Kde se ubytovat na Sardinii?

Sardinie je oblíbenou dovolenkovou destinací i samotných Italů, a tak není vůbec od věci řešit ubytování s několikaměsíčním předstihem. Nabídku hotelů můžete porovnat skrze stránky Booking, ubytování v soukromí pak hledejte na stránkách Airbnb. 

Cagliari

Hlavní a největší město celého souostroví patří mezi nejlevnější místa, kde se na Sardinii ubytovat. Pokud rádi kombinujete poznávání s odpočinkem na pláži, Cagliari by nemělo chybět ve vašem itineráři. Ve městě najdete katedrálu, palác, hrad, ale i několik muzeí. Zrelaxovat se můžete na městské pláži Poetto. V Cagliari samozřejmě nechybí velký výběr barů a restaurací. 

Cagliari

Villasimius 

Bývalá rybářská vesnička na jihovýchodě Sardinie vás okouzlí nádhernými plážemi a přírodou. Pokud se na cestách rádi potápíte nebo šnorchlujete, určitě nebudete zklamaní. V okolí letoviska se nachází několik archeologických nalezišť a relax na krásných plážích tak můžete spojit i s trochou poznávání. Nedaleko centra se navíc nachází chráněná oblast Capo Carbonara, kde můžete v zimních měsících pozorovat plameňáky. 

Porto Giunco, Villasimius

Costa Paradiso 

Costa Paradiso se nachází na severu ostrova a je ideální destinací pro všechny, kteří během dovolené rádi zkouší různé vodní sporty. Najdete zde ideální podmínky pro potápění, šnorchlování či windsurfing. Oblast se rozkládá mezi městy Castelsardo a Santa Teresa di Gallura. Nejznámější pláží je Li Cossi. Oblast je ideální pro pro romantické procházky při západu slunce. 

Costa Paradiso

Costa Smeralda 

Pokud máte rádi luxusnější destinace, vydejte se na Costa Smerada, nebo-li Smaragdové pobřeží. Oblast se rozpíná mezi městy Porto Cervo a Porto Rotondo a je oblíbená pro své nádherné písečné pláže. Mezi nejoblíbenější pláže patří Punta Capriccioli a Del Principe. Svůj pobyt můžete zpestřit návštěvou souostroví La Maddalena. 

Liscia Ruja beach, Costa Smeralda

Alghero 

Třetí největší město na Sardinii, ve kterém najdete i mezinárodní letiště, se nachází na severu ostrova. Město nápadně připomíná Španělsko a vysloužilo si tak přezdívku "malá Barcelona". Kdysi se zde totiž vylodili Katalánci a město bylo dlouho pod jejich nadvládou. V Algheru najdete mnoho zajímavých míst a historických památek. V okolí pak můžete navštívit Sloní skálu nebo třeba Neptunovy jeskyně. Pokud večer rádi vyrážíte za zábavou, v Algheru máte k dispozici nespočet barů i restaurací.

Alghero

Jaké jsou ceny ubytování na Sardinii?

Počítejte s velkými rozdíly v cenách mezi hlavní a vedlejší sezonou. V hlavní sezoně seženete v některém z větších měst slušně hodnocený soukromý pokoj od 1 200 Kč / noc. V plážových letoviscích pak počítejte s tím, že jsou ceny vyšší a soukromý pokoj seženete od 1 600 Kč/ noc. 

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 22.6.2023