Kde a jak si půjčit auto?

Jestliže chcete Korfu procestovat nezávisle na veřejné dopravě, pak doporučujeme půjčit si auto. Rezervaci můžete provést na stránkách Rentalcars. Před převzetím pronajatého vozidla se ubezpečte, že součástí ceny je i pojištění vozu. 

Kolik stojí půjčení auta?

Nejvýhodnější ceny za pronájem získáte, pokud si auto zapůjčíte na delší dobu. Pamatujte, že čím dříve rezervaci provedete, tím výhodnější cena bude. Rovněž platí, že cena se odvíjí od velikosti automobilu, vybavení a sezony. Např. týdenní pronájem automobilu na Korfu vás mimo sezonu vyjde zhruba na 1 500 Kč. V hlavní sezóně bude cena samozřejmě mnohonásobně vyšší, týdenní pronájem vás vyjde od 9 000 Kč. 

Jaké doklady budete potřebovat a jak zaplatit

Jelikož Korfu, jakožto řecký ostrov, patří do Evropské Unie, nebudete potřebovat mezinárodní řidičský průkaz. S sebou si připravte občanský průkaz nebo cestovní pas, váš běžný řidičský průkaz a kreditní kartu s dostatečným množstvím peněz na zálohu.

Ceny benzínu a hustota sítě čerpacích stanic na Korfu

Litr benzínu na Korfu vás vyjde zhruba na 1,80 EUR. Síť čerpacích stanic je na Korfu dostatečná. 

Mýtné a dálniční poplatky na Korfu

Na ostrově neexistují žádné dálnice, tudíž nemusíte řešit žádné dálniční poplatky. 

Dopravní předpisy na Korfu

V zastavěných oblastech je maximální povolená rychlost 50 km/h, na rychlostních silnicích 90 km/h a na dálnicích 130 km/h. Stejně jako ve většině evropských měst, se jezdí vpravo. 

Provoz na silnicích na Korfu

Provoz v turisticky oblíbených místech bývá poměrně hustý a chaotický, což v kombinaci s nedodržováním dopravních předpisů řeckými řidiči, není vhodné pro začínající řidiče. 

Na co si dát pozor při řízení na Korfu?

Většina silnic je velmi úzkých s prudkými zatáčkami a často nemusí být v nejlepším stavu. Výmoly jsou na Korfu běžnou záležitostí. V deštivých měsících dochází k sesuvům půdy, což způsobuje nánosy hlíny či překážky ve formě velkých kamenů v cestě. Buďte proto při řízení obezřetní.

Dalším problémem řízení na Korfu je neukázněnost řeckých řidičů, kteří velmi často nedodržují dopravní předpisy. Dopravní situace bývá velmi chaotická, což dvojnásob platí v turisticky oblíbených letoviscích. 

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 4.8.2023