Nákupy na Mallorce

Nákupy na Mallorce

Mallorka nabízí mnoho možností, kde nakoupit ať už potraviny, tak i suvenýry. Kamenné obchody mají pevně stanovené ceny, ale na místních trzích nezapomeňte smlouvat. Výjimkou je pouze trh s ovocem a zeleninou, kde jsou ceny také pevné a nesmlouvá se. Suvenýry se doporučují nakupovat ve větších městech, ne u hotelových komplexů.Mallorca je proslulá svými tržnicemi plnými jídla, květin i výrobků místních řemeslníků. Trhy se konají prakticky v každém větším městě několikrát do týdne, největší trhy se pak konají v Palma de Mallorca, s výjimkou neděle je můžete navštívit každý den na Placa de l´Olivar.

Palma je obecně hlavním nákupním městem na Mallorce, najdete zde dva nejslavnější nákupní bulváry Avinguda Jaume III a Passeig des Born plné menších i větších obchůdků. Nejlevnější oblečení pořídíte v outletovém centru Festival Park na kraji města.

S výjimkou velkých supermarketů se většinou otevírací doba pohybuje od 9:00 do 13:00 a od 16:00 do 20:00, po poledni totiž Španělé dodržují siestu. O víkendech a státních svátcích bývají obchody zavřené.

Letenky

Praha
Letiště Palma de Mallorca

Doprava

z/na
Nejlevnější dopravaAutobus5 EUR / cca 130 Kč
Nejlepší poměr cena / kvalita
Rozvoz z letištěZarezervovat rozvoz od 200 Kč
Nejflexibilnější dopravaPůjčení autaZarezervovat auto
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi

Zájezdy

Pokud využijete některý z levných zájezdů na Mallorcu, bude vás na místě čekat delegát se zajištěným rozvozem a nemusíte se o nic starat.


Autobus

Z letiště v Palma de Mallorca se do města dostanete autobusovými linkami 1 a 21, které fungují od 6:00 do 2:00. Autobusy jezdí v 15 až 30 minutových intervalech a jízdenky, které se kupují v příletové hale či u řidiče, vyjdou na 3.00€. V Palma de Mallorca a dalších větších městech operují autobusové služby dopravce EMT, cena jízdenky se odvíjí podle počtu projetých kilometrů, řádově se však cena pohybuje od 1 do 4 €. Pro cestování po ostrově lze využít autobusy, lístky se většinou kupují až u řidiče.


Rozvoz

Pohodlnější volbou než autobus je rozvoz se společností Holidaytaxis.  Na letišti vás bude čekat autobus, který vás odveze až k vašemu hotelu (a po skončení dovolené zpět na letiště)


Taxi

Nejpohodlnější dopravu představuje taxi, které můžete objednat i přes Gettransfer.


Půjčení auta

Pro cestování po ostrově lze využít autobusy, lístky se většinou kupují až u řidiče. Problém však jsou delší intervaly a pomalá jízda, pro prozkoumání ostrova se proto vyplatí půjčit auto. Porovnat nabídky všech autopůjčoven můžete na stránkách Rentalcars.


Průvodce letištěm

Více informací nejen o dopravě najdete v průvodci letištěm Mallorca.