Co musíte zažít na Mallorce a tipy na výlety

Co musíte zažít na Mallorce

 • 1. Let horkovzdušným balonem

  Lákají vás netradiční zážitky? Užijte si nádherný pohled na Mallorku z ptačí perspektivy! Během dvouhodinového letu horkovzdušným balónem se vám naskytnou nádherné výhledy na celý ostrov. Můžete si vybrat z...

  Více informací
 • 2. Turistika a treking na Mallorce

  Mallorca láká na krásné pláže, průzračné moře a slunečné počasí po celý rok. Pokud lenošení na pláži není nic pro vás, můžete vyrazit na některý z mnoha treků napříč ostrovem...

  Dálkové trasy

  Nejdelší a nejznámější turistickou trasou na ostrově je Ruta de la Pedra en Sec, zkráceně GR 221. Ta celkově měří asi 140 kilometrů a prochází skrze pohoří Serra de...

  Trek 221

  Serra de tramuntana 4, mallorka

  Jednodenní treky na Mallorce 

  Port de soller

  Více informací
 • 3. Itinerář týdenního okruhu po Mallorce

  Pro vaše pohodlí jsme připravili itinerář, díky kterému poznáte o nejkrásnější z Mallorky. Ostrov je poměrně malý a dá se tak projet v prodlouženém víkendu. Doporučujeme ale nespěchat a spojit...

  Více informací
 • 4. Noční život na Mallorce

  Přestože jako centrum nočního životu na Baleárách je považována Ibiza, Mallorca má rozhodně co nabídnout. Mezi nejrušnější oblasti patří El Arenal, Magaluf či Palma de Mallorca, převážně v El Arenalu...

  Více informací
 • 5. Koupání na Mallorce

  Vybrat tu nejkrásnější pláž na Mallorce může být vskutku oříšek. Po celém obvodu ostrova najdete nádherné písečné pláže i romantické zátoky, které z Mallorky dělají oblíbenou plážovou destinaci. Ať se...

  Více informací
 • 6. Šnorchlování na Mallorce

  Plánujete cestu na Mallorcu a baví vás vodní sporty? V tom případě byste měli do svého programu zahrnout i poznávání zdejšího podmořského života. Mallorca a její průzračné vody nabízí ideální...

  Více informací
 • 7. Potápění na Mallorce

  Mallorca se díky křišťálově průzračné vodě a bohatému podmořskému životu řadí k oblíbeným potápěčským lokalitám Evropy. Ve zdejších vodách můžete pozorovat nejrůznější živočichy, korály nebo se vydat do hlubin za...

  Více informací
 • 8. Plavby na katamaránu

  Objevte krásy Mallorky z jiné perspektivy a vydejte se na plavbu kolem ostrova. Vybrat si můžete ze široké nabídky plaveb katamaránem na nejrůznějších trasách. V nabídce jsou i plavby s...

  Více informací
 • 9. Cyklistika na Mallorce

  Mallorka je ideální destinací i pro milovníky cyklistiky. Zdejší nádherná krajina a slunečné počasí po dobu celého roku lákají k aktivnímu trávení času. Nejlepší podmínky pro cyklistiku jsou na ostrově...

  Serra de Tramuntana: Trasa přes srdce mallorských hor

  Serra de Tramuntana: Trasa přes srdce mallorských hor

  Cap de Formentor: Atraktivní trasa s nezapomenutelnými výhledy

  Cap de Formentor: Atraktivní trasa s nezapomenutelnými výhledy

  Platja de Muro a Alcudia: Cyklistická trasa pro všechny úrovně

  Play de Muro, Alcúdia, Mallorca

  Sa Calobra: Ikonická cyklistická trasa na Mallorce

  Sa Calobra: Ikonická cyklistická trasa na Mallorce

  Další trasy

  Příprava na cyklistický výlet na Mallorce: Co s sebou?

