Španělsko je krásná rozmanitá země, kterou se rozhodně vyplatí navštívit. Poznávací i pobytové zájezdy do země flamenga má v nabídce mnoho cestovních kanceláří. V našem článku Vám však poradíme, jak si do Španělska naplánovat individuální dovolenou.

 

<

 

Do které části Španělska se vydat?

Španělsko nabízí nejrůznější možnosti trávení dovolené. Lenošit na pláži můžete v některém z četných letovisek od pobřeží Costa Brava ležícího na hranici s Francií až po Costa de Luz na hranici s Portugalskem. Turisticky oblíbená jsou zejména letoviska Blanes, Lloret de Mar či Tossa de Mar na Costa Bravě či Marbella, Fuengirola či Estepona na Costa del Sol.

Jste-li milovníci kultury, neměli byste vynechat návštěvu Barcelony se slavným Gaudího chrámem Sagrada Familia. Barcelona nabízí také spoustu gotických památek, z nichž nejvíce se nachází ve čtvrti Barrio Gótico. Hlavní město Španělska, Madrid, také musíte vidět. Pro jeho návštěvu si zvolte jaro nebo podzim. V létě bývají v Madridu nesnesitelná horka. Navštivte náměstí Plaza Mayor, na které se dívá z koně socha krále Filipa III. Obdivujte pompézní palác Palacia de Comunicaciones, či novobarokní katedrálu la Almudena. Okázalý přepych uvidíte v královském paláci Palacio Real, vystaveném v 18. století pro krále Filipa V.

Valencii, ležící na Costa del Azahar, doporučujeme navštívit na Velikonoce, kdy městem procházejí dlouhé procesí s podobiznami Ježíše a Panny Marie. Vhodnou dobou k návštěvě je také 12. až 19. března, kdy se slaví svátek Las Fallas, při kterém ulice města zdobí obrovské figuríny. V noci 19. března se všechny figuríny, krom té nejlepší vítězné, zapálí.

Plná krásných míst je Andalusie, jejíž tvář byla utvářena španělskou i arabskou kulturou. Sevilla, Córdoba, Granada a Malaga, to jsou města, která Vás okouzlí. Andalusie je domovem flamenga a i býčích zápasů. Na své si zde přijdou i milovníci hor a přírody. Vydejte se do některého z národních parků, které se v Andalusii nacházejí, a obdivujte vzácné druhy ptáků, kteří v Andalusii žijí.

Milovníci divokého pobřeží budou nadšeni z krásy severního pobřeží Španělska. Podél severního pobřeží vede jedna z tras poutní cesty do Santiaga de Compostela, takzvané Camino del Norte. Máte-li rádi aktivní dovolenou, překonáváte-li rádi své limity a toužíte-li blíže poznat nejen Španělsko, ale i sami sebe, pouť do Santiaga je pro Vás to pravé. Tras do Santiaga vede několik, můžete tedy vyrazit téměř z jakéhokoliv místa. Hlavní trasa (takzvané Camino Francés) vede od hranice s Francií vnitrozemím přes město Burgas.

 

Jak se do Španělska dopravit?

I když se dá do Španělska z České republiky dojet autem, autobusem a i vlakem, nejsnazší je bezesporu vybrat si k přepravě letadlo. Levné lety do Španělska zabezpečuje nízkonákladová letecká společnost Ryanair. Z Bratislavy létají dvakrát týdně spoje do Girony u Barcelony a do Malagy. Výhodně se lze do mnoha destinací Španělska dopravit i z Prahy a Vídně, a to se společností Vueling. Akční nabídky letenek z Vídně do Španělska občas můžete nalézt i u společnosti Airberlin. Využít můžete i letecké společnosti Iberia. Vyplatí se také sledovat nabídky charterových letů od cestovních kanceláří.

 

Doprava po Španělsku

Nejlevnějším způsobem dopravy po Španělsku je autobusová doprava. Hlavním dopravcem v zemi je společnost Alza (https://www.alsa.es). Využít můžete také spojů společností Grupo Avanza (http://www.avanzabus.com), Arriva (http://www.arriva.es) či Autocares Vázquez (http://autocaresvazquez.net). Dražší, ale pohodlnější, než autobusová doprava, je ve Španělsku doprava vlakem, kterou zajišťuje Státní železniční společnost RENFE (http://www.renfe.com). Plánujete-li poznat zemi opravdu důkladně, doporučujeme vypůjčit si auto. Autopůjčovny se nacházejí ve většině velkých měst a také na letištích.

 

Ubytování ve Španělsku

Ubytování si můžete ve Španělsku zařídit například přes www.booking.com. Další možností je placené ubytování v soukromí. Vyhledávat můžete na stránkách www.airbnb.com. Cestovatelé rádi využívají ubytování u jiných cestovatelů zdarma, a to přes server www.couchsurfing.com. Ve Španělsku se nachází také mnoho krásných kempů, v nichž můžete strávit dovolenou za velmi příznivou cenu.

 

 

 

 

Dovolená ve Španělsku
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!