

  Více informací
 • 6. Treky v Bulharsku

  Bulharsko láká na nádherné přírodní bohatství a vysoké hory. Pokud svou dovolenou rádi trávíte aktivně, můžete se vydat na který z jednodenních či vícedenních treků. 

  Více informací
 • 7. Plavby kolem bulharského pobřeží

  Ideální aktivitou, kterou můžete během návštěvy přímořských letovisek podniknout, je plavba podél pobřeží. Nabídka plaveb je široká a lodě nejčastěji vyráží z oblíbených letovisek Varna, Nessebar, Obzor, Slunečné pobřeží a Burgas. Cestou si užijete krásné pohledy na bulharské pobřeží. Některé plavby v ceně zahrnují oběd/večeři, nápoje nebo další doplňkové aktivity (např. rybaření, šnorchlování, koupání). Ceny začínají na částce 40 EUR a nabídku si můžete prohlédnout na tomto odkazu. 

  Více informací
 • 8. Noční život v Bulharsku

  Pokud chcete během dovolené protančit střevíce nebo jen posedět nad skleničkou do pozdních hodin, v Bulharsku se určitě nudit nebudete. Velikým lákadlem bulharských barů je převážně to, že oproti například Španělsku či Itálii jsou podstatně levnější. Kromě největšího města Sofie se bary a noční kluby vyskytují převážně kolem pobřeží, nejživějšími destinacemi jsou pak Burgas, Sluneční pobřeží, Sozopol či Zlaté písky. 

  V letovisku Slunečné pobřeží jsou dle recenzí skvěle hodnocené diskotéky Cacao Beach Club nebo třeba klub Disco Lazur. Pokud trávíte dovolenou v Sofii, určitě navštivte vyhlášený bar The New Sofia Pub Crawl, ve Zlatých Píscích vás přivede do varu Arrogance Music Factory a na Slunečném pobřeží zase plážový Bubbles Beach Bar.

  Více informací
Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 9.6.2023