Proč Paříž navštívit

Paříž je královnou všech evropských metropolí a není se čemu divit. Obdivovat zde můžete nejen výtečnou francouzskou kuchyni, architektonické skvosty a moderní umění, ale i jedinečnou atmosféru, na kterou nikde jinde ve Francii nenarazíte.

Při návštěvě Paříže si užijete procházek kouzelnými úzkými uličkami, romantické plavby lodí po řece Seině, úchvatného výhledu z Eiffelovy věže, architektonických skvostů v čele s katedrálou Notre-Dame, či mistrovských uměleckých děl ve zdejších muzeích.Posedět si můžete v mnoha útulných restauracích, nebo se oddat nákupům stylových módních kousků od světoznámých návrhářů. Vítejte v Paříži – v jednom z nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších měst na světě.

Kde se v Paříži ubytovat?

Velká část turistů upřednostňuje kvůli skvělé dostupnosti centrum Paříže. Pro zamilované doporučujeme ubytování na kouzelném Montmartru, kde zažijete neopakovatelnou atmosféru a užijete si nádherný výhled na celou Paříž. Nízkorozpočtový cestovatelé pak často volí čtvrť Montparnasse. Obecně doporučujeme co nejvčasnější rezervaci, ty nejvýhodnější hotely bývají zcela vyprodány měsíce předem.

Více informací naleznete v kapitole průvodce "Kde se v Paříži ubytovat".

Doporučujeme

Jízdenky

Do Paříže se můžete dostat též autobusem nebo vlakem. Cena za jednosměrnou jízdenku začíná na 800 Kč a doba jízdy je zhruba 8 hodin.

Letenky

Pro vaše pohodlí jsme připravili průvodce letišti Charles de Gaulle, Paris Orly a Beauvais.

Praha

Doprava

z/na
Nejlevnější dopravaAutobus5,7 EUR / cca 150 Kč
Nejrychlejší doprava (doporučujeme)Vlak11, 4 EUR / cca 280 Kč
Nejflexibilnější dopravaPůjčení autaZarezervovat auto
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi