Ostrov Santorini

Proč Santorini navštívit

Ostrov Santorini je považován za jeden z nejkrásnějších a nejromantičtějších řeckých ostrovů. Je ideální volbou pro zamilované páry a cestovatele toužící po luxusních zážitcích.

Santorini láká návštěvníky na neskutečně romantickou atmosféru. Vesničky s bělostnými domky či kostelíky s modrými okenicemi a střechami vystavěné v příkrém svahu, úzké uličky, záplavy růžových květů, úžasné výhledy na průzračné moře a okouzlující západy slunce…

Před cestou

Před cestou si projděte naše pravidelně aktualizované průvodce, ve kterých najdete vše potřebné.

Uzavřete též cestovní pojištění, zarezervujte si hotel a případně i automobil.

Průvodci

Nejoblíbenější oblasti a kde se ubytovat?

Pokud si nechcete půjčovat auto a chcete ostrov procestovat, je vhodné se ubytovat v hlavním městě Fira (Thira). Nachází se zde hlavní autobusové nádraží, odkud jezdí autobusy po celém Santorini. Pokud toužíte po levné dovolené na Santorini, je vhodnou volbou letovisko Kamari. Nachází se kousek od letiště a najdete zde hotely za dostupné ceny. Pokud vám na ceně nezáleží, je výbornou volbou vesnička Oia. Zažijete zde neopakovatelnou atmosféru a úžasné západy slunce.

Více informací naleznete v kapitole průvodce "Kde se ubytovat na Santorini".

Nejlepší hotely

Zájezdy

Santorini je oblíbenou destinací pro strávení perfektní dovolené. Pokud rádi využíváte služeb cestovních kanceláří, nezapomeňte si včas prohlédnout všechny nabídky.

Letenky

Praha
Letiště Santorini

Doprava

z/na
Nejlevnější dopravaAutobusem2,6 EUR / cca 60 Kč
Dobrý poměr ceny / kvality
Rozvoz až k hotelu
Zarezervovat rozvoz
Nejpohodlnější dopravaTaxiZarezervovat taxi
Nejflexibilnější dopravaPronájem autaPronajmout auto

Zájezdy

Pokud využijete některý z levných zájezdů na Santorini, bude vás na místě čekat delegát se zajištěným rozvozem.


Autobus

Autobusem se do Firy dostanete za cenu cca 60 Kč. Jízdní řády autobusů a aktuální ceny naleznete zde.


Rozvoz

Pohodlnější volbou než autobus je rozvoz se společností Holidaytaxis. Ten vás bude čekat na letišti a doveze vás až k vašemu hotelu. Cena je o trochu vyšší, ale komfort nesrovnatelný.


Taxi

Pokud toužíte po větším luxus, zvažte taxi objednané přes Gettransfer. Po zadání poptávky dostanete cenové nabídky včetně typu vozidla. Ceny bývají díky konkurenci výrazně nižší, než při využití na místě a můžete svoji drahou polovičku překvapit luxusní dopravou.


Půjčení auta

Největší flexibilitu vám poskytne zapůjčení auta přímo na letišti. Porovnat nabídky všech autopůjčoven můžete na stránkách Rentalcars.


Průvodce letištěm

Více informací nejen o dopravě naleznete v průvodci letištěm Santorini.