Průvodce / Evropa / Portugalsko / Madeira / Půjčení auta

Půjčení auta na Madeiře

Kde a jak si půjčit auto?

Pokud na ostrov vyrážíte za poznáním, což vám vřele doporučujeme, prakticky se neobejdete bez půjčeného auta. V případě Madeiry vám určitě doporučujeme řešit půjčení auta s předstihem. Půjčení auta na poslední chvíli by se vám rozhodně nemuselo cenově vyplatit. 

Zapůjčení auta můžete vyřešit skrze portál Rentalcars, který porovnává nabídky všech autopůjčoven. Z místních autopůjčoven vám můžeme vřele doporučit StatusFlamingo, která nabízí plné pojištění a nevyžaduje kreditní kartu ani zálohu. Nezapomeňte se vždy seznámit s podmínkami konkrétní společnosti. 

Kolik stojí půjčení auta?

Cena za půjčení auta se liší podle toho, v jakém období na Madeiru vyrážíte. Nejvyšší ceny očekávejte během hlavní letní sezony a výběr auta rozhodně nenechávejte na poslední chvíli. Rovněž vám doporučujeme si pořídit u auta plné pojištění, které autopůjčovny nabízí za příplatek.

Za týdenní půjčení auta v hlavní sezoně zaplatíte od 9 000 Kč, některé autopůjčovny nabízí ve stejném termínu auta od 14 000 Kč. Doporučujeme vám tak prozkoumat a porovnat nabídku místních autopůjčoven. Mimo sezonu bývá půjčení auta levnější, ale vše závisí na vytíženosti vašeho termínu. 

Jaké doklady budete potřebovat a jak zaplatit

K zapůjčení auta budete potřebovat cestovní doklad / doklad totožnosti a řidičský průkaz. Pokud si auto vyzvedáváte na letišti, většinou na vás bude čekat zástupce společnosti, aby vám předal klíče a podepsal smlouvu. Zaplatit můžete v hotovosti nebo kartou, vše závisí na domluvě s konkrétní společností. 

Ceny benzínu a hustota sítě čerpacích stanic

Madeira je poměrně malá a čerpacích stanic je napříč ostrovem dostatek. Pokud máte namířeno do hor, raději natankujte v některém z měst. Cena benzínu se průměrně pohybuje kolem 1,8 EUR / litr. 

Dopravní předpisy

Dopravní předpisy se na Madeiře podobají těm u nás a vše je přehledně značeno. Madeira má velmi kvalitní infrastrukturu a mezi velkými městy se díky kvalitním dálnicím můžete bez problémů pohybovat. Mimo dálnice a rychlostní silnice se připravte na úzké a klikaté uličky. 

Jezdí se zde vpravo a maximální povolená rychlost v obci je 50 km/h, mimo město pak 90 km/h - vše je upraveno značkami. Kvůli náročnosti některých úseků ale určitě pojedete méně. Tolerance alkoholu v krvi je 0,5 promile. Parkování je na většině zajímavých míst zdarma. Jedinou výjimkou je hlavní město Funchal, kde zdarma prakticky nikde nezaparkujete. Placených parkovacích domů a veřejných parkovišť je ale ve městě dostatek. 

Na co si dát pozor

Řízení na Madeiře je rozhodně zážitkem. Zdejší strmé kopce a klikaté silnice občas připomínají jízdu na horské dráze. Připravte se na řízení podél vysokých srázů, ostrých zatáček a do strmých kopců se zařazenou jedničkou. Místní obyvatelé velmi často nerespektují dopravní předpisy, parkují svá auta v zatáčkách, přes celý pravý jízdní pruh a na rychlostních silnicích a dálnicích jezdí nad povolený limit. 

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 29.9.2023