Dlouhé písčité pláže, průzračné moře a vyhlášené aquparky, to jsou jedny z mnoha důvodů, proč navštívit Bulharsko. Ať už si vyberete Slunečné pobřeží, které je vhodné i pro nejmenší děti, nebo Zlaté písky s úžasnou přírodní rezervací, vaše ratolesti si dovolenou užijí.

 

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

 

Velkou výhodou, kterou spousta lidí ocení, jsou poměrně nízké ceny, srovnatelné s Chorvatskem. Pokud byste chtěli vyrazit autem, zvažte to. Cesta není úplně krátká (1700km). Doporučujeme raději dovolenou skrze cestovní kancelář letecky. Spousta kanceláří navíc nabízí pobyt po dítě se slevou, nebo dokonce zdarma.

Zájezdy do Bulharska skrze cestovní kancelář můžete rezervovat zde >> 

 

Jaké letovisko zvolit?

 

Slunečné pobřeží

Pro rodinnou dovolenou je ideální lokalitou Slunečné pobřeží se 7 km dlouhou pláží a pozvolným vstupem do vody. Pláž je zde vhodná jak pro nejmenší, tak i pro větší děti, které jistě nadchne nedaleký Action aquapark. V něm se nachází nejdelší skluzavka v zemi, nebo také velmi oblíbená líná řeka, která má přes 300 m. Podél pobřeží se táhne dlouhá promenáda, kde můžete posedět v některé z mnoha restaurací a barů. Pokud se vám nechce chodit, nebo máte malé děti, svézt se můžete ve vláčku, který zajišťuje dopravu po celém regionu. Na pláži je velká spousta i jiných sportovních aktivit, dětská hřiště, šlapadla, atd. Projet se můžete i na koni. Tato oblast je držitelem tzv. Modré vlajky, což je ocenění za kvalitní čistotu pláže i moře.

 

Zlaté písky

Zlaté písky jsou považovány za dražší lokalitu s luxusními službami. Jak již název napovídá, přesně taková je zdejší barva písku u moře – zlato-hnědá. Děti se mohou vyřádit v místním Aquapolis aqaparku. Procházku si udělejte do přírodní rezervace Hanučské lesy, kde najdete klid a příjemný chládek.

 

Primorsko

Primorsko je pro Čechy asi nejznámějším a nejoblíbenějším letoviskem. Napovídají tomu i české nápisy, které jsou na mnoha místech. Jídelní lístky v restauracích jsou také často v češtině. Tato destinace patří také mezi ty, které jsou ideální pro rodinnou dovolenou. Pláž na severu je o něco rušnější, než ta na jihu. Proto jestli hledáte klid, vyražte raději na jih. Obě pláže jsou kvalitní, s pozvolným vstupem do moře, voda je zde čistá. Většina novějších hotelů leží u severní pláže. U letoviska se nachází několik restaurací, obchodů, banka a směnárna. V hlavní turistické sezóně bývá na plážích dosti plno. Pokud můžete, doporučuji s dětmi vyrazit v červnu nebo září, kdy je počasí neméně hezké.

 

 

 

Tipy na ubytování v Bulharsku s dětmi

 

Hotel Primorsko Del Sol

Hezký hotel v Primorsku s programem all inclusive, pláž je vzdálená 150m.

Hotel můžete rezervovat zde >>

Hotel Nesebar Beach

Hotel se nachází v oblasti Slunečného pobřeží v blízkosti pláže. Zvolit můžete jak pobyt pouze se snídaní, tak i program all inclusive.

Hotel můžete rezervovat zde >>

Park Hotel Continental

Hotelový komplex je v jižní oblasti Slunečného pobřeží. Pláž je vzdálená cca 250m od hotelu a zvolit můžete opět z pobytu se snídaní, nebo formu all inclusive. V areálu je spousta aktivit pro děti.

Hotel můžete rezervovat zde >>

 

Dovolená v Bulharsku s dětmi – jakou destinaci zvolit?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!