Mallorca

Proč Mallorcu navštívit

Mallorcu si oblíbíte, ať už preferujete plážovou dovolenou, nebo sportovní vyžití a turistiku. Díky rozmanité krajině a dlouhému pobřeží, které je lemované širokými písečnými plážemi, si zde na své přijde téměř každý. Hornatý profil centrální Mallorky ocení nejen zkušení cyklisté a střediska se skvělým zázemím pro cestovní ruch si zamilují vyznavači odpočinku v rozehřátém písku. Díky výhodné poloze ostrova je tento ráj navíc možné navštívit prakticky celoročně. Od podzimu do jara přeje počasí všem turistům a sportovcům, v létě je zase ideální doba pro chytání bronzu a relax u moře.

Před cestou

Před cestou si projděte naše skvělé a pravidelně aktualizované průvodce, ve kterých najdete vše potřebné.

Uzavřete též cestovní pojištění, zarezervujte si hotel a případně i automobil.

Průvodci

Kde se na Mallorce ubytovat?

Pokud chcete na Mallorce strávit kratší dovolenou, doporučujeme oblast Can Pastilla. Toto letovisko se nachází kousek od letiště a najdete zde dlouhou pláž, mnoho restaurací i aquarium. Jde zde velké množství barů a klubů, ale zároveň není problém se ubytovat v tichém a klidném hotelu stranou.

Pro delší dovolenou doporučujeme zvolit východ Mallorky - Cala Millor, S'illot či Sa Coma.

Více informací naleznete v kapitole průvodce "Kde se ubytovat na Mallorce".

Nejlepší hotely

Zájezdy

Mallorca je častým cílem turistů z celého světa. Nabídky cestovních kanceláří se tak jen hemží zájezdy na tento oblíbený ostrov. Převážná většina pobytů je odpočinkového charakteru, ale u specializovaných prodejců najdete i zájezdy se zaměřením na sport a turistiku.

Letenky

Praha

Doprava

z/na
Nejlevnější dopravaAutobus5 EUR / cca 130 Kč
Nejlepší poměr cena / kvalita
Rozvoz z letištěZarezervovat rozvoz od 200 Kč
Nejflexibilnější dopravaPůjčení autaZarezervovat auto
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi

Zájezdy

Pokud využijete některý z levných zájezdů na Mallorcu, bude vás na místě čekat delegát se zajištěným rozvozem a nemusíte se o nic starat.


Autobus

Z letiště v Palma de Mallorca se do města dostanete autobusovými linkami 1 a 21, které fungují od 6:00 do 2:00. Autobusy jezdí v 15 až 30 minutových intervalech a jízdenky, které se kupují v příletové hale či u řidiče, vyjdou na 3.00€. V Palma de Mallorca a dalších větších městech operují autobusové služby dopravce EMT, cena jízdenky se odvíjí podle počtu projetých kilometrů, řádově se však cena pohybuje od 1 do 4 €. Pro cestování po ostrově lze využít autobusy, lístky se většinou kupují až u řidiče.


Rozvoz

Pohodlnější volbou než autobus je rozvoz se společností Holidaytaxis.  Na letišti vás bude čekat autobus, který vás odveze až k vašemu hotelu (a po skončení dovolené zpět na letiště)


Taxi

Nejpohodlnější dopravu představuje taxi, které můžete objednat i přes Gettransfer.


Půjčení auta

Pro cestování po ostrově lze využít autobusy, lístky se většinou kupují až u řidiče. Problém však jsou delší intervaly a pomalá jízda, pro prozkoumání ostrova se proto vyplatí půjčit auto. Porovnat nabídky všech autopůjčoven můžete na stránkách Rentalcars.


Průvodce letištěm

Více informací nejen o dopravě najdete v průvodci letištěm Mallorca.