Jak se dostat na Madeiru

Nejrychlejším a nejjednodušším způsobem, jak na Madeiru cestovat, je letadlo. Můžete si vybrat z přímých letů nebo si naplánovat krátkou či několikadenní zastávku v Portugalsku. Pokud cestování na vlastní pěst není nic pro vás, určitě si vyberete ze široké nabídky zájezdů. 

Zájezdy na Madeiru

Madeira je oblíbenou turistickou destinací a pokud se na individuální cestování necítíte, ale přesto chcete tento krásný ostrov navštívit, můžete si vybrat ze široké nabídky zájezdů. Na Madeiru jsou pořádány pobytové, ale i poznávací zájezdy a ceny mimo sezonu začínají na 8 500 Kč/ osoba. V hlavní sezoně zájezdy zakoupíte od 15 000 Kč. 

Letecky na Madeiru

Jediným způsobem, jak se na ostrov můžete dopravit, je letecká doprava. Na ostrově se nachází pouze jedno mezinárodní letiště (kód: FNC) ve městě Santa Cruz. Po příletu si nezapomeňte posunout hodinky o hodinu zpět. 

Na Madeiru se můžete z Prahy podívat přímým letem se společností Smartwings. Let trvá přibližně 4 a půl hodiny a letenky zakoupíte od 4 500 Kč v jednom směru. Zpáteční letenky se tedy průměrně pohybují kolem 8 500 Kč. Několikrát do roka můžete letenky zakoupit v akci, kdy zaplatíte cca 5 000 Kč za zpáteční let.

Alternativně můžete vyrazit se společností TAP Portugal s jedním přestupem v Lisabonu nebo Portu. Tento přestup můžete využít i k návštěvě některého z měst. Zajímavé ceny příležitostně přináší i přímá linka Berlín - Funchal se společností easyJet

TAP Portugal

Charterové letenky

Poku dhledáte letenky na poslední chvíli, můžete vyzkoušet i nákup charterových letenek cestovní kanceláře Čedok. Výhodou je odbavené zavazadlo v ceně.

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 23.5.2024