Počasí na Madeiře a nejlepší doba k návštěvě

Kdy Madeiru navštívit?

Madeiře bývá přezdíváno "ostrov věčného jara" a přesně takové počasí můžete očekávat po celý rok. Je tak vhodnou destinací k celoroční návštěvě. Pokud ale plánujete vyrazit za koupáním, doporučujeme návštěvu nechat na letní měsíce. 

Teplota Atlantiku je v průběhu roku stabilní a pohybuje se mezi 17 °C (v zimě) a 23 °C (v létě). Na Madeiře se tak můžete vykoupat po celý rok (vše závisí na vaší otužilosti).

Vyzkoušet můžete také koupání v přírodních bazéncích se slanou vodou, hotely poblíž naleznete zde.

Počasí na Madeiře

Počasí na Madeiře může být, zejména v jarních měsících, velmi proměnlivé. Na ostrově panují vysoké výškové rozdíly a běžně se může stát, že na jedné polovině ostrova prší a druhá je slunečná. Severní pobřeží a horské oblasti jsou deštivější než pobřeží jižní. Díky malé rozloze ostrova si ale můžete vybrat, kam zrovna zamíříte a plány je dobré přizpůsobovat zdejšímu počasí. Dešťové přeháňky jsou často velmi intenzivní, ale nemají dlouhého trvání. 

Skvělým pomocníkem při plánování vám budou i webkamery, které můžete sledovat na stránkách NETMADEIRA a Windy.

Počasí v lednu

Lednové počasí na Madeiře je vhodné k návštěvám jižního pobřeží, kde prší méně než na tom severním. Průměrně v tomto měsíci na Madeiře spadne 70 mm srážek. Denní teploty se pohybují mezi 17 °C - 20 °C a na vrcholcích hor najdete sněhovou pokrývku. 

Počasí v únoru

Únorové počasí se podobá tomu lednovému. Průměrné denní teploty se pohybují okolo 19 °C a spadne cca 71 mm srážek. Ve vyšších polohách stále můžete najít sněhovou pokrývku. 

Počasí v březnu

Březen je krásným jarním měsícem, kdy se teploty pohybují okolo 21 °C a ostrov začíná kvést. Průměrně spadne 59 mm srážek. 

Počasí v dubnu

I v dubnu příroda nádherně kvete a srážek pomalu ubývá. Počasí začíná být stálejší a teploty se pohybují kolem 21 °C. V moři naměříte přibližně 18 °C. 

Počasí v květnu

Květen patří mezi nejkrásnější měsíce, kdy na Madeiru vyrazit. Celý ostrov je v krásném rozkvětu a během května se můžete zúčastnit i nádherného festivalu květin. Denní teploty se pohybují okolo 22 °C.

Počasí v červnu

Madeira je po jarních deštích stále krásně zelená. Denní teploty šplhají k 23 °C a stále se můžete setkat s krátkými dešťovými přeháňkami. 

Počasí v červenci

Červenec je ideálním měsícem pro návštěvu Madeiry. Denní teploty se pohybují kolem 25 °C a počasí je krásně slunečné. S krátkými dešťovými přeháňkami se můžete setkat v horách nebo na severním pobřeží ostrova. 

Počasí v srpnu

Srpen patří mezi nejméně deštivé měsíce z celého roku. Když se s deštěm setkáte, pravděpodobně to bude v horách nebo na severním pobřeží ostrova. Denní teploty se mohou dostat až nad 30 °C. 

Počasí v září

Září je jedním z nejteplejších měsíců na ostrově. Teploty šplhají nad 25 °C, ale horské túry zpříjemňuje studený větřík. Moře je po létě příjemně vyhřáté. 

Počasí v říjnu

V říjnu se průměrné denní teploty mohou dostat na 25 °C a moře je celkem příjemně vyhřáté. Srážek pomalu, ale jistě přibývá. Nejedná se však o celodenní deště, většinou se setkáte pouze s krátkými dešťovými přeháňkami. 

Počasí v listopadu

V listopadu se na Madeiře setkáte s příjemnými 22 °C. Prší přibližně 12 dní v měsíci, a tak si do batohu nezapomeňte přibalit deštník nebo něco nepormokavého. 

Počasí v prosinci

V prosinci se průměrné teploty pohybují okolo 20 °C. Jedná se o jeden z nejdeštivějších měsíců a v průměru zde spadne 80 mm srážek. Stále se jedná o spíše krátké, ale vydatné přeháňky. Pro všechny případy si nezapomeňte přibalit deštník.

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 29.9.2023