Barcelona

Proč Barcelonu navštívit

Barcelona je skvělým místem, pokud jste zvyklí být neustále v pohybu. Na poměrně malé rozloze se můžete oddávat relaxu na pláži, procházet se městem a poznat kulturní i historicky významné budovy a stavby, vychutnávat si skvělou katalánskou kuchyni v barcelonských restauracích, nebo si zajít na festival či veletrh. Vynechat nesmíte výlet na klášter Montserrat, či zpívající magickou fontánu Montjuïc. Milovníci netradičních zážitků pak mohou poznat Barcelonu po zemi, z lodi a helikoptéry v průběhu jediného dne.

Před cestou

Před cestou si projděte naše skvělé a pravidelně aktualizované průvodce, ve kterých najdete vše potřebné.

Uzavřete též cestovní pojištění, zarezervujte si hotel a případně i automobil.

Průvodci

Kde se v Barceloně ubytovat?

Největší oblibě se těší centrum Barcelony. Část turistů také preferuje  ubytování ve čtvrti Barceloneta kvůli stejnojmenné pláži.

Námi doporučené hotely

Další možnosti

Zájezdy

Barcelona se velmi často objevuje i v nabídkách cestovních kanceláří. Zakoupit můžete zážitkovou i plážovou dovolenou, či si nechat sestavit program na míru, například během konání veletrhů či konferencí.

Letenky

Praha
Letiště Girona Costa Brava

Doprava

z/na

Letiště Girona je od centra Barcelony vzdálené zhruba 95 km. K dopravě do centra města či k vašemu hotelu máte několik možností.

Nejlevnější dopravaAutobus2,7 EUR (zhruba 70 Kč)
Nejflexibilnější dopravaPůjčení autaZarezervovat auto
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi

Autobus

Nejlevnější možností jsou autobusy od dopravní společnosti Segalés - linka 602. Autobusy jezdí každých 60 - 120 minut, v závislosti na příletech a odletech. Dopraví vás do centra na autobusové nádraží Estació del Nord. Cesta do centra trvá asi 1 hodinu a 15 minut. Cena za jednosměrnou jízdenku je 16 EUR, za zpáteční 25 EUR. Jízdenky můžete zakoupit přímo na letišti, v prodejním automatu nebo on-line prostřednictvím tohoto odkazu. Informace o jízdních řádech najdete ke stažení v PDF na tomto odkazu.

Půjčení auta

Nejrychlejší možností, jak se dopravit do centra Barcelony, je zapůjčeným automobilem. Přehledné srovnání všech nabídek najdete na tomto odkazu.

Taxi

Nejpohodlnější možností je využít služby společnosti Gettransfer. Cenu za jízdu znáte předem a jízdenky je možné rezervovat online. Řidiči bývají milejší než u klasických taxi a na vyžádání je možné zajistit například dětskou sedačku. Cena za jízdu začíná na částce 80 EUR.

Doprava v noci

Autobusy jezdí jen během dne. Pokud ani jeden z dostupných spojů nestihnete, můžete využít pro dopravu do centra se společností Gettransfer nebo Taxi.