  • Kvalitní kolo: Mallorca nabízí širokou škálu tras, od rovinatých až po náročné horské stoupání. Ujistěte se, že máte kolo, které je vhodné pro typ terénu, kterým plánujete jezdit. Pokud nechcete vézt vlastní kolo, na Mallorce je mnoho půjčoven kol, které nabízejí kvalitní kola na silnici i horská kola.
  • Helm a další bezpečnostní vybavení: Bezpečnost by měla být vždy prioritou. Kromě helmy zvažte také použití cyklistických brýlí pro ochranu očí a rukavic pro lepší grip a ochranu rukou.
  • Cyklistický oděv: Vhodný cyklistický oděv je klíčový pro komfort během jízdy. Investujte do kvalitních cyklistických kraťasů a dresu, které pomáhají odvádět pot a redukují tření. Nezapomeňte také na lehkou větrovku pro případ změny počasí.
  • Voda a jídlo: Na Mallorce může být velmi horko, takže je důležité mít dostatek vody. Také si vezměte s sebou nějaké lehké občerstvení, jako jsou energetické tyčinky nebo ovoce.
  • Nářadí a náhradní díly: Vezměte si s sebou základní nářadí pro případ potřeby opravy na cestě - pumpu, náhradní duši, sadu na opravu defektu a nějaké základní nářadí, jako jsou imbusové klíče.
  • Mapa nebo GPS: I když je mnoho tras na Mallorce dobře značených, je dobré mít mapu nebo GPS pro případ, že se ztratíte nebo chcete změnit trasu.
  • Sluneční krém a klobouk: Slunce na Mallorce může být silné, takže je důležité chránit vaši kůži slunečním krémem a nosit klobouk nebo šátek pro ochranu hlavy.
  • Mobilní telefon a peníze: V případě nouze je důležité mít s sebou mobilní telefon. Peníze nebo platební kartu můžete také potřebovat pro jídlo, pití nebo nečekané výdaje.

  Cyklistické události a závody na Mallorce

  Půjčovny kol a vedené cyklistické výlety na Mallorce

  • Cycling Planet: Tato půjčovna a obchod s koly v Alaró nabízí širokou škálu kol, od silničních kol po horská kola a e-kola. Mají i službu doručení a vyzvednutí kol.
  • Mallorca Bike Hire: Nachází se v centru Palma de Mallorca, tato půjčovna nabízí kvalitní silniční kola, stejně jako horská kola a kola pro děti. Nabízí také službu doručení kol na hotel.
  • Pro Cycle Hire: Tato půjčovna v Port de Pollença nabízí široký výběr kvalitních silničních kol a také organizuje vedené cyklistické výlety.
  • Bikehead Mallorca: Nachází se v Sa Pobla, tato půjčovna nabízí jak silniční, tak horská kola. Nabízí také mechanické služby a výlety po ostrově.
  • Tramuntana Tours: Tato společnost nabízí řadu vedených výletů, od jednodenních po vícedenní. Cyklisté si mohou vybrat z různých tras včetně Serra de Tramuntana a dalších oblastí.
  • Mallorca Cycling Tours: Nabízí vedené výlety vhodné pro všechny úrovně zdatnosti, od začátečníků po zkušené cyklisty. Organizují i výlety na míru.
  • Viva Bike Mallorca: Tato společnost nabízí vedené výlety po celém ostrově. K dispozici jsou poloviční a celodenní výlety, stejně jako týdenní cyklistické pobyty.
  • Magic Roads Cycling: Specializuje se na prémiové vedené výlety pro malé skupiny. Jejich trasy zahrnují některé z nejkrásnějších a nejvýznamnějších míst na Mallorce.

  Ubytování pro cyklisty na Mallorce

  • Hotel Duva & Spa: Nachází se v Port de Pollença, tento hotel je oblíbený u cyklistů díky svým cyklistickým balíčkům a službám, včetně zabezpečeného úložiště pro kola, pronájmu kol a map tras v okolí.
  • Zafiro Tropic: Tento hotel v Alcudii nabízí speciální cyklistický balíček a služby, včetně zabezpečeného úložiště pro kola, pracovny na údržbu a opravu kol a speciálních jídel pro cyklisty.
  • Hotel Astoria Playa: Tento dospělým vyhrazený hotel v Alcudii je oblíbený u cyklistů a nabízí speciální cyklistické služby, včetně úložiště pro kola a možnosti pronájmu kvalitních kol.
  • Hoposa Villaconcha Apartments: Nachází se v Port de Pollença, tyto apartmány nabízí kompletní cyklistickou stanici s úložištěm pro kola, obchodem a pracovnou na údržbu a opravu kol.
  • Iberostar Playa de Palma: Tento hotel na pláži Playa de Palma nabízí vynikající cyklistické služby, včetně úložiště pro kola a servisu, pronájmu kol a možnosti rezervace vedených cyklistických výletů.

