Kam na dovolenou s dětmi? Podívejte se na skvělé tipy na letní lenošení v Řecku nebo Bulharsku s malými dětmi do tří let. Zamiřte do osvědčených destinací, které nezruinují vaši peněženku, a zároveň budete s pobytem spokojeni.

 

 

 

 

 

Na co se zaměřit

Délka letu – volte spíše kratší let, maximálně tříhodinový.

Čistota hotelu – čistý a komfortní hotel musí být pro cestování s dětmi základem. Vybrané hotely disponují značkou „babyfriendly“ a jsou určené pro rodiny s dětmi.

Čistota a kvalita pláže – pro děti vybírejte pláže písečné s jemným a čistým pískem. Nejvhodnější jsou pro dovolenou s malými dětmi pláže, které získaly ocenění Modré vlajky (cena za čistotu a komfort).

Pozvolný vstup do moře – dítě se bude chtít cachtat v moři, proto vstup do vody musí být pozvolný. V nejideálnějším případě by měla být voda co nejteplejší.

Lékařská péče pro krajní případy – nikdy nevíte, co se může stát. V cílové destinaci by měla být dobrá lékařská péče.

 

Řecko

Do Řecka se dostanete letadlem za necelé tři hodiny. Vzdálenost letu je pro děti příznivá, sedět v letadle vydrží a let je nezatíží. Děti do dvou let se mohou batolit na čistých plážích s jemným pískem. Vstup do vody je pozvolný. Vybrané hotely servírují dětské menu, pro děti do tří let si můžete dovézt vlastní stravu nebo ji zakoupíte v obchodě. V Řecku je dostatek aquaparků a vodních parků, ty jsou vhodné spíše pro starší děti. Zajeďte do Řecka mimo sezónu. Na plážích nebude přelidněno, teploty nejsou tak vysoké a voda je teplá. Ideálními měsíci jsou červen nebo září.

 

By: ufoncz

 

Kréta

Pro malé děti není příliš vhodná. Vybírejte oparně. Voda je studená a místy jsou skalní útesy. Můžete narazit na pěkný hotel na písčité pláži, avšak raději zkuste jiné, osvědčené destinace.

 

Zakynthos-Tsilivi

Letovisko Tsilivije vhodné pro rodiny s dětmi. Pláže jsou pozvolné a písek krásně čistý a teplý. Zajeďte sem mimo sezónu, aby dítěti nebylo velké vedro.

 

 

Rhodos-Falikari

Pozvolný vstup do moře nabízí ostrov Rhodos, například ve středisku Falikari. Široká pláž je dlouhá pět kilometrů a vhodná pro rodiny s dětmi.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

 

Bulharsko

Znovuobjevené Bulharsko se stalo za poslední roky nejoblíbenější destinací pro rodiny s dětmi. Zájezdy do Bulharska jsou levné, služby výborné. Z Prahy do Burgasu se dostanete letadlem za dvě hodiny. Zamilujete si čisté pláže s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře. Nejlevnější zájezdy seženete v září, kdy teploty vzduchu nejsou tak vysoké, teplota moře je příjemná a na plážích není tolik lidí. Potraviny, dětské potřeby nebo výživa zde stojí o několik procent méně než v České republice. Bulharsko ocení rodiny, které nemají přemrštěné požadavky na komfort. Nabízí slušné tříhvězdičkové nebo čtyřhvězdičkové hotely se snídaní, polopenzí nebo all inclusive stravováním. Z každého letoviska v Bulharsku můžete podnikat rodinné výlety. Pláže vhodné pro děti najdete v letoviscích Zlaté písky, Slunečné pobřeží, Primorsko nebo Albena.

 

GOLDEN SANDS, BULGARIA – AUGUST 13, 2011: Beach in seaside resort on the Black Sea coast August 13, 2011 in Golden Sands, Bulgaria.

 

Zlaté písky

Mezi českými turisty patří k nejoblíbenějším. Děti si mohou hrát na pláži. Kolem pobřeží jezdí vláček, ve kterém se mohou projet. Písek má zlatavou barvu a jemnou strukturu. Pláž v délce 3,5 kilometrů uspokojí nenáročné rodiny s dětmi.

 

 

Slunečné pobřeží

Patří mezi největší a nejnavštěvovanější turistické středisko. Na pláži v délce osmi kilometrů si vyberete hotel vhodný pro děti. Pláže na Slunečném pobřeží získaly ocenění Modré vlajky. Písek je zde krásně čistý a jemný, vstup do moře pozvolný (ideální pro rodiny s dětmi). Pláže tu jsou jedny z nejhezčích v Bulharsku.

 

By: Gayatri Krishnamoorthy

 

Primorsko

Do Primorska jezdí čeští turisté po desetiletí. Jsou zde dvě pláže – jedna na severu a druhá na jihu. Pro rodiny s dětmi je severní pláž zcela nevhodná, zejména díky velkým a nebezpečným vlnám. Podívejte se po ubytování na jižní pláži. Turisté si často stěžují na neuklizené pláže. Letovisko se hodí pro rodiny, které nemluví anglicky nebo bulharsky. V Primorsku je české infocentrum a s češtinou si vystačíte.

 

 

Albena

Letovisko ocení náročnější zákazníci. Čistý písek, uklizené pláže a pozvolný vstup do moře jsou pro rodiny s malými dětmi jako dělané. Do Albeny jezdí především německá klientela a znalost němčiny nebo angličtiny bude nezbytností. Letovisko nabízí řadu luxusních hotelů s perfektním servisem. Pláže patří spolu s letoviskem Slunečné pobřeží k těm nejkrásnějším a drží ocenění Modré vlajky.

 

Dovolená u moře s dětmi do tří let letecky: Bulharsko nebo Řecko?
Štítky:                                        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!