Proč Paříž navštívit

Paříž je královnou všech evropských metropolí a není se čemu divit. Obdivovat zde můžete nejen výtečnou francouzskou kuchyni, architektonické skvosty a moderní umění, ale i jedinečnou atmosféru, na kterou nikde jinde ve Francii nenarazíte.

Při návštěvě Paříže si užijete procházek kouzelnými úzkými uličkami, romantické plavby lodí po řece Seině, úchvatného výhledu z Eiffelovy věže, architektonických skvostů v čele s katedrálou Notre-Dame, či mistrovských uměleckých děl ve zdejších muzeích.Posedět si můžete v mnoha útulných restauracích, nebo se oddat nákupům stylových módních kousků od světoznámých návrhářů. Vítejte v Paříži – v jednom z nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších měst na světě.

Kde se v Paříži ubytovat?

Velká část turistů upřednostňuje kvůli skvělé dostupnosti centrum Paříže. Pro zamilované doporučujeme ubytování na kouzelném Montmartru, kde zažijete neopakovatelnou atmosféru a užijete si nádherný výhled na celou Paříž. Nízkorozpočtový cestovatelé pak často volí čtvrť Montparnasse. Obecně doporučujeme co nejvčasnější rezervaci, ty nejvýhodnější hotely bývají zcela vyprodány měsíce předem.

Doporučujeme

Jízdenky

Do Paříže se můžete dostat též autobusem nebo vlakem. Cena za jednosměrnou jízdenku začíná na 800 Kč a doba jízdy je zhruba 8 hodin.

Letenky

Pro vaše pohodlí jsme připravili průvodce letišti Charles de Gaulle, Paris Orly a Beauvais.

Praha
Letiště Paříž Charles de Gaulle

Doprava

z/na
Nejlevnější dopravaAutobus5,7 EUR / cca 150 Kč
Nejrychlejší doprava (doporučujeme)Vlak11, 4 EUR / cca 280 Kč
Nejflexibilnější dopravaPůjčení autaZarezervovat auto
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi