Levné letenky na Korfu

Online letenky se slevou až 90%
Praha
Letiště Korfu

Levné letenky

Korfu, jeden z ostrovů v Jónském moři, který si svou krásou získal přízvisko "Zelený ráj Středozemí" či "Smaragdový ostrov." Ostrov je považován za jeden z nejkrásnějších ostrovů na celém světě, a to nejen díky krásným zátokám a nádherným plážím. Nicméně Korfu není jen o hezkých plážích, na své si přijdou i milovníci aktivnější dovolené. Tento ostrov nabízí spoustu turistických stezek, které vás provedou místní nádhernou krajinou, která se díky místnímu podnebí jen zelená. Na Korfu si zkrátka na své přijde každý.

Kolik obvykle stojí letenky na Korfu?

Cena letenek je ovlivněna především místem a dobou odletu. Nejdražší letenky zakoupíte v hlavní sezóně, která je hlavně od července do srpna. Cena se pohybuje v rozmezí mezi 4 000 Kč až 5 000 Kč. Málokdy spadne cena letenky na 3 000 Kč.

S odletem z Vídně či Bratislavy jsou ceny o něco přijatelnější, kdy se standardně pohybují okolo 3 000 Kč.

Na Korfu létají povětšinou nízkonákladové společnosti, v základní ceně je tedy zahrnuto pouze příruční zavazadlo. Pokud potřebujete letět s odbaveným zavazadlem, je nutné počítat s navýšením ceny o zhruba 500 Kč.

Kde koupit nejlevnější letenky na Korfu?

Nejlevnější letenky můžete zakoupit přímo na webových stránkách dopravců Ryanair nebo Smartwings

Porovnat ceny jednotlivých dopravců můžete v našem vyhledávači levných letenek.

Kdy jsou letenky na Korfu nejlevnější?

Nejlevnější letenky na Korfu jsou mimo sezónu, což je v období od září do května. Letenky se v tomto období pohybují v rozmezí 1 500 Kč až 3 000 Kč s odletem z Prahy. Z okolních letišť mohou být ceny o něco levnější. 

Letenky kupujte s předstihem, alespoň 2 až 3 měsíce před plánovaným odletem. 

Poměrně často se objevují akce na levné letenky na Korfu. Letenka s odletem z Prahy vás tak může vyjít na zhruba 1 000 Kč. S odletem z Vídně či Bratislavy se dostanete dokonce pod 1 000 Kč. Tyto akce jsou většinou na jarní či podzimní termíny. 

Charterové letenky na Korfu

Charterové letenky na Korfu se objevují spíše ojediněle. Avšak může nastat situace, kdy cestovní kancelář není schopná naplnit kapacitu zájezdu, a tak letenky nabídne za mnohdy zvýhodněnou cenu. 

Kde zakoupit charterové letenky na Korfu

  • S odletem z Prahy můžete charterové letenky koupit na CD Čedok nebo na stránkách Etravel
  • S odletem z Německa nebo Rakouska nabízí charterové letenky Expedia.de

Charterové letenky jsou letenky na poslední chvíli, proto mějte na mysli, že musíte být velmi flexibilní. Zároveň zvažte, zda se vám tato akce vyplatí. Ubytování na Korfu v hlavní sezóně může být poměrně drahé, a tak se vám může více vyplatit dovolená na Korfu přes cestovní kancelář.

Které letecké společnosti létají bez přestupu na Korfu?

Na Korfu se nejčastěji dostanete s leteckou společností Ryanair, která létá jak z Prahy, tak i z Bratislavy, Vídně, Berlína a Wroclawi. 

Dále z Prahy můžete využít leteckou společnost Smartwings, ale s tou se na Korfu dostanete jen v hlavní sezóně.

Přehled leteckých společností, které létají na Korfu bez nutnosti přestupu:

Jak dlouho trvá let na Korfu?

Na Korfu se přímým letem dostanete z Prahy za 2 hodiny a 5 minut.

Na která letiště se létá v Korfu?

Ioannis Kapodistrias (CFU) je jediné mezinárodní letiště na Korfu. Nachází se přibližně 3 km od města Korfu. Z letiště se snadno dostanete autobusovou linkou č. 15 za zhruba 2 eura. 

Více informací naleznete v kapitole průvodce "Doprava na Korfu".

Akční letenky