Průvodce / Evropa / Itálie / Sardinie / Počasí

Počasí na Sardinii a nejlepší doba k návštěvě

Kdy Sardinii navštívit?

Ideální doba pro návštěvu Sardinie závisí na vašich preferencích a plánovaném programu. Sardinie vás uvítá přibližně 300 slunečnými dny, a tak můžete za jejím objevováním vyrazit v průběhu celého roku. 

Hlavní sezona

Hlavní sezona je na ostrově během letních měsíců července a srpna, kdy je moře nejvíce vyhřáté. Počítejte ale s tím, že v tuto dobu na Sardinii míří největší množství dovolenkářů. Ceny za ubytování a pronájem auta jsou v tomto období nejvyšší, a tak pokud se na Sardinii chystáte v létě, doporučujeme vše řešit s předstihem i několika měsíců. 

šnorchlování na Sardínii

Levná dovolená na Sardinii

Pokud toužíte po levné dovolené u moře, doporučujeme zvolit měsíce červen, září či říjen. Teploty moře jsou velmi příjemné a ceny letenek, ubytování, zájezdů i pronájmu auta jsou mnohem nižší. Otužilejší turisté mohou zvolit i květen (zejména jeho druhou polovinu).

beach Tramariglia

Na Sardinii za poznáním 

Pokud se největšímu náporu davů chcete vyhnout a máte v plánu ostrov poznávat, ideálním časem pro návštěvu je vedlejší sezona, tedy konec dubna, květen, červen a září s říjnem. V tuto roční dobu je počasí slunečné, teploty jsou příjemné a pokud jste otužilejší povahy, určitě se vykoupete i v moři. 

Treking

Mimo sezona - poklidná Sardinie bez turistů 

Na Sardinii můžete vyrazit i během zimních měsíců, kdy na ostrov nemíří téměř žádní turisté. Počítejte ale s tím, že mnoho služeb a hotelů bude nedostupných nebo zavřených. Během zimních měsíců navíc často prší, a tak by ve vašem batohu neměl chybět deštník nebo pláštěnka.

Pokud máte rádi netradiční lyžařské destinace, můžete vyrazit do zdejšího střediska Bruncu Spina. Dění na ostrově ožívá v době únorového karnevalu a dalších oslav. Velkou výhodou jsou též velmi nízké ceny ubytování.

Webkamery na Sardinii

Pokud si nejste jisti počasím v některém z koutů ostrova, můžete se řídit podle webkamer, na kterých uvidíte daná místa v reálném čase. 

Další webkamery můžete sledovat například na webu Sardegnawebcam.it.

Počasí na Sardinii

Na Sardinii se můžete těšit na dlouhé a suché léto s teplotami okolo 30 °C. Za poznáním můžete na Sardinii vyrazit na podzim, kdy jsou teploty snesitelnější a moře stále vyhřáté. Ideální pro objevování ostrova je též jaro, protože teploty vzduchu jsou příjemné a vše kvete.

Zimy jsou mírné a vlhké, a tak by součástí vašeho batohu měl vždy být deštník. Teploty ale jen výjimečně klesají pod bod mrazu.

Počasí v zimě

V prosinci očekávejte na Sardinii četné srážky a teploty kolem 10 ºC.

V lednu je počasí na Sardinii již příjemnější. Průměrná teplota vzduchu je 14 ºC, takže počasí je vhodné i pro městskou turistiku.

Počasí na Sardinii v únoru je stejně příjemné jako v lednu. Na koupání v moři je stále zima, jelikož teplota moře v únoru na Sardinii se pohybuje kolem 13 ºC, teploty vzduchu však stoupají až k příjemným 15 ºCAlghero

Počasí na jaře

V březnu začínají teploty vzduchu i moře pozvolna růst nad hranici 16 ºC.

Podobné je i počasí na Sardinii v dubnu, srážek ubývá a teplota vzduchu se pohybuje kolem 18 ºC. Moře dosahuje zvládnutelných 16 ºC a počasí na Sardinii tak pomalu otužilcům umožňuje první koupání. Květen je na Sardinii již velice teplý, teplota vzduchu se totiž pohybuje v průměru kolem 24 ºC. Za slunných dnů se tak již dá bez problémů koupat v moři, jehož teplota během května činí cca 19 ºC. Sardínie

Počasí v létě

Počasí v červnu na Sardinii je již naprosto ideální ke koupání. Teplota vzduchu přesahuje 28 ºC a teplota moře na Sardinii v červnu je zhruba příjemných 20 ºC.

