Aktivity / Evropa / Portugalsko / Madeira / Nejlepší plavby na Madeiře za pozorováním velryb a delfínů

Nejlepší plavby na Madeiře za pozorováním velryb a delfínů

Nejlepší plavby na Madeiře za pozorováním velryb a delfínů

Madeira je známá pro své nádherné přírodní scenérie a zcela unikátní pohled na ostrov si můžete užít z paluby lodi. Okolní vody ukrývají nespočet živočichů a zážitek, který by vám rozhodně neměl uniknout, je pozorování delfínů a velryb v této oblasti. Turistické lodě vyráží z přístavu Funchal a nabízí unikátní možnost spatřit tyto nádherné tvory v přirozeném prostředí. Vybírat můžete z nabídky plaveb rychločlunem, katamaránem či tematických plaveb historickým plavidlem. 

Nejlepší plavby na Madeiře za pozorováním velryb a delfínů

Pro srovnání jsme pro vás vybrali několik plaveb, které nabízí pozorování velryb a delfínů nedaleko břehů ostrova. Výskyt jednotlivých druhů závisí na aktuálních podmínkách i ročním období. Ze člunu či lodi si užijete nádherný a úplně jiný pohled na ostrov, který rozhodně stojí za to. 

Plavba katamaránem za pozorováním delfínů a velryb

Vydejte se na pohodovou plavbu katamaránem, během které si užijete nádherné výhledy na ostrov a spatříte nejrůznější mořské živočichy. Na palubě budete mít možnost si zakoupit drink či drobné občerstvení. Pokud se na plavbu vydáte během letního období, můžete si zdarma zapůjčit vybavení pro šnorchlování a užít si tento zážitek ve vodách Atlantiku. Celý zážitek trvá přibližně 3 hodiny a katamarán vyráží z Funchal Marina.

Plavba historickou lodí Santa Maria

Vyzkoušet můžete i netradiční zážitek v podobě plavby replikou historické lodi Santa Maria, která byla původním plavidlem Kryštofa Kolumba. Během plavby se vydáte zpátky v čase do dob zámořských objevů. Nezapomeňte ale sledovat hladinu oceánu, kde se mohou objevit delfíni či velryby. V letním období vás čeká i krátká zastávka na koupání. Plavba zahrnuje i drobné občerstvení v podobě ochutnávky madeirského vína a medového dortíku. Celý zážitek trvá 3 hodiny a loď vyráží z Funchal Marina. 

Plavba luxusním katamaránem 

Pokud si tento zážitek chcete užít se vším komfortem, můžete pozorování delfínů spojit s plavbou na luxusním katamaránu. Před plavbou vás čeká krátké bezpečnostní školení a následně vyrazíte na vlny Atlantiku. Katamarán nabízí vnitřní posezení, které vás ukryje před sluníčkem či venkovní část, kde můžete relaxovat na speciálních sítích. Během plavby se můžete těšit na drobné občerstvení, výklad od posádky a zastávku na šnorchlování. 

katamarán

Plavba katamaránem za pozorováním delfínů a velryb s garancí

Pokud se zajímáte o podmořský svět, vydejte se na plavbu katamaránem, která bude nabitá detailními informacemi. Během plavby se můžete těšit na výklad v několika světových jazycích. Dozvíte se informace o tvorech žijících ve zdejších vodách i zajímavosti z historie. Během letních měsíců vás čeká zastávka pod útesem Cabo Girao, kde si užijete nezapomenutelné plavání v Atlantiku. Pokud během plavby nespatříte žádné živočichy, máte nárok na další plavbu zdarma

Plavba při západu slunce 

Jedinečným zážitkem je plavba za pozorováním delfínů a velryb při západu slunce. Loď vyplouvá z přístavu Funchal Marina a pojme až 20 účastníků. Cestou si užijete nádherné výhledy na ostrov, bezplatný nápoj a výklad od posádky. V létě se můžete těšit na zastávku pod útesem Cabo Girao, kde máte jedinečnou šanci si vyzkoušet šnorchlování (zapůjčení vybavení je zdarma). 

Pozorování delfínů z ekologického katamaránu 

Naloďte se na palubu ekologického katamaránu a užijte si pohodovou plavbu při pobřeží ostrova. Pokud se ke katamaránu přiblíží jakýkoliv živočich, přepne se do tichého režimu bez emisí. Během plavby se můžete těšit na zajímavý výklad od posádky. Při cestě zpět do přístavu plave katamarán blízko břehů a vy si tak užijete nádherný výhled na slavná místa, jako je Cabo Girao, městečko Camara de Lobos a další. 

Letenky

Praha
Letiště Madeira

Doprava

z/na
Nejlevnější dopravaAutobus 20, 53, 113 ,2083,4 EUR / cca 80 Kč
Rychlejší dopravaAerobus5 EUR / cca 130 Kč
Doprava až k hotelu (doporučujeme)HolidaytaxisZarezervovat rozvoz
Nejflexibilnější dopravaPůjčení autaZarezervovat auto
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi

Průvodce letištěm

Podrobné informace nejen o dopravě naleznete v průvodci letištěm Madeira.