Průvodce / Evropa / Itálie / Sardinie / Půjčení auta

Nejvýhodnější půjčení auta na Sardinii

Kde a jak si půjčit auto?

Půjčení auta na Sardinii je nejlepší způsob, jak ostrov procestovat. Sardinie má sice kvalitní systém hromadné dopravy, ale nekteré spoje jsou velmi omezené. Vše můžete vyřešit skrze portál Rentalcars, který vám porovná nabídky jednotlivých autopůjčoven.

Půjčení auta doporučujeme řešit s předstihem, ať po příletu do destinace ušetříte drahocenný čas. Alternativně můžete využít nabídku místních autopůjčoven. Vždy si nezapomeňte před zapůjčením auta přečíst recenze ostatních cestovatelů. 

Kolik stojí půjčení auta?

Za týdenní půjčení auta v hlavní sezoně zaplatíte od 11 000 Kč. V případě Sardinie určitě nenechávejte půjčení auta na poslední chvíli a rezervujte s několikaměsíčním předstihem. Za týdenní půjčení auta mimo hlavní sezonu zaplatíte od 6 000 Kč. 

auto

Jaké doklady budete potřebovat a jak zaplatit

K půjčení auta budete potřebovat doklad totožnosti a platný řidičský průkaz. Zaplatit můžete kartou nebo v hotovosti, dle domluvy s konkrétní autopůjčovnou. Před zaplacením se vždy ujistěte, zda konečná cena zahrnuje pojištění auta a jaké jsou jeho výluky. 

Ceny benzínu a hustota sítě čerpacích stanic

Na čerpací stanice narazíte především ve větších městech, a tak vždy nezapomeňte natankovat. Za litr benzínu zaplatíte 1,9 EUR. 

Mýtné a dálniční poplatky

Na Sardinii není povinnost platit mýto ani dálniční poplatky. 

Dopravní předpisy

Na Sardinii se jezdí vpravo a dopravní předpisy se podobné těm u nás. Maximální povolená rychlost v obci je 50 km/h, mimo obec 90 km/h a na některých silnicích je dokonce povolena rychlost 110 km/h. 

Provoz na silnicích

Italové si z dopravních předpisů příliš velkou hlavu nedělají, a tak podle toho vypadá i zdejší provoz. Ve větších městech se mějte na pozoru, Italové téměř nepoužívají blinkry a neřeší přednosti. Nejhustší provoz je v oblíbených letoviscích. 

Na co si dát pozor

Sardinie patří k Itálii a podle toho také vypadá zdejší doprava. Místní mají velmi otlučená auta a z dopravních předpisů si hlavu nedělají. Na silnicích tedy dbejte vyšší opatrnosti i v případech, kdy máte dle dopravních předpisů přednost. Hlavní silnice jsou ve velmi dobrém stavu, ale vedlejších cestách doporučujeme jezdi radši pomaleji. 

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 22.6.2023