V červenci je počasí na Sardinii podstatně teplejší, průměrná teplota vzduchu je 30 ºC a tropické dny tak nejsou žádnou vzácností.Počasí na Sardinii v srpnu je možná až příliš teplé. Teploty vzduchu za slunných dnů pravidelně překračují hranici 30 ºC. Teploty moře na Sardinii v červnu přesahuje hranici 25 ºC.Cala mariolu, Baunei, Sardínie

Počasí na podzim

Teploty vzduchu v září na Sardinii jsou podstatně příjemnější a pohybují se kolem průměrných 28 ºC. Teplota moře na Sardinii stále překonává hranici 20ºC a počasí v září na Sardinii je tak skvělé pro pozdní dovolenou u moře.

V říjnu teploty klesají na průměrných 23 ºC a postupně se během října začíná zvyšovat množství srážek. Teplota moře je však stále ještě příjemná, i když plážová sezona již postupně končí.

V listopadu již počítejte s vyšším množstvím srážek. Toto období je vhodné zejména pro poznávání měst, kdy můžete využít velmi levných letenek na Sardinii i výhodného ubytování.

Isola di Tavolara in Sardegna, Punta Cannone

Teplota moře na Sardinii

Plážová sezona na Sardinii začíná v červnu, kdy průměrně v moři naměříte okolo 20 °C. V červenci teplota moře stoupá k 23 °C a moře je nejteplejší v srpnu, kdy má okolo 25 °C. Voda pak zůstává hezky vyhřátá až do října.

Počasí na Sardinii v jednotlivých měsících

Počasí v lednu

Pokud plánujete na Sardinii vyrazit v lednu, očekávejte teploty okolo 14 °C. Během zimy se na ostrově můžete setkat i s dešťovými přeháňkami, které by vám ale neměly nějak narušit plány. Pro všechny případy si určitě přibalte deštník nebo pláštěnku. V lednu se v nejvyšších bodech ostrova můžete setkat se sněhovou pokrývkou. Pokud hledáte netradiční destinaci, kde si zalyžovat, vydejte se do lyžařského střediska Bruncu Spina. 

Počasí v únoru

I v únoru se na Sardinii setkáte s dešťovými přeháňkami. Prší průměrně 8 dní v měsíci a vy si tak určitě nezapomeňte přibalit pláštěnku nebo deštník. Denní teploty jsou podobné jako v lednu. 

Počasí v březnu

V březnu už průměrné denní teploty šplhají k 17 - 20 °C. I během tohoto měsíce vás mohou zastihnout dešťové přeháňky v kombinaci s větrem. 

Počasí v dubnu

Dubnové počasí je ideální pro poznávání celého ostrova a bonusem je to, že na Sardinii neproudí davy turistů. Poznávat tak můžete relativně v klidu. Denní teploty se pohybují okolo 19 °C a srážek pomalu ubývá. 

Počasí v květnu

I květnové počasí se nese v duchu poznávání ostrova. Moře je stále pro většinu turistů studené a koupou se pouze otužilci a první nadšenci. Denní teploty se pohybují okolo 24 °C a v některých případech se mohou přehoupnout přes 30 °C. 

Počasí v červnu

Červen je začátkem hlavní sezony na Sardniii. Denní teploty se pohybují okolo 28 °C, ale v některých částech ostrova přesahují 30 stupňů. Moře začíná dosahovat příjemných teplot a nic tak nebrání plážové dovolené. 

Počasí v červenci

V červenci je dovolenková sezona v plném proudu. Teploty běžně přesahují 30 - 35 °C a je tak ideální čas pro relax na pláži a koupání v moři. 

Počasí v srpnu

Srpen je nejteplejším měsícem a na ostrov tak míří největší množství turistů. Denní teploty šplhají ke 35 °C, ale občas můžete naměřit hodnoty přesahující 40 °C. 

Počasí v září

Září je ideálním měsícem, kdy na Sardinii cestovat, pokud se chcete vyhnout extrémním teplotám a největším davům. Moře je stále krásně prohřáté a denní teploty se pohybují okolo 28 °C. Setkat se můžete s krátkými dešťovými přeháňkami, které by nijak neměly narušit vaši dovolenou. 

Počasí v říjnu

I v říjnu si můžete užít plážovou dovolenou bez davů. Moře je v některých částech Sardinie stále ještě prohřáté a teploty vzduchu šplhají ke 23 °C. Dovolenou vám mohou lehce narušit dešťové přeháňky. Nejedná se ale o nic drastického, průměrně prší 5 dní v měsíci. 

Počasí v listopadu

Listopad je vhodným měsícem, kdy na Sardinii vyrazit za turistikou a poznáváním. Teploty moře jsou vhodné pouze pro otužilce a denní teploty se pohybují okolo 20 °C. Připravte se na krátké dešťové přeháňky, které by neměly nijak výrazně narušit vaši dovolenou. 

Počasí v prosinci

Prosince je jením z nejdeštivějších měsíců na Sardinii. Většinou se ale jedná pouze o krátké dešťové přeháňky. Denní teploty se pohybují okolo 15 °C. 

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 22.6.2023