Průvodce / Evropa / Dánsko

Dánsko

Proč Dánsko navštívit

Dánsko je země, rozkládající se na severu Evropy, proslulá světoznámými pohádkami Hanse Christiana Andersena, pivu Carlsberg, Legolandu a nádhernými křídovými útesy. Uchvátí vás nejen dechberoucími přírodními scenériemi, ale i nekonečnou paletou barev, vůní a chutí.

Vydejte se do chladné, ale okouzlující Skandinávie, která Vás zajisté okouzlí.

Před cestou

Před cestou si projděte naše skvělé a pravidelně aktualizované průvodce, ve kterých najdete vše potřebné.

Uzavřete též cestovní pojištění, zarezervujte si hotel a případně i automobil.

Průvodci

Kde se v Dánsku ubytovat?

Nejoblíbenějším cílem turistů v Dánsku je Kodaň.

Více informací naleznete v kapitole průvodce "Kde se v Dánsku ubytovat".

Nejlepší hotely

Zájezdy

Letenky

Praha
Letiště Kodaň

Doprava

z/na

Letiště Kastrup je nejen největším dánským letištěm, ale také nejfrekventovanějším letištěm celé Skandinávie, k dispozici je tedy několik možností dopravy.

Metro M236 DKK / cca 130 Kč
Vlaková doprava na Central Station36 DKK / cca 130 Kč
Autobus
Dle zón
Půjčení auta
Zarezervovat auto
TaxiObjednat taxi

Metro

Do centra Kodaně se lze rychle a pohodlně dostat metrem linky M2, která jezdí ze zastávky Lufthavnen z Terminálu 3, dvě patra nad železniční stanicí. Jízda do centra zabere 15 minut a zaplatíte za ni 36 DKK (cca 130 Kč), jízdenky se kupují ve stanici metra


Vlak

V podzemí Terminálu 3 nalezneme železniční stanici, odkud vyjíždějí jak vlaky na hlavní nádraží do Kodaně, tak i rychlovlaky mířící po širokém okolí. Spoje mezi terminály zajišťují zdarma autobusy jezdící cca každých 10 minut. Za lístek na kodaňské hlavní nádraží zaplatíte 36 DKK, doba jízdy je cca 15 minut.


Autobus

Do centra města se můžete dopravit několika autobusovými linkami (5A, 35 a 36), doba jízdy je však 55 minut a cena kolem 35 DKK (cca 130 Kč), vyplatí se proto volit spíše vlak nebo metro. Mnohem důležitější jsou noční autobusové linky 27N a 96 N, které zajišťují noční spojení mezi Terminálem 3 a Rådhuspladsen.


Půjčení auta

Nejflexibilnější dopravu vám zajistí půjčení auta. Porovnat nabídky autopůjčoven můžete zde.


Taxi

Pokud preferujete přepravu privátním vozem, ale nechce se vám utrácet za taxislužby, můžete využít nabídek soukromých přepravců například na portálu Gettransfer. Řidiči bývají milí a ochotní a na vyžádání vám zařídí například dětskou sedačku.


Průvodce letištěm

Více informací naleznete v průvodci letištěm Kodaň.