Levné letenky na Krétu

Online letenky se slevou až 90%
Praha
Letiště Heraklion

Levné letenky

Největší řecký ostrov Kréta je jednou z destinací, kde Češi velmi rádi tráví svou dovolenou. Když se však na cestu vydá celá rodina nebo student, je zapotřebí sehnat co nejlevnější letenky, aby zbyl dostatek peněz na pobyt samotný. Pojďme se tedy podívat, jaké jsou možnosti, za jaké ceny a s jakými leteckými společnostmi se můžete na Krétu dostat.

Kolik obvykle stojí letenky na Krétu?

Od května do října je poměrně velký výběr leteckých spojení z ČR. Ceny letenek se u nás – stejně jako všude na světě – liší v cestovatelské sezoně a mimo ni, kdy bývají výrazně levnější. Ale i v plné sezoně lze využít různé hromadné slevy a další výhody, takže je možné dosáhnout docela zajímavé ceny.

Mimo sezonu tak počítejte s částkou kolem 3 000 Kč za zpáteční letenku, během hlavní sezony se ceny pohybují kolem 7 000 Kč. Často tak může vyjít levněji last minute dovolená na Krétě.

Kde koupit nejlevnější letenky na Krétu?

  • Lety z Prahy na Krétu – letiště Chania se v půlce června objevily v cenách cca 3500 Kč za jednu cestu (Aegean Airlines) a kolem 3800 Kč (Ryanair, Wizz Air, My Trip, a další). Ve většině případů se jedná o cesty s jedním mezipřistáním. Přímé lety bývají dražší.
  • Let z Prahy na letiště v Hérakleionu – pravidelné lety na této lince zajišťuje v období od června do října řecká společnost Aegean Airlines. Cena zpátečních letenek se pohybuje mezi 5500 Kč a 7000 Kč; při zajištění letenky v delším časovém předstihu si můžete zajistit ceny výrazně nižší.

Jak často se objevují akční letenky na Krétu

Akční ceny letenek je možné získat nejčastěji mimo hlavní sezonu, kdy vás letecká doprava může přijít až o polovinu levněji. Sledujte však nabídky na prodejních serverech průběžně, často se totiž objevují jednorázově nebo krátkodobě akční letenky i v letní sezoně. Je samozřejmé, že letenky můžete zakoupit také přímo u leteckých společností.

Kdy koupit nejlevnější letenky na Krétu?

Jednak je to určitě mimo období letních měsíců a pak také v zimě. Kdo využívá leteckou dopravu častěji, zjistí, že je poměrně výhodné kupovat si letenky v předstihu, anebo také na poslední chvíli.

Nejlevnější letenky nabízejí nízkonákladové spoje ze zahraničních letišť v příhraničí s ČR. Prázdninové zpáteční letenky s aeroliniemi Wizz Air či Ryanair se pohybují kolem 3 500 až 4 000 Kč, mimo sezonu však mohou klesnout až na polovinu. Tyto letenky nakupujte přímo na stránkách nízkonákladových aerolinií. Na konci června, tedy před prázdninami, by vás mohla vyjít cena jedné jednosměrné letenky asi na 1200 Kč (Aegean, Eurowings). Je však nutné si rezervovat letenku s předstihem.

  • Vídeň – Hérakleion i Chania: zajišťují Ryanair i Eurowings
  • Linz – Hérakleion: Corendon Airlines
  • Katowice – Chania: LOT
  • Katowice – Heraklion: Corendon Airlines, apod.

Charterové letenky na Krétu

Charterové lety – tedy pronajmuté nepravidelné lety pro větší skupinu cestujících, např. pro cestovní kanceláře, firmy, apod. – se realizují především v letním období. V charterových letech zůstává obvykle několik míst, které jsou nabídnuty k volnému a často i k výhodnějšímu prodeji, než je na pravidelných leteckých linkách.   

V létě zajišťují přímou leteckou dopravu z Prahy na Krétu společnosti Smartwings (ČSA) a Eurowings – letadla startují 2-3 denně, a to v době od 4.45 do 19.20. Takto můžete bez přistání cestovat pouze ekonomickou třídou. Nejvýhodnější let by měl být v červenci 2023, kdy Eurowings nabízí jednu cestu od 2200 Kč.

Které letecké společnosti létají bez přestupu na Krétu?

Nejčastěji je to SmartWings (ČSA Czech Airlines) – letadlo z Prahy do Heraklionu odlétá až 5x denně. Dále je to Eurowings.

Jak dlouho trvá let na Krétu?

Kréta je od České republiky vzdálena vzdušnou čarou asi 1860 kilometrů. Přímý let z ČR tam trvá necelé tři hodiny (tato doba je pevně stanovena v letových řádech, avšak doba letu se může lišit podle různých vlivů: počasí, zvolená letová výška, rychlost letu, typ letadla, aj.). Přímé lety lze realizovat jak z Prahy, tak z brněnského letiště Tuřany a z Ostravy.

V případě letu s mezipřistáním se na Krétu dostanete přibližně za 4 až 5 hodin. Letět můžete se společnostmi Austrian airlines, Aegean air nebo Lufthansou a mezipřistání jsou ve Vídni, Athénách nebo v Mnichově.

Na která letiště se létá na Krétě?

Na ostrově se nacházejí dvě mezinárodní letiště, z nichž jedno je situováno přibližně tři kilometry od hlavního města Heraklionu (Hérakleion; řecky Ηράκλειο). Po přistání mohou cestující využít autobusy, které je odvezou do centra města; odtud mohou turisté cestovat autobusovými linkami do dalších letovisek na ostrově.

Druhé letiště na Krétě leží 14 km od města Chania; město se nachází v západní části ostrova, a proto se využívá při letu do této oblasti a přilehlých regionů.

Akční letenky