  Závěr

  Více informací
 • 10. Mallorca s dětmi

  Mallorca je ideální destinací i pro rodiny s dětmi. Nabízí spoustu zajímavých aktivit pro celou rodinu, krásné pláže s pozvolným vstupem a slunečné počasí po celý rok. Pro rodiny s...

  Více informací
 • 11. Nákupy na Mallorce

  Mallorka nabízí mnoho možností, kde nakoupit ať už potraviny, tak i suvenýry. Kamenné obchody mají pevně stanovené ceny, ale na místních trzích nezapomeňte smlouvat. Výjimkou je pouze trh s ovocem a zeleninou, kde jsou ceny také pevné a nesmlouvá se. Suvenýry se doporučují nakupovat ve větších městech, ne u hotelových komplexů.Mallorca je proslulá svými tržnicemi plnými jídla, květin i výrobků místních řemeslníků. Trhy se konají prakticky v každém větším městě několikrát do týdne, největší trhy se pak konají v Palma de Mallorca, s výjimkou neděle je můžete navštívit každý den na Placa de l´Olivar.

  Palma je obecně hlavním nákupním městem na Mallorce, najdete zde dva nejslavnější nákupní bulváry Avinguda Jaume III a Passeig des Born plné menších i větších obchůdků. Nejlevnější oblečení pořídíte v outletovém centru Festival Park na kraji města.

  S výjimkou velkých supermarketů se většinou otevírací doba pohybuje od 9:00 do 13:00 a od 16:00 do 20:00, po poledni totiž Španělé dodržují siestu. O víkendech a státních svátcích bývají obchody zavřené.

  Více informací
 • 12. Jízda historickým vlakem a plavba na lodi

  Objevte západní pobřeží Mallorky v rámci celodenního výletu nabitého zážitky! Nejprve se klimatizovaným autobusem vydáte do pohoří Serra de Tramuntana, které je zapsané na seznamu UNESCO. Od svého průvodce se...

  Více informací
 • 13. Pronájem člunu (i bez licence)

  Pokud nejste zastánci organizovaných výletů, ale přesto byste rádi objevili Mallorku z trošku jiné perspektivy, určitě zvažte pronájem člunu. Ten je možné pronajmout i bez speciální licence. Můžete si tak...

  Více informací
 • 14. Pozorování delfínů na Mallorce

  Návštěvu Mallorky si můžete zpestřit plavbou podél jejího divokého pobřeží. Cestou se vám nabídnou nádherné výhledy na ostrov a navíc budete mít šanci spatřit delfíny, kteří se ve zdejších vodách...

  Více informací
 • 15. Párty na lodi s živým DJ

  Užijte si krásné výhledy na ostrov za doprovodu letních hitů. V přístavu Palma de Mallorca se nalodíte na párty plavidlo, se kterým zamíříte prozkoumat zátoku Palma. Čas na lodi můžete...

  Více informací
 • 16. Prozkoumejte Mallorku ve Formuli 1

  Prozkoumejte Mallorku a její zajímavá místa ve voze Formule 1. Tento zážitek by si rozhodně neměl nechat ujít žádný milovník drahých aut. S průvodcem zamíříte na oblíbená místa napříč ostrovem...

  Více informací
 • 17. Projíždka na koni

  Mallorský ranč Ranxo Ses Roques láká na krásný zážitek v podobě projížďky na koni. Po příjezdu na ranč si můžete prohlédnout a nakrmit zdejší hospodářská zvířata. Následně vás čeká dvouhodinová...

  Více informací
Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 11.7.2023