Nejkrásnější pláže na Korfu

Ostrov Korfu je rájem pro všechny milovníky plážového lenošení. Ne nadarmo si Korfu vysloužilo přezdívku Smaragdový ostrov. Jedná se o ostrov jedinečných barev, kde můžete obdivovat romantické zátoky a relaxovat na písečných či oblázkových plážích, jejichž břehy jsou omývány tyrkysově zbarvenými vodami Jónského moře. Mezi nejvyhledávanější pláže patří například Porto Timoni, Issos, Sidari, La Grotta, Paleokastritsa, Agios Georgios, Pelekas, Arillas a mnoho dalších.

Asi nejkrásnější pláží je ikonická pláž Porto Timoni, kterou najdete na západě ostrova. Při cestě na tuto přírodní pláž se budete kochat  scenérií a pohledem na tuto úžasnou dvojitou pláž. Jedna z pláží je písčitá a druhá oblázková. Cesta na pláž je strmá, vezměte si proto pevnější obuv. Jelikož se jedná o zcela přírodní pláž, nenajdete zde žádné bary, stánky s občerstvením ani jiné další vybavení. Za to si zde můžete užít ničím nerušený relax a koupání v průzračně čisté smaragdové vodě. 

Porto Timoni Beach

Velmi oblíbená je pláž Issos, kterou najdete na jižním pobřeží ostrova. V blízkosti této písečné pláže najdete krásné písečné duny, které rozhodně stojí za návštěvu. Tato oblast je vhodná pro milovníky windsurfingu a kitesurfingu. Najdete zde několik barů, taveren i obchůdků. 

Issos, Korfu

Další velmi vyhlášenou pláží je pláž Sidari, která se nachází na severu ostrova. Najdete zde dlouhé písečné pláže, romantické zátoky a vyhlášené vápencové útesy. Hlavním cílem turistů je Canal d'Amour, ke kterému se pojí legenda - kdo propluje pod obloukem jeskyně, ten bude svoji vysněnou osobou milován na věky. Vstup do moře je pozvolný, takže vhodný i pro rodiny s dětmi. Na své si zde přijdou i milovníci rušnějšího života. Nachází se zde velké množství barů a taveren.

Canal D'Amour, Sidari, korfu

Jestliže nepatříte zrovna mezi milovníky písčitých pláží, pak vyrazte na skalnatou pláž La Grotta. Na pláži najdete veškeré vybavení. Pláž Paleokastritsa se nachází v romantické zátoce, která je obklopena skalami. Tato pláž je, díky průzračně čisté vodě, vhodná pro všechny milovníky šnorchlování. Pláže jsou plně vybaveny.

Paleokastritsa, Korfu

Jednou z nejnavštěvovanějších pláží je pláž Agios Georgios, která se nachází na západním pobřeží v severní části ostrova. Vstup do moře je pozvolný, což jistě ocení neplavci a rodiny s dětmi. Na této, asi dva kilometry dlouhé, pláži, najdete vše, co k dokonalé dovolené potřebujete – lehátka se slunečníky, sprchy, toalety, restaurace i nabídku vodních sportů.

Agios Gordios

Článek pro vás napsal:
Aktualizováno: 4.8.2023