Počasí na Mallorce a nejlepší doba k návštěvě

Kdy Mallorcu navštívit?

Mallorca se rozkládá v subtropickém podnebném pásmu, který se vyznačuje mírnými zimami a horkými léty. Pro návštěvu ostrova tak můžete využít téměř celý rok, v závislosti na aktivitách, které zde chcete provozovat.

Naprosto ideálním časem pro letní dovolenou je pak období od května do října, kdy je počasí vhodné ke kombinaci plážové dovolené a turistiky, nebo sportu. Pokud vyrážíte pouze za mořem a sluníčkem, volte spíše letní měsíce, kdy jsou teploty ideální ke koupání.

V případě, že chcete na Mallorce pouze sportovat, nebo cestovat a tolik vás nezajímá odpočinek u moře, hodí se zvolit jaro a podzim a okrajové části zimního období.

Webkamery na Mallorce

Rádi sledujete oblíbená místa v reálném čase? Využijte možnosti nakouknout na Mallorcu prostřednictvím webových kamer a zjistěte tak nejen jaké je počasí, ale i provoz na silnicích.

Mezi nejvyhledávanější webkamery patří jednoznačně ta z přístavu hlavního města Palma: Port de Palma. Podívat se ale můžete i na některá další místa, kam často míří nejen individuální cestovatelé, ale i zájezdy cestovních kanceláří.

Mezi oblíbené destinace, které jsou střeženy online kamerami patří například:

Všechny ostatní dostupné lokality můžete pozorovat na webu Windy.

Počasí na Mallorce

Počasí na Mallorce je díky geografickému umístěni ostrova stabilní s teplotami do 15 stupňů během zimy a nejnižšími teplotami okolo 20 stupňů Celsia během léta. Střídají se horká suchá léta a mírné zimy, kdy častěji prší.

Počasí na jaře

Pokud na Mallorcu vyrážíte do přírody, na kolo, nebo za památkami, je jaro nejvhodnějším obdobím. Teploty bývají příjemné mezi 18 - 24 stupni a krajina je šťavnatá a zelená.

Co se týče počasí na Mallorce v březnu, průměrná teplota ve stínu je 12°C, takže počasí nahrává spíše výletům do vnitrozemí než slunění se na pláži.Počasí v dubnu je na Mallorce o něco vlídnější, teplota moře na Mallorce se však stále pohybuje kolem 15°C. Koupání v moři během dubna je tak spíše pro otužilce.Po čas jara se však teploty postupně zvyšují a na přelomu května a června jsou již stabilně nad hranicí 20°C, jsou však patrné velké rozdíly, a již v květnu tak existují dny, kdy teploty atakují 30°C.Teplota moře na jaře poměrně přesně kopíruje teplotu vzduchu, již v květnu se tak nezřídka objevují dny vhodné ke koupání v moři.  Tomu nahrává i nižší počet srážek, v průměru prší 4 dny do měsíce.

Mallorca na jaře

Počasí v létě

V létě vítá Mallorca především turisty z řad plážových dovolenkářů. V létě téměř neprší a teploty na sluníčku dosahují až 40 stupňů Celsia. Nezapomínejte tak na kvalitní ochranu proti slunci a pitný režim.

Teplota moře dosahuje 25°C a od června do září kolísá jen nepatrně, jedná se tak o ideální období pro koupání, které je však vykoupené vysokým počtem turistů i vyššími cenami.

Cala Mayor beach at Palma de Mallorca

Počasí na podzim

Na podzim ještě doznívá horké léto, ale čím se datum více blíží konci roku, snižují se i teploty a stále častěji se můžete setkat s dešťovými přeháňkami. Ty však bývají krátké, ač intenzivní.

I podzim na Mallorce je však velice teplý, v září průměrná teplota ve stínu přesahuje 25°C a teplé moře nabádá ke koupání. V průběhu října teploty klesají ke 20 °C, ale stále se vyskytují slunné dny s teplotami kolem 30°C ve stínu a moře s teplotami nad 20°C je stále vhodné ke koupání. Atraktivitu dovolené na podzim však snižují četnější srážky.

Mallorka cyklistika

Počasí v zimě

Zima na Mallorce je mírná a počasí na Mallorce tak v prosinci vybízí k pěším výletům po vnitrozemí. Teploty v tomto měsíci většinou spadnou pod 15°C a do konce února se drží nad 10°C,. Sněhové přeháňky jsou i ve vyšších polohách vzácné.Přeháňky jsou sice podobně časté jako na podzim, ale již ne tak intenzivní. Jedná se tedy o vhodné období pro cestování do vnitrozemí, při kterém se můžete těšit z absence turistů a nižších cen. Na druhou stranu se nejspíše budete muset vzdát koupání u moře, teplota moře na Mallorce v prosinci dosahuje teplot kolem 12°C.Počasí na Mallorce v lednu je podobné jako v prosinci, teplota moře tedy neumožňuje koupání, což nahrává výletům do vnitrozemí.Prakticky stejná je charakteristika i počasí na Mallorce v únoru, před zimou tedy na Mallorcu sice utečete, na koupání to ale stále nebude.

Vánoce na Mallorce

Kdy je hlavní sezona na Mallorce?

Hlavní sezóna na Mallorce začíná z kraje června a končí někdy v polovině září. V tomto období je zde nejčilejší cestovní ruch. Počasí je slunečné, teploty atakují 30 stupňů Celsia a většina turistů tak končí na písečných plážích.

Kdy je vedlejší sezona na Mallorce?

Vedlejší sezona na Mallorce ohraničuje letní měsíce. Během jara a podzimu zde proto nepotkáte tolik turistů, a i počasí vybízí spíše k aktivní dovolené.

Kdy se dá koupat na Mallorce?

Pokud jste otužilí, můžete se na Mallorce koupat celoročně. V případě, že však dáváte přednost teplejší vodě, nejlépe vám na Mallorce bude od června do září.

Teplota moře na Mallorce

Průměrná teplota moře se pohybuje mezi 20 - 22 stupni. Nejteplejší voda bývá od srpna do konce září, kdy je již příjemně nahřátá od sluníčka a může se vyšplhat až na 27 stupňů.

Počasí na Mallorce v jednotlivých měsících

Počasí v lednu

Teploty v lednu padají na přibližně 15 stupňů Celsia a obloha bývá zamračená. Málokdy se však dočkáte deště, a proto je možné i v tomto období vyrazit za poznáním po městech či nákupy.

Počasí v únoru

Únorové počasí se velmi podobá tomu lednovému. Teploty dosahují v průměru 16 stupňů a během dne si užijete i pár slunečních paprsků.

Počasí v březnu

V březnu začíná ožívat příroda na ostrově. Stromy pomalu rozkvétají a Mallorca se plní cyklisty a dalšími sportovními nadšenci. V noci bývá ještě stále velmi chladno, spaní v kempu tak doporučujeme spíše v pozdějších měsících.

Počasí v dubnu

Ideálním měsícem na výlety, turistiku a sport je i duben. Teploty se pohybují okolo 17 stupňů a je velmi malá pravděpodobnost, že by vám dovolená propršela.

Počasí v květnu

Květen pomalu, ale jistě otevírá letní sezónu. Koupání v moři je zatím pouze pro otužilé, jelikož teplota vody bývá okolo pouhých 18 stupňů, ale nebude to dlouho trvat a sluníčko moře příjemně ohřeje.

Počasí v červnu

V červnu nastává teplotní skok, kdy ke konci měsíce naměříme i 28 stupňů. Moře má teplotu okolo 21 stupňů a koupání je tak už velmi příjemným osvěžením.

Počasí v červenci

V červenci je již léto v plném proudu. Na Mallorcu nejčastěji vyráží milovníci pláží a horkého písku. Teploty se pohybují okolo 30 stupňů a obloha je bez mráčku.

Počasí v srpnu

Srpen je nejteplejším měsícem v roce. Teploty na sluníčku dosahují až 40 stupňů Celsia a toto vedro bývá umocněno absencí jakéhokoli pohybu větru. V tomto období nedoporučujeme provozovat žádné fyzicky náročné aktivity.

Počasí v září

Září značí pomalu se blížící konec letní sezóny. Počasí je stále velmi příjemné, moře nahřáté, ale k večeru se již můžete setkat s občasnými dešti a bouřkami. Teploty se pohybují okolo 25 stupňů Celsia.

Počasí v říjnu

V říjnu vás ještě stále čeká příjemná dovolená u moře, která již lze kombinovat i s turistikou či cyklistikou. Teplota vody je okolo 22 stupňů a vzduch mívá zhruba 25 stupňů Celsia. Tak jako v září vás i v říjnu mohou přepadnout večerní bouřky.

Počasí v listopadu

Obloha v listopadu bývá stále častěji zatažená a objevují se vydatné, ale bleskové srážky. Dny se pomalu zkracují a teploty klesají na 19 - 16 stupňů Celsia.

Počasí v prosinci

Konec roku se vyznačuje krátkými dny a teplotami okolo 15 - 17 stupni Celsia. V prosinci počítejte spíše s kratšími výlety, jelikož se již velmi brzy stmívá.

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 11.7.2023