Když jsem o letošním létě, kdy jsem absolvovala studentsky program work and travel USA (pracuj a cestuj) přemýělela kam vyrazit nejdříve, až mi skončí pracovní povinnosti, volba byla téměř jasná – Slunná Florida a její pláže.

 

Základní informace:

Stát: Florida,USA

Časový posun: 6 hodin dopředu oproti ČR

Doba přímého letu z ČR: cca 8 hodin

Měna: Americký dolar

Počasí: Celoročně příznivé teploty okolo 28°C, obecně lze tedy Miami navštívit kdykoliv.

Letenky: Nejlepší je sledovat jejich ceny už cca 2 měsíce dopředu, případně vyčkávat na limitované akce, kdy pořídíte spáteční letenku i za méně než 10 tisíc. Moje rodiče vyšla na začátku září cca na 11.

 

Letiště:

V Miami je letišť více, avšak to nejhlavnější, o kterém budu mluvit je Miami International. Letiště je to v celku menší, terminály jsou označené písmeny a celé letiště je postavené do kruhu. Na všechny terminály se tedy dostanete pěšky. Z letiště do centra se dá hladce dostat hromadnou dopravou, která je velice přehledně značená.

 

Doprava:

Metro a autobusy: Je to jeden ze způsobů, jak se dostat z letiště pohodlně do města, lístek stojí cca 7,25 Dolarů. Lístky slouží pro vstup a výstup přes turniket, proto je důležité neztratit lístek během přepravy.

Taxi a uber: Taxíky jsou zde na podobné cenové úrovni, jako uber, což jsem ocenila hlavně ve chvíli, kdy mi mobil vypověděl službu.Ceny se pohybují kolem 15 – 20 Dolarů za cca 20 minut cesty. Můžete zkusit i smlouvat, mě se podařilo cenu mírně snížit. Důležité je, domluvit se na ceně ještě před odjezdem.

Trolley: Tato historicky vypadající tramvaj má jedno obrovské plus a to, že je zdarma. Jezdí mezi Downtowm Miami a Coral Gables a existuje více okruhů, proto je důležité vybrat si ten správný, abyste se dostali, kam potřebujete. Jedna z nich Miami Beach Trolley, jak již z názvu vyplývá, vás dopraví pohodlně až na pláž.

 

Nákupní možnosti:

Tak jako všude v Americe, i v Miami najdete několik outletů, které nabízí množství značkových kousků za velmi příznivé ceny ve srovnání s nákupem v ČR. Můžu doporučit např. Dolphin mall nebo Bloomingdale’s.

Podél pobřeží se samozřejmě nachází množství suvenýrů, takže se nemusíte bát, že nepořídíte nic s nápisem Miami.

 

Pláž:

Pokud jste v Miami, jistě budete stejně jako já toužit navštívit známou South Beach, která se nachází na poloostrově, na který vede dlouhá několikaproudová silnice přes most. Zde můžete obdivovat oslepující bělostný písek s typickými barevnými plavčíkovskými boudami v kontrastus vysokými mrakodrapy na pobřeží. Další krásné pláže jsou také v obasti Fort Lauderdale.

 

Tipy na výlety:

Pokud už jste v Miami, jistě byste si měli udělat čas na jednodenní výlet na Key West, který rovněž  nabízí krásné pláže a neskutečná panoramata. Pokud Vás nelákají jen pláže určitě nesmím zapomenout na Národní park Everglades na jihu Floridy se svými známými známými mokřady a krokodýlí farmou.

 

 

Dovolená v Miami na vlastní pěst

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!