Jak se dostat na Sardinii

Sardinie je ostrov a nejjednodušším způsobem, jak se sem vypravit je letecká doprava. Pokud se na cestování po vlastní ose necítíte, ale Sardinie je na seznamu vašich vysněných destinací, můžete si vybrat ze široké nabídky zájezdů cestovních kanceláří. 

Zájezdy na Sardinii

Pokud byste rádi navštívili Sardinii, ale cestování na vlastní pěst není nic pro vás, můžete si vybrat ze široké nabídky organizovaných zájezdů. Mimo sezonu zakoupíte zájezdy za ceny od 8 000 Kč/osoba. V hlavní sezoně pak seženete zájezd od přibližně 12 500 Kč /osoba. 

Letecky na Sardinii

Nejrychlejším a nejjednodušším způsobem, jak cestovat na Sardinii, je letadlo.

Letiště na Sardinii

Na ostrově se nachází celkem tři mezinárodní letiště

Let z Prahy na Sardinii trvá přibližně dvě hodiny.

Levné letenky na Sardinii

Z Prahy se na Sardinii dostanete přímým letem se společnostmi Volotea a Smartwings. Ceny letenek se velmi liší v závislosti na sezoně, obecně počítejte s částkou 1 500 - 6 000 Kč.

Levněji vás letenky vyjdou s odletem z Bratislavy. Letecká společnost Ryanair nabízí spojení přímým letem na letiště v Algheru za ceny kolem 2 000 Kč. V akci mimo hlavní sezonu mohou ceny klesnout i pod 1 000 Kč.

Nejlevnější letenky jsou často dostupné z Vídně a to se společností Ryanair na letech do Alghera.

Aktuální akční letenky a více informací naleznete na stránce "Levné letenky na Sardinii".

Využít můžete také náš vyhledávač levných letenek

ryanair

Trajekty na Sardinii

Sardinie má skvělé trajektové spojení s italskou pevninou, Francií i Korsikou. Pokud tedy vyrážíte na Sardinii vlastním autem, cesta určitě nebude problém. 

Trajekty z Itálie na Sardinii

Trajekty z pevninské Itálie vyplouvají z přístavů Civitavecchia, Livorno, Piombino  a Neapol a mají namířeno do měst Cagliari, Golfo Aranci, Olbia a Porto Torres. Jízdenky na všechny trasy můžete zakoupit skrze stránky Directferries. Jízdenky si nezapomeňte zajistit s předstihem, jejich ceny startují na částce 100 EUR (včetně auta) a s blížícím se odjezdem může cena růst. 

Nejkratší plavba vás čeká na trase Piombino - Golfo Aranci s délkou 5 hodin a 30 minut. Plavby z pevninské Itálie na Sardinii zajišťují společnosti Grimaldi Lines, Tirrenia, Moby Lines, Grandi Navi Veloci a Corsica Ferries. 

Trajekty z Francie na Sardinii

I z Francie se na Sardinii můžete vydat trajektem, konkrétně se společností Corsica Ferries, která vás přepraví na trase z Nice (Francie) do města Golfo Aranci (Sardinie). Plavba trvá přibližně 13 hodin a ceny začínají na částce 90 EUR (včetně auta). 

Kratší plavba vás čeká na trase Toulon (Francie) - Porto Torres (Sardinie). Plavba trvá přibližně 9 hodin a ceny začínají na částce 93 EUR.

Trajekty z Korsiky na Sardinii 

Z Korsiky na Sardinii vás přepraví společnosti Moby a Ichnusa Lines. Plavba z přístavu Bonifacio do Santa Teresa di Gallura trvá přibližně hodinu a za jízdenky zaplatíte přibližně 80 EUR (včetně auta).

Ferry Sardinie

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 22.6.2023