Průvodce / Evropa / Maďarsko / Budapešť

Budapešť

Proč Budapešť navštívit

Kde jinde začít návštěvu Maďarska, než v hlavním městě. Budapešť každoročně přiláká nespočet návštěvníků, kteří sem míří za památkami, nákupy, rekreací v lázních nebo gastroturismem. Užijte si procházku podél Dunaje, navštivte krásnou budovu zdejšího parlamentu, obdivujte výhled z Rybářské bašty nebo si vychutnejte šálek kávy v některé ze zdejších kaváren. 

Tato jedinečná evropská metropole ležící na řece Dunaj se pyšní mnoha historickými památkami a bohatým kulturním životem. Její historie sahá do roku 1873, kdy bylo město vytvořeno spojením tří samostatných částí se jmény Budín, Starý Budín a Pešť. Město vyniká svou ponurou historií, o které se můžete dozvědět více například v muzeu zvaném Dům tetoru na Andrássyho ulici, které připomíná hrůzy nacismu a komunistického režimu. Dovolená v Budapešti je ideální kombinací historie a modernity, a proto se zde rozhodně nebudete nudit. Ve dne můžete obdivovat místní památky a v noci vyrazit například do jednoho ze slavných ruinových barů. Neměla by vám uniknout ani návštěva Central Budapest Hall, obrovského trhu, kde můžete nakoupit typická maďarská jídla, suvenýry pro své blízké nebo vychutnat si výborné teplé jídlo v posledním patře.

Před cestou

Před cestou si projděte naše skvělé a pravidelně aktualizované průvodce, ve kterých najdete vše potřebné.

Uzavřete též cestovní pojištění, zarezervujte si hotel a případně i automobil. Zvážit můžete i rezervaci velmi oblíbených vyhlídkových plaveb.

Průvodci

Kde se v Budapešti ubytovat?

Turisté nejčastěji preferují ubytování přímo v centru Budapešti. Dále jsou populární hotely na březích Dunaje, nabízející často nádherný výhled výhled (zde v poměru cena / kvalita doporučujeme Danubius Hotel Helia),

Více informací naleznete v kapitole průvodce "Kde se ubytovat v Budapešti".

Doporučujeme hotely

Další možnosti

Zájezdy

Preferujete organizovanou turistiku? Vybírejte ze široké nabídky zájezdů s cestovní kanceláří!

Jízdenky

Plánujete vyrazit do Budapešti autobusem, nebo vlakem? Zjistěte více v sekci Jak do Budapešti!

Letenky

Praha

Doprava

z/na
Nejlevnější dopravaAutobus 200E530 HUF / cca 40 Kč
Nejrychlejší dopravaAutobus 100E900 HUF / cca 70 Kč
Nejflexibilnější dopravaPůjčení autaZarezervovat auto
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi

Průvodce letištěm

  • Letiště Budapešť Ferenc Lisztje je od centra Budapešti vzdáleno přibližně 20 km.
  • Podrobné informace nejen o dopravě najdete v průvodci letištěm Budapešť.