Kréta

Proč Krétu navštívit

Kréta je největším řeckým a také bájným ostrovem, který se těší velké oblibě. Pokud hledáte odpočinkovou atmosféru, nemohli jste zvolit lépe ! Kréta vás okouzlí romantickými zálivy, malebnými kostelíky a křišťálově čistým mořem. Klid a místní pohodu naplno vychutnáte nad sklenkou kvalitního vína a při procházkách rybářskými vesničkami s bílými domky.

Kréta nabízí vše od živých letovisek po poklidná místa plná tradic. Ostrov je opředen mnoha legendami a podle mýtů se zde zrodil nejznámější řecký bůh Zeus. Na dosah budete mít také divokou přírodu, která láká turisty hledající něco více, než lenošení na pláži. Dominantu krajiny tvoří vysoké hory s četnými jeskyněmi a soutěskami. Ostrov si určitě zamilujete i pro skvělé, čerstvé jídlo a srdečné obyvatele. Jedno je jasné – na Krétu jen tak nezapomenete a budete se chtít do Řecka vracet.

Před cestou

Před cestou si projděte naše skvělé a pravidelně aktualizované průvodce, ve kterých najdete vše potřebné.

Uzavřete též cestovní pojištění, zarezervujte si hotel a případně i automobil.

Průvodci

Kde se na Krétě ubytovat?

Více informací najdete v kapitole průvodce "Kde se ubytovat na Krétě".

Nejlepší hotely

Zájezdy

Letenky

Praha
Letiště Heraklion

Doprava

z/na
Nejlevnější dopravaAutobus2 - 5 EUR / cca 50 - 150 Kč
Nejlepší poměr cena / kvalita
Rozvoz z letištěZarezervovat rozvoz od 100 Kč
Nejflexibilnější dopravaPůjčení autaZarezervovat auto
Nejpohodlnější dopravaTaxiObjednat taxi

Pokud zvolíte některý z levných zájezdů na Krétu, bude vás na místě čekat delegát se zajištěnou dopravou na hotel. Pokud na Krétu poletíte bez cestovky a nechcete si půjčit auto, je nejlepší volbou Hoppa. Řidič vás vyzvedne na letišti a odveze vás až k vašemu hotelu.

Podrobné informace nejen o dopravě naleznete v průvodci letištěm Heraklion.